Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kerjek penzt a paromtol...

Kerjek penzt a paromtol orvosi egyetemre valo felkeszuleshez?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tavaly vegeztem a gimnaziummal, iden elkezdtem egy iskolat de most jottem ra, mit is szetetnek csinalni. Ahhoz, hogy elerjem a celom- bekeruljek a Semmelweis Egyetem Altalanos Fogorvostudomanyi Karara- ezt az evet azzal kell toltenem, hogy felkeszulok emeltszintu kemia es bilogia erettsegire. A baj csak az, hogy ehhez kulon kemia- es biologia tanarra van szuksegem. Ez kb. 20 ezer forint ha hetente egyszer megyek hozzajuk plusz kene berlet is ami 10 ezer forint. Ez egyutt 30 ezer, amit edesanyam nem tud kifizetni, azt mondta maximum 10 ezer forinttal tud tamogatni.


Kerestem reszmunkaidos allast de eddig nem hivtak vissza. Szeretnem, ha nem szorulnek ra a segitsegere de a parom felajanlotta, hogy ha barmire szuksegem lenne, szoljak neki es o kifizeti. Nagyon jol all anyagilag ezt tudom, de soha nem ezert voltam vele. Nagyon nem szeretnek penzt kerni tole de masok azt tanacsoltak, ha felajanlotta, fogadjam el.


Szerintetek mit tegyek?


Koszonom a valaszokat!


2015. ápr. 19. 18:49
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
0%

Leírom én is ,hogy mit tudok tanácsolni.

1,5 évet maradtam otthon gimi után és kezdtem bele a 0-ról a kémiába ,biológiába . 1,5 év után a kémiám 66% ,a biológia 72% lett.(emelt) ,1 éven át heti 2x jártam kémiatanárhoz ,utána fél évig heti 1x, biológiából pedig végig heti 1x . Összesen 5 emelt érettségi díjat kellett kifizetnünk. Ősszel találtam ki,hogy orvos akarok lenni,a májusi emelt kémiát be is fizettem,de nem mentem el rá mert fél év az egyáltalán nem elég rá. Majd ősszel jelentkeztem emelt kémiára és biológiára ( 1év tanulás után) 33% emelt kémia, 52% emelt biológia lett . Fél évig még jártam tanárhoz és tavasszal megint befizettem a 2 emelt érettségi díjat, kémiám 66% , biológia 72% lett. Kb.mindennel együtt 500-900 ezer FT-ba fájt ez az egész .

Ki kellett fizetni a különtanárokat, könyveket meg kellett venni, jelentkezni kellett az érettségire (ami 26 e Ft / db ). De ezek ellenére sem adom fel és újra meg fogom próbálni mindkettőt ,hamár ennyi pénzt beleöltem. Tehát ,akik itt azt írják,hogy fél év elég rá ,azok gondolom nem a 0-ról készültek fel fél év alatt,hanem 4 évig biol-kémia-fiz-szakos osztályba jártak a gimiben. Kémiára 1-1,5 év kell , Biológiára pedig 1,5-2 év kell . Ha 0 a tudásod és ketté választod a két tárgyat,hogy most először biológia ,utána kémia ,az úgy nem fog működni ezt is megmondom előre. Ugyanis minden egymásra épül , kémiához kell a biológia, biológiához kell a kémia , pont úgy ,ahogy a fizika és a kémia sem választható el a matematikától . Csak ennyit akartam.

2015. ápr. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
53%

Én is sokat feszengtem, hogy a hozzám képest kőgazdag holland barátaimtól mennyi mindent kaptam, azt mondták: ők örömet adnak, a pénz meg nekik annyira nem érdekes, elhívhatnának a Kanári Szigetekre, azt meg nem ajánlják

fel, mert azt nem szeretnék...


Szóval én elfogadnám, ha neki nem gond te meg legalább 90%-ra biztos vagy benne, hogy sikerülni fog a dolog.

2015. ápr. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
59%

21: szerintem nem kell ennyire riogatni a kérdezőt.

én úgy gondolom, hogy a sok magántanár és magánórák mellett ha tényleg leültél volna tanulni, akkor ment volna. különtanárral felesleges minden leckét átvenni, elég a nehezebb, számodra nem érthető dolgokat .

a biológia összesen 3 tankönyv a mozaikos könyvek alapján. van benne egy kevés kémiai rész, ez igaz, de ami a bioszhoz kell, az mind benne van a biológia könyvben, kémiai háttértudás nélkül is el lehet sajátítani. olyan bonyolult dolgokra kell gondolni hogy a cellulóz(növényi sejtfal) miért nem oldódik vízben stb. meg pár képlet felismerése. a biokémia rész a legkevesebb szerintem.

szerintem fél év alatt fel lehet készülni a biológiára, ha valaki tényleg azzal foglalkozik.

és rengeteg olyan lecke van benne amit fel lehet otthon dolgozni, egyedül.

van pár folyamat ami tényleg érthetetlen csak a tankönyv alapján. de ne feledjük hogy az interneten rengeteg segítség van. pl youtubon lehet keresni videót pl a meiózisról. ha tudod az elméletet, akkor jól meg fogod érteni videók alapján.

a biosz még mindig a könnyebb része szerintem, ez jobban szokott menni az embereknek.

én mindenképpen ezt ajánlanám elsőre, hogy próbáld meg októberig kihozni magadból a maximumot. ha nem sikerül úgy ahogy vártad akkor májusban próbáld újra, de szerintem ha komolyan veszed akkor menni fog októberben.



a kémiához már tényleg jó ha van tanár, aki segít benne, hogy miből tanulj, honnan csináld a feladatokat, és el is magyarázza a dolgokat rendesen.

én a helyedben olyan tanárt keresnék rá aki egy gimiben tanít, és készít fel folyamatosan diákokat az emeltre.

azóta már eltelt egy hónap, gondolom elkezdtél tanulni.

egyébként az egyik válaszolónak azt üzenném, hogyha szerinte 2 év megtanulni azt a 3 nyamvadt könyvet biológiából-úgy hogy csak erre tanulni , akkor lehet nem való neki az orvosi. ez még egy leegyszerűsített verziója. pl ott vannak a csontok és az izmok. alig néhányat kell megtanulni most az érettségire. míg az orvosin az összeset latin névvel együtt, izmoknál tapadás-eredés stb..

a hormonokat is magyarázta egy orvosis ismerősöm. hát ahhoz képest mi egy egyszerű gyerekmesét tanulunk középiskolában.:))

2015. máj. 21. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Hát ne is haragudj kedves utolsó,de tisztán látszik,hogy lövésed sincs milyen felkészülni a 0-ról. A 0-ról alatt azt értem,hogy biológiából autotróf heterotróf dolgokat sem érted ,kémiából pedig még a periódusos rendszerben lévő képleteket sem tudod. Amúgy szerinted ki mondta ,hogy 2 év felkészülés az emelt biológiára? Hát Bán Sándor ,szeged egyik legerősebb gimnáziumának tanára,aki számos könyvet írt már, és számos tanulót készített már fel.Az ő diákjai érnek el világversenyeken első helyezéseket amúgy. Annyira birom,amúgy hogy a sok kis seg-gdugó biol-kém. szakos gimnáziumból jött ,úgy osztja itt az észt mintha atyaúristen lenne és mintha a seg-gükből húzták volna ki a biológia ,kémia tudást. Fogalmad sincs kedves utolsó,hogy milyen nehéz a 0 -ról felkészülni,mert nem élted át,úgyhogy ne osszad itt az észt. Majd rájön a kérdező is ,hogy milyen nehéz felkészülni a saját kárán,de engem nem érdekel úgyis az ő pénze és ideje. Lepontozni pedig nyugodtan lepontozhatsz,hisz te úgyis okosabb vagy mint egy 20 éve tanító országosan elismert biológia-kémia tanár.(sarcasm)
2015. máj. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
0%
Látjátok ezt lehet elérni ebben az országban. Leírod ,hogy mi történt veled és lepontoznak ,mintha csak egy hazugság lenne,pedig ez az igazság. S tudjátok,hogy miért? Mert az igazság fáj! és ha nem éltétek át sosem érthetitek meg! 1 olyan ember nincs itt,aki fél év alatt készült fel 0-ról és bejutott az orvosira, mert akkor az hazudik és volt alaptudása ,ami nagyon sokat számít. A kérdező sem fog bejutni,csak több év és csomó ráfizetés után,mert ebben az országban ott gáncsolják el az embert,ahol tudják,mert mindenkinek fáj az igazság és irigyek ha te valamit elértél vagy féltékenyek,ha valamit el akarsz érni,de ők nem voltak képesek rá. Akinek pedig már sikerült ,az lenézi a többit. Csak ennyit akartam,most már lepontozhatsz.
2015. máj. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
0%
23. Ha fél év alatt meg lehet tanulni,akkor te miért 4 éven át tanultad a gimnáziumodban? Miért nem iratkoztál ki és érettségiztél le és utána mentél orvosira,hisz te úgyis olyan okos vagy. Ez az egyik. A másik ,hogy te nem is orvosira jársz,úgyhogy ne osszad az észt mert csak egy kis sza.ros vagy,aki fingot sem tud az életről.
2015. jún. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!