Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kerjek penzt a paromtol...

Kerjek penzt a paromtol orvosi egyetemre valo felkeszuleshez?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tavaly vegeztem a gimnaziummal, iden elkezdtem egy iskolat de most jottem ra, mit is szetetnek csinalni. Ahhoz, hogy elerjem a celom- bekeruljek a Semmelweis Egyetem Altalanos Fogorvostudomanyi Karara- ezt az evet azzal kell toltenem, hogy felkeszulok emeltszintu kemia es bilogia erettsegire. A baj csak az, hogy ehhez kulon kemia- es biologia tanarra van szuksegem. Ez kb. 20 ezer forint ha hetente egyszer megyek hozzajuk plusz kene berlet is ami 10 ezer forint. Ez egyutt 30 ezer, amit edesanyam nem tud kifizetni, azt mondta maximum 10 ezer forinttal tud tamogatni.


Kerestem reszmunkaidos allast de eddig nem hivtak vissza. Szeretnem, ha nem szorulnek ra a segitsegere de a parom felajanlotta, hogy ha barmire szuksegem lenne, szoljak neki es o kifizeti. Nagyon jol all anyagilag ezt tudom, de soha nem ezert voltam vele. Nagyon nem szeretnek penzt kerni tole de masok azt tanacsoltak, ha felajanlotta, fogadjam el.


Szerintetek mit tegyek?


Koszonom a valaszokat!


2015. ápr. 19. 18:49
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
19%
Ha csak külön tanárral tudtam volna felkészülni az egyetemre, nem vágtam volna bele.
2015. ápr. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
70%
Ne tanarhoz menj, hanem az erettsegi elokeszitore, amit ott tartanak! En tamogatnam a paromat a tanulamanyaiban, celjaiban. :) Kerni meg ne legyen segyen. Egy par vagytok. Beszeld meg vele.
2015. ápr. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
77%
Én a helyedben elfogadnám, ha felajánlotta, és ezerrel munkát keresnék. Hogy visszaadod e neki, az pedig a viszonyotoktól függ. Ezt már vele beszéld meg.
2015. ápr. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
59%

Elsőnek üzenem:

Sajnos, sok iskolában nem tanítják meg rendesen a kémiát. Eleve 2 éves tárgy, heti 2 órában van. Az átlagos 9-10. osztályos kémia és az emelt szintű érettségi követelménye, (Ez utóbbit 80% felettire kell megírni), ég és föld. A kémia nem egy "megtanulom magamtól" tantárgy. Nyilván nem a tanárnál fog mindent megtanulni, de a kérdések, problémák megbeszélésére kell a heti 1 óra.

2015. ápr. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
15%

"nem egy "megtanulom magamtól" tantárgy"


Nem-e? Dehogynem! Nincs olyan, amit ne lehetne a mai világban "magadtól". Akár úgy, hogy online (ingyenes) kurzusokat hallgatsz a hagyományos könyvtárba járás helyett, mellett.

2015. ápr. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Elso, ha mondjuk nyelvrol lenne szo megprobalnek magamtol felkeszulni, hiszen ahhoz van erzekem es ugy gondolom, otthon, egyedul is el lehet erni nagy fejlodest. Viszont nezd meg az emelt biologia es kemia vizsgakovetelmenyt, akkor talan megerted, mirol is van szo. Raadasul nem a kerdesre valaszoltal, csak rosszmajuskodtal.


A tobbieknek koszonom szepen, es igen, azon vagyok, hogy minel elobb talaljak munkat.


Meg olvasnek valaszokat, nyugodtan irjatok.

2015. ápr. 19. 19:05
 7/26 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem fogadd el, valószínű, hogy csak átmenetileg kell a támogatás, nyári diákmelóból is vissza tudod neki adni.

Első: a te könyvtár-népművelés szakodhoz tényleg nem kell külön tanár.:-) Akkor sem kell, ha a gimiben jár az illető két évig előkészítőre. A kérdező viszont nem ebben a helyzetben van, és nem nagyképű beszólásokat kért, hanem segítséget a problémájára.

2015. ápr. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
29%
Nem tudom miert kellet lepontozni, azert mert a tanfolyamot javasoltam. Joszandekbol es tapasztalatbol irtam.
2015. ápr. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
78%

#5-ös: megnézném, hogyan írsz 80%-os emeltszintű érettségit kémiából online önképzéssel. Mondom ezt úgy, hogy szerettem és értettem a kémiát, de előkészítő vagy ennek hiányában különtanár nélkül nem vagyok biztos benne, hogy sikerülne.

Fizikából és bioszból felvételiztem anno, más tárgyakból jártam fakultációra, mert uttsó pillanatban döntöttem el, hogy az orvosira akarok menni. Bioszból nem volt gondom, fizikából viszont én is jártam tanárhoz, hogy a példamegoldásokat gyakoroljuk, ezt ugyanis a sima órákon nem adták át azon a szinten, ami a felvételihez kellett. Így sikerült 100%-osra, tanár nélkül sokkal gyatrább lett volna.

2015. ápr. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
70%

én a helyedben októberig felkészülnék az emelt bioszra. akkor lemennél az októberi érettségin. utána meg elkezdenéd a kémia emeltre, májusig. meg lehet csinálni. főleg ha más dolgod nincs mellette.

de egyszerre a kettővel nehezebb haladni, mint külön-külön. szóval szerintem jobb eredményt érnél el, ha októberben letudnád a bioszt,és utána csak a kémiára koncentrálnál.

először is meg kéne venned az alapkönyveket amikre szükséged van. én nem vagyok biztos benne, hogy biológiából kell tanár. a kezdetekben lehet, főleg a húzós témáknál. ezt neked kell tudni.

kémiából mindenképpen, mivel suli nélkül nem lesz könnyű megcsinálni! ott van a sok számolás. hiába tanulod az elméletet egyedül, ha a számolással nem boldogulsz. az ötösöm lesz kémiából megoldókulcs elég részletes, de ha nem megy, akkor bizony kell aki elmagyarázza.

amúgy megkérdezhetem, hogy mióta kerül 20 ezer forintba heti két óra?

ez nagyon sok, a kiváló tanárok, vezetőtanárok is max 6 ezret kérnek el egy óráért.

kicsit átgondolatlannak tűnik az ötleted. ha tényleg ezt szeretnéd csinálni, akkor mondd el a párodnak, biztos segíteni fog, ha már megígérte.

de ha lehet ne szórd a pénzt, hanem akkor menj, ha tényleg ezt szeretnéd, és képes lennél megtanulni úgy hogy felvegyenek!!

és gondolkozz el azon amit írtam. jobban jársz ha nem egyszerre csinálod a két emeltet.

és az érettségi díja is elég húzós mivel nem jársz gimibe. a felvételiért is fizetni kell majd..stb

szóval akkor vágj bele, ha ezeket tudja finanszírozni!!

de természetesen jó lenne ha lenne valami részmunkaidős állásod neked is, hogy ne mindent ő fizessen.

de ha tényleg komolyan gondolod, akkor feküdj rá a tanulásra. már ma.

2015. ápr. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!