Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mi a helyes ebben az esetben?...

Mi a helyes ebben az esetben? (névadás)

Figyelt kérdés

Barátommal már 4 év vagyunk együtt, én 28 ő 29.

Amikor a gyerekvállalásról jön elő a szó mindig összeveszünk a névadáson.


Neki Szabó a vezetékneve, nekem egy ritka és különleges, nemesi származású, magyar nevem van. Hárman vagyunk lánytestvérek, apámnak mindig is egy fiú volt az álma, aki tovább viszi a nevünket. (különben kihalna a nevünk, olyan kevesen vagyunk már, mi vagyunk szinte az utolsó család)


Mikor hoztak egy törvényt, hogy az anya vezetéknevét megkaphatja a gyerek, eldöntöttem, hogy az én gyerekem az én vezetéknevemet kapja. Így tisztelve apámat, a papámat, a felmenőinket, a nemesi származást és azt, hogy tudom, hogy honnan származok.


A párom nem akarja elfogadni, és mindig összeveszünk. Szerinte, ha nem Szabónak hívják a gyereket az neki szégyen a családja, barátai előtt.


Nem tudom felfogni, hogy miért nem lehet tisztelni az én családom történelmét, múltját, úgy, hogy tényleg már alig vagyunk.


Szerintetek kinek van igaza?

Sajnos én nem fogok engedni.. akármilyen csacsin is hangzik, de ez nekem nagyon fontos.


2011. aug. 16. 21:38
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/105 anonim válasza:
87%
Olyan kíváncsi vagyok arra a névre....
2011. aug. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/105 anonim ***** válasza:
95%
lehet dupla neve,pl Széchenyi-Szabó Anna. és neked is kell tisztelned őt
2011. aug. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/105 anonim ***** válasza:
100%
Adjátok neki mindkét vezetéknevet Pl: Szabó- Báthory Krisztina! Ennyi, és így a kecske is jól lakik és a káposzta is megmarad! :)
2011. aug. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/105 anonim ***** válasza:
100%
Én megértelek téged és a párodat is, nehéz lenne igazságot tenni. De nyugtass meg, hogy még nincs úton a baba. Az biztos, hogy neki az lenne a legfontosabb, hogy a szülei együtt legyenek és szeressék egymást, nem az, hogy őt hogy hívják.
2011. aug. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/105 anonim ***** válasza:
87%

Neki éppen annyira igaza van, mint neked,és ugyanannyira joga a gyerek nevéhez ragaszkodni.


NEKI nem jelent többet a TE nemesi neved, meg a TE családod történelme, mint a SAJÁT neve - miért is lenne igy?


Milyen alapon vársz el töle olyat, amire te sem vagy hajlandó?


Ha nem tudtok megegyezni, akkor nem sok jövöt látok a kapcsoltatotoknak.

2011. aug. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/105 anonim ***** válasza:
100%
Legyen kötőjeles neve a gyereknek, pl: Rákóczi-Szabó Lilla.
2011. aug. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/105 anonim ***** válasza:
21.42-es válaszolóval maximálisan egyetértek.
2011. aug. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/105 anonim ***** válasza:
Igen. Mint a második írta.
2011. aug. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/105 anonim ***** válasza:
100%
Azért ne legyél olyan egyoldalú, neki is rosszul esik, ha nem akarod, hogy a gyerekeid az ő nevét viseljék.
2011. aug. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/105 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van a másodiknak, már lehet olyat, hogy dupla vezetékneve legyen a gyereknek, így megkaphatja a tiedet és a párod nevét is.
2011. aug. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!