Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a helyes lépés ebben az...

Mi a helyes lépés ebben az esetben?

Figyelt kérdés

A probléma(lehet, csak én fújom fel), az lenne, hogy tegnapelőtt találtam a párom táskájában egy fél üveg vodkát. Amugy is elég rossz napom volt, de ez totál lesokkolt. Azt tudom (és látom), hogy napi szinten megiszik pár üveg (max. 3) sört, de semmi többet és általában a sört is narancslével vegyíti napközben, csak este issza tisztán. Ez csak akkor fordul elő, ha nem dolgozik és itthon van.

Csúnya dolog, de belenéztem a levelezésébe, ahol volt egy ilyen üzenet a testvérétől :"remélem a piától is sikerül elszakadnod"(vagy valami ilyesmi, de a lényeg ez). Kérdőre vontam, de még engem nézett hülyének. És nem normális üvegbe volt a pia, hanem energiaitalosba. Múlt héten már bejöttem egyszer úgy a szobába, hogy láttam abból inni, de nem kértem belőle (nem kínált), hanem mentem a dolgomra. Most nagyon félek, hogy ez alkoholizmus. 21 vagyok, ő 37. Nem vagyunk házasok, csak együtt élünk, de ha én kidobnám, nem tudna hova menni. Tudok rajta valahogy segíteni?

A válaszokat előre is köszönöm!


2010. febr. 24. 09:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ülj le és beszélj vele,jobbat nem tudok mondani.
2010. febr. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%
Lehet csak "félreértés" az egész. Beszélj vele.
2010. febr. 24. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Próbáltam beszélni, tök nyugodt hangon megkérdeztem, hogy miért van erre szüksége. Erre ő: mire miért van szükségem? Én:hát ami az üvegben van. Ő:miért, mi van az üvegben? Én: vélhetően alkolhol. Ő:vélhetően milyen alkohol? Tehát ez így ment kb. 15percen keresztül, amikor már nem bírtam tovább és hagytam a fenébe.
2010. febr. 24. 09:19
 4/12 A kérdező kommentje:
Ja, és ez a 3. eset amikor ilyet találok. Az első egy kis üveges vmi volt (sajnos annyira nem vagyok képbe az ilyenekkel), a második egy üveges vodka, ez pedig a 3.
2010. febr. 24. 09:21
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom igazán mi a teendő, de kemény dió ez, annyi biztos! A párod elindult az alkoholizmus útján! Ezt nem ismeri be, sőt letagadja a nyílvánvalót! Ez az első ékes bizonyítéka! Akármit is fognak nked tanácsolni, azt valószínüleg nem fogod tudni véghez vinni, mert a párod mindenben ellenkezni fog veled! Függ attól is milyen típusú a párod! Próbálj meg kemény lenni! Nem feltétlenül vele! Inkább magaddal! Ez tönkreteheti az életeteket! Ha nem engedi, hogy segíts neki, akkor zsarold meg, hoyg elhagyod! Nagyon erősnek kell lenned! Én tudom milyen ez!
2010. febr. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez így nagyon durva. Pedig máshogyan ezt nem lehet megoldani, mindenképpen beszélned kell vele. Ezt lehet, hogy ő normálisnak tartja, de biztosan nem az, hogy valaki 37 évesen a táskában rövid ittalal sétálgat. De ezek szerint a viselkedsén nem látszik, hogy iszik? Én sem és a párom sem antialkoholista. Azért ez a 3 üveg sör narancslével vagy tisztán tök mindeegy sok. Ha buli van, az más, de hogy simán hétköznap ennek így nem látom értelmét. És a legrosszabb, ahogy a soraidból kiveszem, hogy teljesen titkolózik is. Kész tények elé kell állítani, hogy tudod. Mert ezek szerint ha kérdezel az semmire sem vezet. Nem kell agresszíven, határozottan, hogy tudja szereted és mellette vagy. De ha nem, és eleged van a dologból,azért ne maradj vele, mert "együtt élünk, de ha én kidobnám, nem tudna hova menni".

Nekem a férjem ha nincs semmi akkor nem iszik. Itthon magától soha. Ő azt vallja, 2-3 üveg sört felesleges meginni.

2010. febr. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Miféle félreértés? Nincs ezen mit félreérteni! Ne legyetek már ilyen naívak, könyörgöm! Ez a pasi lebukott a felesége előtt! Alkoholista! Nem fújod fel! Igazad van!
2010. febr. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj vele,mondd neki ha nem vallja be a dolgot,akkor otthagyod. Ja és nem a felesége,hanem csak együtt élnek kedves elöző!
2010. febr. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem apukám ilyen. Tagadja, hogy iszik, közben mindenhol találok eldugott piákat és ami megmarad a miénkből(mindig van itthon, ha vendégek jönnek) és véletlenül elöl marad az tuti elkopik. Persze tagadja. Sajnos ez az alkoholizmus egyik jele és nem neked hazudik, hanem önmagával is elhiteti, hogy ez még nem sok. sok mindennel próbáltam már apura hatni, de nem tudtam. te viszont próbálkozhatsz azzal, hogy a jövőbeli gyereketek érdekében tegye le vagy, csak arra gondoljon, hogy egy üveg pia árából esztek 1-2 napig. Egyáltalán nem jó az irány, amerre halad!! Ha nem sikerül meggyőznöd, akkor ultimátomot kell adni! Vagy elfelejti, vagy költözhet, ahova akar. Persze ez a legvégső eset, először meg kell próbálnod segíteni neki, megtudni, hogy miért jó neki, ha iszik.
2010. febr. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez durva :szerintem szakíts vele mert nem öszinte.

Ha zugivó akkor csak álmodhatsz arról,hogy abba hagyja.

Biztos lesz,hova költözzön,van testvére,családja,munkája.

2010. febr. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!