Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kerjek penzt a paromtol...

Kerjek penzt a paromtol orvosi egyetemre valo felkeszuleshez?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tavaly vegeztem a gimnaziummal, iden elkezdtem egy iskolat de most jottem ra, mit is szetetnek csinalni. Ahhoz, hogy elerjem a celom- bekeruljek a Semmelweis Egyetem Altalanos Fogorvostudomanyi Karara- ezt az evet azzal kell toltenem, hogy felkeszulok emeltszintu kemia es bilogia erettsegire. A baj csak az, hogy ehhez kulon kemia- es biologia tanarra van szuksegem. Ez kb. 20 ezer forint ha hetente egyszer megyek hozzajuk plusz kene berlet is ami 10 ezer forint. Ez egyutt 30 ezer, amit edesanyam nem tud kifizetni, azt mondta maximum 10 ezer forinttal tud tamogatni.


Kerestem reszmunkaidos allast de eddig nem hivtak vissza. Szeretnem, ha nem szorulnek ra a segitsegere de a parom felajanlotta, hogy ha barmire szuksegem lenne, szoljak neki es o kifizeti. Nagyon jol all anyagilag ezt tudom, de soha nem ezert voltam vele. Nagyon nem szeretnek penzt kerni tole de masok azt tanacsoltak, ha felajanlotta, fogadjam el.


Szerintetek mit tegyek?


Koszonom a valaszokat!


2015. ápr. 19. 18:49
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
64%

Azert csak vagy olyan viszonyban a paroddal, h ezt megbeszeljetek. Az en párom is támogatott engem a suli alatt, bár nem anyagiakban hanem minden másban (lelkileg es mindenhogy).


Kötekedő válaszoló: nem tudom hogy gondolod hogy a kémiai számításokat vagy a szerves kémiát vagy a biokémiat hogy tanulja meg egyedül? Tanultál te egyáltalán kémiát!? Vagy csak okoskodsz?

2015. ápr. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
80%
Beszéld meg a pároddal.
2015. ápr. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem is beszéld meg vele, en a páromat mèg egyetem alatt is segítettem, nehéz tanulni ugy, hogy közben azon agyalsz mit eszel hó végén, ezért meggyőztem, hogy állok én mindent, neki csak a tanulásra fájjon a feje...na meg közbe egy kis mosogatasra. Egytalàn nem bántam a pènzt, 2 munkahelyem van, imádom, így soha nem is volt téma a pénz ( ő mondjuk mondta, h neki nem jó így- ő a férfi- de akkor ki

egyeztünk h nyári szünidő alatt dolgozik s ő fizet). Biztos vagyok, hogy segít neked ha van lehetősége rá, beszélj vele bátran!

2015. ápr. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

Valoban komolyan gondolom! Reagalnek par dologra:


En a kotekedon kivul mindenkinek zold kezet adtam, a tanfolyamnak en is utana neztem de sajnos meg nem talaltam reszleteket. Majd meg utana nezek, bar csak szeptember-oktobertol indulnak. :-)


Nem lehet nyelveken es informatikan kivul elorehozott erettsegit tenni! Nekem pont ez volt a tervem de sajnos ez az uj szabalyzat.


Tisztaban vagyok vele, hogy kb. 50 ezer forint lesz igy a ket erettsegi, hogy mar nem diak statuszban rakom le oket+9 ezer a jelentkezes az egyetemekre.


A 20 ezret egy honapra ugy szamoltam ki, hogy atlagosan 2500 forintert tartanak egy orat a tanarok. Ha egy heten megyek egyszer kemia es biosz orara is, akkor az egy heten 5000, ez negyszer 20.000.


Sajnos diakmunkat nem vallalhatok, tekintve a tanuloi statusz hianyat. :-( Egyebkent Mekibe mar negyszer is jelentkeztem reszmunkaidore de nem hivtak fel (egyeb reszmunkaidos allasra is jelentkeztem de eddig sajnos semmi)...


Tudom, hogy csak tanacs volt, de eszem agaban sincs szorni a penzet. Nagyon nagyon szeretem a parom, soha nem hasznalnam ki Ot.


Koszonom, hogy valaszoltatok! Tovabbra is irjatok, ha tudtok valami tanacsot adni!

2015. ápr. 19. 20:04
 15/26 anonim ***** válasza:
74%

Kérdező: a 10# vagyok. súlyos tévúton jársz. ami én javasoltam, hogy októberben csináld a bioszt. az nem előrehozott érettségi. már végeztél a sulival. előrehozott érettségi 9.10.11.-es tanulóknak van.

te jelentkezhetsz az októberi érettségire!

ha csak angolból és infóból lehetne, akkor szerinted miért van szinte minden tárgyból októberben is?:)

szóval szerintem októberben biosz, májusban kémia.

2015. ápr. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
80%
Ha nincs más megoldás,kérjél nyugodtan.Nem szórakozásra kell a pénz,a párodnak meg ezek szerint nem lenne probléma.
2015. ápr. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
15-os halasan koszonom, hogy felhivtad erre a figyelmemet! Valoszinuleg felreertettem a hallott informaciokat ezzel kapcsolatban, most eppen ezzel kapcsolatban kereseket irasokat! Megegyszer koszonom! :-)
2015. ápr. 19. 21:05
 18/26 anonim ***** válasza:
75%

Valóban mehetsz érettségire októberben, jó tanácsot kaptál! Az előrehozott azt jelenti, hogy az illető még nemérettségiző, nem az utolsó év májusában érettségizne az adott tárgyból, hanem előrehozza azt. Ezt szűkítették le a nyelv+ info-ra, de téged, mivel már érettségiztél, ez nem érint.

Azt még tudjad, hogy pl. az ELTE-n is vannak olyan ingyenes kurzusok, kémiából biztos, ahol bemutatják a kísérleteket. Nézz utána, hol és mikor vannak, mert ugye a szóbelin kísérletet bemutatni, magyarázni is kell.

2015. ápr. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
0%
Mire jártál eddig?
2015. ápr. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
0%

Szia, nézzük sorjában:

1. Keress munkát - jól fog jönni az a pénz nem csak most, de az egyetemen is; hadd ne részletezzem, mennyibe kerülnek az orvosin a tankönyvek és az eszközök (fogorvosit nem tudom, de gyanítom, nem olcsóbb...)

2. Ha a "párod" felajánlotta, az induláshoz fogadd el, de ne erre alapozz. Láttam én már karón varjút / fűben nyuszit / falon pókot (a helyes válasz aláhúzandó)

3. Neked kiegészítő érettségi vizsgát kell tenned, mivel már rendelkezel érettségi bizonyítvánnyal.

Ez sem olcsó mulatság... 20-30k körül mozoghat most, pontos információért ide fordulj:

[link]

1056 Budapest, Váci utca 62-64., telefonszám: 06-1/328-5844.

2015. ápr. 19. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!