Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátnőm lánya (15 éves) 5...

A barátnőm lánya (15 éves) 5 hetes terhes, de az anyja még nem tudja, mert nem meri elmondani. Mivel elvált az anyuka, odaadhatja a gyámhivatal az apának a lányát? És születhet egészségesen a gyerek?

Figyelt kérdés
2007. nov. 2. 13:46
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki 15 évesen eléggé érett lelkileg, és felelősségteljes, akkor szerintem nem baj ha szexuális életet él. És mielőtt bárki azzal jönne, hogy akkor nem lenne terhes: még szexelni sem kell a teherbeeséshez, és 2-3 módszer együt sem zárja ki hogy valami balul sül el.


Szerintem az apa kérheti a felügyeletet (a leendő apuka és nagypapi egyaránt), de ha a barátnőd elvállalja hogy felnevelik a babát, szerintem nála maradhatnak mindketten. Mindenképp össze kellene szednie a bátorságát viszont a leányzónak, és beszélnie az édesanyjával, mert lehet hogy nem tudják megoldani hogy felneveljék a babát, sajnos ilyen is van. Ha még így is ragaszkodik ahhoz a jövevényhez, érdemes az édeapjához, a baba apjához és az ő szüleihez fordulnia, és az egész családnak megbeszélnie hogy mi legyen, mert szerintem szinte minden jobb mintha a babát azért kéne elhagynia, mert nincs pénzük felnevelni. Persze tudnia kell mivel jár mindez, és döntéseinek milyen következményei lehetnek.

2007. nov. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!