Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért engem okol mindenért?...

Miért engem okol mindenért? Mit csináljak, hogyan hárítsam?

Figyelt kérdés

Tisztelem és szeretem a szüleimet, de anyukám rendszeresen engem hibáztat még a saját hibáiért is. Ma például azért hülye, és hibás, mert egy csekket véletlenül nem adott fel a hónap elején. Utána, mivel beteg, elég komoly betegsége van, megkaptam, hogy miattam tart ott, ahol (még nem gyógyult meg, sőt kérdéses, hogy valaha gyógyultnak minősíthetik-e) és miattam lett beteg. Ezek már önmagukban is rosszul esnek.

Van egy bátyám is, aki már különél a családjával. Ha együtt intézünk (tesóm és én) valamit, ami nem úgy alakul, ahogy terveztük, vagy ahogy anyum tervezte, akkor ha haza érek, egyből anyum velem kiabál, hogy mekkora egy balek, hülye vagyok. Persze, tesóm fejének ilyet egyetlen egy alkalommal sem vág. DE ezzel nem azt akarom mondani, hogy akkor őt is ugyanígy balekozza le, vagy vágja a fejéhez... Mégis ilyenkor mindig az az érzésem támad, hogy engem kevésbé szeret, vagy egyáltalán nem szeret. Sokszor egy-egy ügyintézés után úgy jövök haza, hogy megállok a bejárati ajtó előtt, a kezem a kilincsen és azon tanakodom, hogy be merjek-e lépni, vagy inkább maradjak kint.

Már komolyan nem tudom mit gondoljak, mit csináljak. Teljes kétségbeesés.

Szerintetek, hogyan hárítsam ezeket a támadásokat és azt, hogy ne hibáztasson azért, hogy súlyos beteg lett, a hibáiért?


Köszönöm!


U.i.: Ha lehet, csak normális hangvételű válaszokat írjatok.


2010. febr. 23. 19:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hany eves vagy?
2010. febr. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Milyen betegsége van? Nem lehet, hogy esetleg azért reagál túl dolgokat? Biztos, hogy téged is szeret, csak tesód talán kevésbé van "kéznél" a veszekedéseknél.
2010. febr. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%
Talán megbeszélhetnéd vele, hogy ha mindig téged okol, az téged bánt. Nyugodt hangon mesélj a bántalmaidról. :)
2010. febr. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem te tehetsz arról, hogy anyukád beteg. Próbálj vele leülni, és megbeszélni, hogy ez fáj. Lehet, majd azt mondja,hogy kitalálod, de jobb megbeszélni. Az én nagymamám is velünk lakik, és néha nekem is a fejemhez vágja, hogy miattam beteg(depreszziós, gyomra, ilyenek) Remélem tudsz vele beszélni, és megoldódik. Nem tudom, hány éves vagy,de valaki a családból nem tudna vele beszélni?
2010. febr. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Elégedetlen az életével, és te "gyengébb" vagy nála, így remekül alkalmas vagy arra, hogy beléd törölje a lábát. mintha attól neki jobb lenne.

Az enyém is azt csinálja. Havonta egyszer megyek hozzá, és fél órán belül üvölt, hogy pl azonnal mondjam meg hol az olló. Ha közlöm, hogy nem is lakok itt, miből gondolja, hogy én raktam el, akkor még jobban kiakad. És csodálkozik, ha ritkán megyek.

2010. febr. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A bátyád bármikor hazamehetne, ha elkezdené rajta kitombolni magát, te pedig maradsz.
2010. febr. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Talán lehetne önállóbb is, ha dühöngésre van energiája, kevésbé érezné magát kiszolgáltatottnak és nem kellene ezzel kompenzálnia.
2010. febr. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Rákos, de már megműtötték, jó úton halad hogy meggyógyuljon.

Nem egyszer próbáltam vele beszélni, normális hangnemben, higgadtan. Ennek az lett a vége, hogy elkezdett kiabálni velem, hogy én semmibe sem veszem, mekkora egy álnok kígyó vagyok és csak arra várok, hogy ő meghaljon... meg, hogy sunyiban, úgy intézkedem mindennel, hogy ő ne tudjon meggyógyulni stb. Pedig nem lehet még szava arra sem, hogy nem segítek. Haza érek a suliból, elmosogatok, hétvégén, főzök, vagy ha nagyon ő akar főzni, akkor besegítek.

2010. febr. 24. 10:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!