Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most én vagyok gonosz "mostoha"?

Most én vagyok gonosz "mostoha"?

Figyelt kérdés

Páromnak új munkája lett (nem jó szántából) és minden vasárnap reggel 6-tól másnap reggel 6-ig munkája van.

Na, de ugye a gyerek láthatási joga (sokak szerint kötelessége) 2 hetente szombat reggeltől vasárnap késő estig van.

Eddig ugye úgy volt több évig, hogy szombat reggel mentünk a gyerekért, és csak vasárnap késő este vihettük haza.

Viszont most csak a szombat a szabad.

Így is elég gáz, mert a párom pénteken is éjszakás, tehát NULLA alvás után kell szombat reggel fél 7-re a gyerekért mennünk, és csak este 6-7 körül vihetjük haza.


Másnap (vasárnap) a páromnak reggel 5-kor kell kelnie, mert kezdődik egy 24 órás műszakja.


Hétköznap nem hozhatjuk el a gyereket, mert akkor az ex szerint NEM ÉRDEMES pár órára.


Ha szombaton délután akarjuk haza vinni, hogy a párom tudjon aludni pár órát, akkor az ex nem engedi, mert szerinte annak nincs értelme, ha reggel 7-től délután 2-ig van itt. Csak ha estig maradhat.


Ha én azt mondom, hogy szerintem tök normális, ha a gyerek itt van "csak" 7 órán át, akkor én vagyok a rossz a gonosz.


Mit lehet tenni ilyenkor?

Egy 13 éves gyerekről van szó.


Nem hajlandó még 1 megállót sem BKV-val menni, csak akkor akar nálunk lenni, ha kocsival hozzuk és visszük, és mindegy hogy téli, tavaszi, nyári, stb. szünet van, ő nem akar itt aludni, viszont "pár" (7) órára meg ne hozzuk ide.


2015. ápr. 17. 23:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
nem dumálni kel hanem 2 napot kibirni a gyerekkel 2 ilyen lusta ba'mot mint te meg az apuka...
2015. ápr. 18. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
7%
Minden egyes vasárnap 24 orazik? Ez mondjuk kizart.
2015. ápr. 18. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
29%

Kit érdekel, hogy az ex szerint mi érdemes és mit nem?

Mi van a bírósági ítéletben? Ha nem lehet vele ép ésszel beszélni, akkor ahhoz kell tartani magatokat. Kész. Ennyi. Neki is jogos igénye van arra, hogy ha egyszer azzal számol, hogy egész hétvégén nem kell a gyerekével foglalkoznia, akkor igenis oldja meg apuka, hogy akkor, amikor a gyereknek nála kell lennie, akkor nála legyen. Ha nem jó a rendszer, menjetek újraszabályozni a láthatást. Ezt tehetitek. ha anyuka nem hajlandó rugalmasan kezelni a láthatás kérdését, akkor csak a hivatalos út marad. Egyébiránt senkit nem érdekel, hogy a párod milyen fáradt, az anya is nyilván szokott fáradt lenni, meg nincs kedve gyerekezni, és ha nem partner abban, hogy egymás között ezeket a helyzeteket megoldjátok úgy,ahogy mindenkinek jó, akkor nem tudtok mást csinálni. ha a gyerek meg nem akar nálatok aludni, azzal sem. ha nem akar bkv-zni, azzal sem. Ha tartani akarja a gyerekkel a kapcsolatot, akkor vagy bevállalja, hogy alkalmazkodik a gyereke kényelméhez, vagy rábízza, hogy ha jönni akarsz fiam, akkor meg kell oldjuk máshogy...Ha a gyerek sem partner, akkor meg kár erőltetni.

2015. ápr. 18. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Amennyiben ez a munkabeosztás tarós, az apa kérje a láthatás újraszabályozását, más napok kijelölésével.
2015. ápr. 18. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%

2: Ha le tudnám szedni a neveket a párom beosztásáról és ide kiraknám szerintem elájulnál. Van minden vasárnap. Van 24 munka 24 pihenő 24 munka. Sőt van 24 munka, 24 munka. 48 pihenő.


Ahogy van 12 órás munka közalkalmazottként a napi 8 órás munkaidőben, fizetetlen túlórával.

Örülj, hogy számodra ez lehetetlen.


A birósági újraszabályozás az egyetlen lehetőség, ahogy már más is írta. Tényleg az a megfontolandó, hogy mennyire átmeneti ez a helyzet, mert nem jó, ha túl sokszor módosítjátok.


Azt meg, hogy a gyerek mit akar és mit nem legfeljebb lassan befolyásolni tudjátok, erősködni felesleges. Különben is, hidd el, neki sem jó a helyzete, sőt én úgy érzeném 13 évesen, hogy senkinek sem kellek.

2015. ápr. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Gyámhivatalban lehet kérni az új napok kijelölését, nem kell a bíróságon kezdeni a dolgot.
2015. ápr. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 piroska és a farkas ***** válasza:
46%
A gyerek egyébként mennyire élvezi, hogy minden egyes szombat reggel ezek szerint kábé 6-kor kelnie kell? normális kamaszok 9-10-ig alszanak hétvégén, vagy nem? Egyébként ha elromlik az autotok akkor mi van? taxibérletet kell neki venni?? :) Egyébként igaza van annak, aki azt írta, hogy nyilván az anyuka is fáradt. De attol még keresni kell vmi megoldást. Különben egy 13 éves az már legtöbbször nem egyfolytában a szüleivel akar lenni, szoval én a helyetekben azt csiálnám, hogy oké, elmentek érte reggel, a délelőttöt szépen töltse tanulással, amig te mittudomén főzöl mondjuk vagy bármit, a férjed meg alszik, és délután esetleg közös program. De nem egy 5 éves kisgyerekről beszélünk, aki csüng az apján, és repesve várja minden hétvégén az állatkertet.
2015. ápr. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

"nem dumálni kel hanem 2 napot kibirni a gyerekkel 2 ilyen lusta ba'mot mint te meg az apuka..."


Te elmebeteg vagy???????????????????????


Nem érted, hogy az apuka pénteken is egész éjjel dolgozik, reggel 6-kor végez, akkor megy a gyerekért (tehát NULLÁT ALUDT ÉJJEL), majd szombaton KÖTELEZŐEN reggel 7-től este minimum 6-7-ig fent kell lennie, mert másnap reggel 5-kor kel kelni, mert kezdődik egy következő 24 órás műszak!!!!!!!!


Ahonnan nem késhet, nem lóghat!!!!


Az anyuka meg nem hajlandó hétköznap a gyereket elengedni.

2015. ápr. 18. 19:55
 9/11 A kérdező kommentje:

"Minden egyes vasárnap 24 orazik? Ez mondjuk kizart."


De miért??????????????????


Akkor részletezem.


Kedden, csütörtökön, pénteken és vasárnap van munka.


Tehát a szabadnap: hétfő, szerda és szombat.

Viszont:


Vasárnap 24 órás a műszak, a többi napon "csak" 16 óra, így ott a délelőtt, ha az ember nem alszik nulla percet sem.


Tök mindegy, hogy milyen bírósági határozat van, mert az ex kijelentette, hogy márpedig hétköznap nem engedi ide a gyereket pár órára, mert annyi időre "NEM ÉRDEMES".


Azt meg nem akarjuk, hogy kötelező módon elcibáluk a gyereket, attól függően, hogy akarja vagy sem.

2015. ápr. 18. 19:59
 10/11 A kérdező kommentje:

"A gyerek egyébként mennyire élvezi, hogy minden egyes szombat reggel ezek szerint kábé 6-kor kelnie kell?"


Nem tudom.

Annyira "zárkózott" már lassan a 6. éve.

Fura, mert nekem úgy jön le, hogy nagyon nem akar itt lenni, de otthon akár kedvesen akár zsarolva rá van véve, hogy márpedig itt kell lennie.


Tényleg nem lenne gond, ha akár naponta itt lenne pár órát, de nem hajlandó (vagy nem tud) BKV-zni, plusz az anyuka sem engedi "csak" pár órára ide.

2015. ápr. 18. 20:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!