Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gonosz mostoha. Létezik az...

Gonosz mostoha. Létezik az ellenkezője? Ti milyen kapcsolatba vagytok a mostoha anyátokkal?

Figyelt kérdés

Persze tudom hogy létezik,csak kíváncsi vagyok mások tapsztalataira.

írjatok történetet vagy bármi mást.


2014. jan. 30. 11:50
 1/6 anonim ***** válasza:
36%
Létezik de nagyon ritka.
2014. jan. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
60%
Az én mostoha anyám mindig áskálódott, bántotta szavakkal az édesanyámat,és már 6-7 évesen arról szóltak két hetente a hétvégéim, hogy megvédjem az anyámat a bántó szavak ellen.Az anyám társkeresőzött a válás után pár hónappal, és olyanokat mondott erre a mostoha anyucikám, hogy anyám több f....t fogott mint kilincset, pedig csak kávézókba, cukrászdákba járt el vagy csak sétálni, és nem is volt kapcsolata legalább 10 évig. Anyagi tekintetben is mindig csak aljaskodott,1x oda akatam költözni hozzájuk, mármint apuékhoz a kertes házban ahol van egy külön lakrész(amúgy 17 voltam, érettségim sem volt még meg) és erre megkérdezte a mostoha, hogy és mennyit tudnék fizetni? Hát AZ NEM LETT VOLNA ELÉG, HOGY AMI JÖTT APUTÓL 20 EZER GYEREKTARTÁS AZ BENT MARADT VOLNA A KASSZÁJUKBA? EZT PERSZE APA HÁTA MÖGÖTT MONDTA, APA VISZONT MONDTA, HOGY SEMMIT SEM KELLENE FIZETNEM. nekem tönkre tett az apámmal való viszonyomat, már 22 éves vagyok, másik városban élek, de ezeket sosem fogom neki elfelejteni. Kissebb koromban anya elveszítette a munkáját,eléggé szűkösen voltunk anyagilag,és minden 2 hétben azt hallagattam, hogy mi milyen jól élünk abból az ingadozó 11,14 vagy 20 ezer ft-ből ami tőlük jön. Pedig mindig náluk volt hússal tömve a hűtő, de mindegy.Hárman éltünk 1 szobában( 20 nm-es lakásban, anya, nővér, én).Egy mostoha soha nem lehet szerintem olyan mint az édes szülő, mert az mindig a saját gyerekei és maga jólétét, érdekeit fogja nézni.Undorító!
2014. jan. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
nagyon ritka a normális mostoha
2014. jan. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mostohaanyám és mostohaapám is van, mivel mindkét szülőm újraházasodott.

Mostohaanyám 5 éves korom óta van édesapámmal (tehát immáron 20 éve), mindig is, most is sajátjaként kezel. Nagyon szeretem, és bármikor számíthatok rá.

Mostohaapám 11-12 éve van anyummal (nem emlékszem pontosan), ő is nagyon rendes, csak mivel a kamaszkorom közepén jött, így nem vagyunk akkora puszipajtik, mint mostohaanyummal, aki gyakorlatilag felnevelt.

Szóval nekem csak jó tapasztalatom van, és nem is szoktam a "mostoha" szót használni rájuk, inkább azt, hogy "fogadott".

26N

2014. jan. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem van egy ötéves nevelt lányom, akinek nem a mostohája vagyok, hanem a "pótanyukája".

Nagyon jól kijövünk, nagyon szeretem a kiscsajt, sőt ő is engem.

Most hogy az első vér szerinti babámat várom, most pont azon aggódom, hogy mi lesz, ha valamiért nem fogom tudni annyira szeretni, mint a nevelt lányomat. A fordítottja fel sem merül bennem. :)

2014. jan. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Eleinte tök jól elvoltunk, aztán a költözés mindent megváltoztatott, ma már nem is beszélünk. Hamarosan összeköltözünk barátommal, remélem, kicsit normalizálódik a viszonyunk.
2014. jan. 31. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!