Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen együtt lakni a párotokkal?

Milyen együtt lakni a párotokkal?

Figyelt kérdés

Most ez lehet fura kérdés :D

Tehát, akik együtt élnek, azoknak hogy telnek a mindennapjaik?

Ugyanakkor keltek?

Ugyanakkor fekszetek?

Ha egyikőtök éjjeli bagoly, a másik inkább korán kelő, ez okoz problémát?

Ugyanazt az ételt eszitek, vagy külön, amihez épp kedvetek van?

A házimunkát mi alapján osztjátok el?

Mit szoktatok együtt csinálni otthon? (Pl itt nem ér hogy egyikőtök tévézik, a másik olvas)

Ennyi jutott eszembe hirtelen, ha még bármi tapasztalat van, írjátok, kíváncsian várom.

(Tervezünk összeköltözni a barátommal, és nem tudom elképzelni ez hogy működik :D )


2015. máj. 12. 16:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

ő 5kor kel, én általában 7kor.

ő 10kor fekszik, én általában 1kor, hétvégén 3körül.

Néha problémás, de általában befekszem mellé arra a fél órára,amíg elalszik, reggel meg ő felkelt, hogy beszéljünk két szót,s adjon egy puszit. Ugyan azt esszük,én főzök.

Házimunkát nem osztjuk fel,mindenki csinálja azt,amire ideje van, mindketten figyelünk arra, hogy rend legyen és tisztaság.

nagyon sokmindent nem csinálunk, tévé, beszélgetés. vannak hobbijaink, de inkább ülön-kőlön,de igyekszünk minél többször elmenni itthonról.

2015. máj. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

1. Nem, én délutánra járok dolgozni, ő délelőttre. Felkel, felöltözik, megszeretget, elkoszonunk es visszaalszom.

2. Többnyire ugyanakkor fekszünk, ha én még nem vagyok álmos, akkor filmezek mellette az ágyban.

3.nem okoz gondot.

4. Mivel én glutenerzekeny vagyok, speciális liszteket használok... Az elején még húzódozott, így külön főztem, de már nem kell mert atallt ő is, csak ha ker akkor eszik kenyeret hozzá.

5 vasarnaponta takarítunk együtt

6. Film, szex, kozos kutyasétáltatás, alvás, wow, főzés

Ennyi kb, de szerintem mindenkinek másképpen telnek, paroktol függ

5eve egyutt, ebből 3 éve lakunk együtt, jövőre tervezzük a babat.

2015. máj. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

- én fél 6 felé, ő 7 (de sokszor negyed nyolcig még maga mellé húz)

- én 11 körül, ő valamivel később

- nem, bár határozottan szr kiimádkozni az ágyból :D

- átalában ebédre hétvégén ugyanazt, ugyanakkor

- hát, nem osztjuk, amihez van kedvünk azt csináljuk, soha nincs por vagy ilyesmi (én sűrűbban mosok, mert hamarabb hazaérek)

- beszélgetünk, filmet nézünk este egy sör mellett, vagy elcsászkálunk valahová


De fontos, hogy hétvégén se tespedjetek, meg járjatok el, mert nekünk majdnem ráment a kapcsoltunk, hogy nem mentünk sehová, nem voltak élmények. Most, hogy minden hétvégén igyekszünk beiktatni 1-1 mászkálós délutánt, minden okésabb lett )

2015. máj. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ka, kihagytam a koncerteket, haverokkal sörözést, csaladlatogatast, kirándulást, ilyesmiket.

Ketteske voltam

2015. máj. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Mi két élve élünk együtt, még egyetemisták vagyunk, mellette dolgozunk. Amikor otthon tudunk lenni, akkor sülve-főve együtt vagyunk. Egymás mellett tanulunk, együtt játszunk a háziállatainkkal, kártyázunk, beszélgetünk (sokat), van hogy felolvas nekem amíg főzök, és persze szeretkezünk.

Elég sok dologban azonos az ízlésünk, pl együtt eszünk, közben sorozatot nézünk, hasonló zenét szeretünk... Általában én főzök, ő örömmel megeszi :D aztán ő mosogat. A többi házimunkát az csinálja, akit előbb zavar. Én gyerekkori emlékek miatt nem tudok közösen takarítani, de gyakran övé az egyik szoba, enyém a másik.

Este nagyjából egyszerre fekszünk le, aztán már csak kicsit kockulunk. Vizsgaidőszakban van hogy egyikünk éjszakázik, ilyenkor a másik se nagyon tud aludni, sokkal jobb együtt.

Nem szoktuk felébreszteni egymást reggel, általában én ébredek előbb, ő gyakran arra kel, hogy anyukája keresi telefonon.

Imádok vele élni :-)

2015. máj. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

5 előtt kel, én megpróbálok délelőtt. Mostanában egész jól sikerül, de 8 a cél.

10-kor fekszik, én 3 körül, bár kicsit korábban jobb lenne. Volt, hogy akkor feküdtem, amikor ő kelt. De volt éjszakás is, az elég speciális esett, ha itthon volt, aludt vagy zombiként viselkedett, épp csak nem akart agyat enni.

Saját szobánk van, ez alap.

Többnyire ugyanazt az ételt esszük, más körettel. Ő szénhidrátosan eszik, rizsen él, én ketogénezek. Teljesen OK, főzök egy zsíros, szénhidrátszegény zöldségételt vagy egy rántottát és mindenki boldog vele. Az édességeimet boldogan eszi. Igazából ő a konyhamalac, bármit feleszik, amit én nem akarok, unalmasabb kísérleti eredményt vagy az ajándékba kapott csokit...

A házimunkát nem igazán osztjuk. Mindenki megpróbálja rávenni magát legalább az alapokra... Mosogatni pl. kell, bár már javasoltam, hogy ne együnk :D Egyszer veszek egy mosogatógépet, sose gondoltam volna, mert nem utálok mosogatni, csak éppen sok. Mindkettőnk utál takarítani, de egyikünk sem akarja a másikkal elvégeztetni a saját munkáját, így elvagyunk (max. nem takarít senki. meglepően kevés elég egy házhoz, s szeretjük a rendet és a tisztaságot. nehéz elérnünk, de szeretjük, így egy bizonyos pont fölött akcióba lendülünk). A ház körüli munkából mindenki azt csinálja, amit szeret, illetve amire hajlandó, mert egyikünk sem rajong a fűnyírásért, de én nem csinálom, én barkácsolok, amit ő nem :)

Hm... Filmet nézünk, főzünk, beszélgetünk, fürdünk s egy csomó egyebet csinálunk, bár az együttes ténykedésünk egy jelentős része a házon kívül zajlik, mászkálunk ideoda. Ma pl. kosbort fogunk fotózni az erdőben, nagyon szép, tegnap találtuk :)


Nagyon emberfüggő, hogy hogyan működik ez. Ha a felek nem nagyon kompatibilisek, sokat kell csiszolódni, kompromisszumokat kötni... Még nálunk is vannak viták, bár egyedül is lenne majdnemennyi, szeretem a rendet, de fenntartani, hajajj... Ütköznek a dolgok.

2015. máj. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Úgy általában véve nagyon jó :))


Nem kelünk ugyankkor, ő egy-másfél órával korábban jár dolgozni, mint én - persze annyival előbb is ér haza. Plusz náluk szinte sosincs túlóra, de nálunk szinte rendszeres (nem bánom, mert kivehetem az órákat, vagy ha elég van, akkor szabadnapot is 8 óra plusztól:)

Általában ugyanakkor fekszünk, de a férjem néha korábban ledől aludni, ha kimerítő napja volt, hiszen ugye korábban is kell kelnie.


Általában ugyanazt esszük, annak ellenére, hogy én vegetáriánus vagyok. Tehát az esetek 80%-ában húsmentesen főzünk, heti kb. 1x van külön húsos étel is (a férjemnek nincs rá igénye, néha csak 2 hetente kerül erre is sor, mert egyszerűen nem kívánja).


A házimunkát az alapján osztjuk el, hogy ki mit szeret alapvetően, és ki mennyire ér rá. Nálunk úgy működik, hogy megvan kinek mi a "feladata" (jobbára azok, amit szeret is csinálni), és azt automatikusan elvégezzük. Viszont ha pl. az egyik fáradt, megcsinálja a másik. Igazából ilyen szempontból nálunk ideális a helyzet, mert a férjem is megcsinál mindent magától, és főzni pedig kifejezetten szeret.


Ha itthon vagyunk általában együtt főzünk majd megvacsorázunk (a vacsora nálunk a meleg étel), filmezünk vagy sorozatot nézünk, playstation-ön játszunk közösen, a macskáinkkal foglalkozunk és a kerttel, közösen szoktunk habfürdőzni is :). Néha borozgatunk, néha sütit sütünk, semmi különös. Igazából keveset vagyunk itthon, mert szeretünk kimozdulni (akár túrázni, télen is, vagy rokonokhoz, vagy egyszerűen étterembe, moziba, színházba, kiállításra). Plusz továbbképzésre is járok... szóval heti átlagban olyan 3 estét szoktunk csak itthon tölteni, arra meg bőven elég az, hogy kikapcsolódunk.

2015. máj. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, mindenkinek megy a zöld kéz :)
2015. máj. 12. 18:16
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Párom majdnem mindig korábban ébred, én akármeddig tudnék aludni, így megadtam neki egy idõpontot, ami után ne hagyjon és mindig ébresszen fel, ezért kb fél óra eltérés van max az ébredésünk között.

Este meg ugyanakkor megyünk aludni, szeretünk összebújva elaludni, meg beszélgetni kicsit alvás elõtt a sötétben, így ha az egyikünk nagyon elálmosodik, megy a másik is, úgyis el fogunk tudni aludni.


A kajât mindig megosztjuk, napközben ha vesszük az ebédet, mindenki azt veszi, ami tetszik neki, de pl nasit, édességet mindig együtt esszük meg itthon is. Amúgy fõzni szoktam minden nap, általában vacsorára, így ugyan azt esszük természetesen. Ha bârmilyen extra kaja van azt is elosztjuk.


Pont ezért, mert én fõzök, övé utána a mosogatás, ez alap, a tôbbi házimunka úgy eloszlik, nekiállunk, mindenki csinálja, amit meglát. De vannak olyan munkák, ami valahogy mindig az én feladatom, vagy az övé, ez valahogy kialakult. Pl a szemetet mindig párom viszi ki, felsöpörni mindig én szoktam, be van osztva megbeszélés nélkül is.


Itthon sok háziállatot tartunk, akiket mindketten nagyon szeretünk és szeretünk velük együtt foglalatoskodni, elmegyünk sétálni a kutyákkal, a kiskertben elvagyunk a többi állattal. Szoktunk együtt filmet nézni, társasozni, iszogatni közben, mindig eltelleik az idõ, de a tipikus én olvasok õ tvzik felállás is megvan néha. :D


21/N 24/F

2015. máj. 13. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ritkán kelünk ugyanakkor. Ö fixen 8-ra jár dolgozni, én meg hol délutános, hol délelőttös vagyok (ez esetben 6-kor kezdek a munkahelyemen) így szinte sosem kelünk együtt, talán csak vasárnap.

Lefekvés többnyire együtt, de ha délelőttös vagyok, akkor én korábban fekszem.

Nem szeretünk korán kelni.

Általában ugyanazt esszük, néha kis változtatással (pl. én teszek a paprikás krumplira egy kanál tejfölt is, ő úgy nem szereti, ő kutyul öntetet a salátára, én azt nem szeretem, ő sült kolbásszal, fasírttal eszi a főzeléket én főtt vagy tükörtojással)

Minden házimunkát én csinálok, ami nem szerelés vagy wc pucolás. Főzni ő is szokott néha.

Itthon együtt nem szoktunk semmit sem, ha mindekettőnknek szabadja van (és a gyerek sem alszik) akkor elmegyünk sétálni, kirándulni, vásárolgatni jártunk, amíg még lehetett.

2015. máj. 13. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!