Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más szülők is szokták ezt...

Más szülők is szokták ezt csinálni?

Figyelt kérdés

18 évesen ismertem meg jelenlegi párom,hozzájuk amikor mentem 1-1 hétvégére apa mindig húzta a száját,illetve a bátyám is,ezért nem is akartam náluk tölteni 2 napnál többet.Most 21 éves vagyok,de még mindig ezt csinálják.A barátom szülei elutaznak pár napra,megbeszéltük hogy addig náluk leszek,ez szerdától szombatig tart,amikor bejelentettem itthon,megint volt szájhúzás,meg hogy "hogy-hogy olyan sokáig nem leszel itthon?" mondatok.Nyilván nem mondja,hogy nem mehetek el,de látom rajta hogy egyáltalán nem tetszik neki.

Hasonló volt a helyzet amikor fogamzásgátlót írattam fel,anya mondta hogy apa meg ne lássa,mert akkor balhé lesz.18 éves voltam ekkor.Anya teljesen máshogy áll a dolgokhoz.Igazából szerintem az lehet a dolgok mögött,hogy apa fél attól,hogy elveszít,hogy már nem vagyok az ő kislánya,hanem másé.Sajnos a kapcsolatunk sem volt sosem az igazi. :( Elég maradi ő is,és bátyám is.Amikor először a barátoméknál aludtam,megkérdezte hogy ugye külön szobában alszotok majd?


Tisztában vagyok vele,hogy amíg itthon lakom,addig nem teljesen úgy vannak a dolgok,ahogy szeretném,de ilyenkor rossz kedvvel megyek el itthonról...eszembe jut,mi lesz ha pár év múlva elköltözöm majd?Attól félek,hogy nem is fogják hagyni.


2015. máj. 12. 20:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
Nekem 17 évesen már engedték, sosem volt baj belőle. Amikor először felhoztam az együtt alvás gondolatát (tényleg csak alvás volt), beleegyeztek. Ekkor 3 hónapja voltam együtt az első barátommal (azóta már 2 éve). Max annyi a bajuk, hogy néha a hétvégén többet is lehetnék itthon, de az együtt alvással nincs gondjuk. 21 éves létedre nehogy már ők döntsék el ezt...
2015. máj. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Én döntök egyértelműen,csak zavar és rossz érzés,hogy nem szereti apa :(...pedig a párom is jól ismeri,és nem 2 hónapja vagyunk együtt..nem tudom hogy tudnám jobb belátásra bírni,vagy hogy ne így álljon a dolgokhoz..
2015. máj. 12. 20:10
 3/11 anonim ***** válasza:
84%

Ha máshogy nem így áll hozzá (pl. ha barátnőnél alszol), akkor egyértelműen féltékeny.

25 éves vagyok, ezen mi is átestünk apuval. Amikor hazaállítottam az első barátommal, szikrákat vetett a szeme. Mindig csak a "pasi" volt, vagy a "srác", állandóan emlékeztetnem kellett, hogy annak a srácnak neve is van! Pár év után hozzászokott és elfogadóbbá vált. Talán ő is belátta, hogy igenis fel fogok nőni és csak nekem (illetve magának) árt azzal, ha rossz viszonyt ápol a párommal. Mostmár ha hazaviszek valakit haverként próbál hozzáállni, nem ellenségesen, pedig én sosem beszéltem vele erről.

Azóta a fiúk jöttek és mentek, de apukám maradt. Szerintem ez is sokat számít, hogy végignézte. :)

Két lehetőséget látok. Vagy leülsz vele ezt megbeszélni. Nem támadóan, csak elmondod, hogy rosszul esik, hogy nem örül veled együtt a boldogságodnak, ő még is csak az apukád és az is marad örökre.

Ha nem ilyen jó a viszonyotok, akkor anyukádat kérheted meg erre esetleg.

2015. máj. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%
*máshoz
2015. máj. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
63%

Az én szüleimnek teljesen természetes, hogy 3 és fél éve suliközben csak havonta egy hétvégén vagyok otthon, a többit a barátoméknál töltöm. Hétköznap suli után mindig nálunk vagyunk, de akkor nem alszunk együtt, csak hétvégenként. Nyári szünetben pedig jóformán havi 1 hetet látnak itthon, de van hogy a barátom dolgozik, vagy csak néha-néha eltöltünk pár napot külön. Szeptembertől ez megváltozik, mert a barátom nappalin tanul tovább, én pedig levelezőn, szóval még nem tudom, hogy mi lesz. De én is lazább szülő akarok lenni, mint az enyémek. Nem lettem terhes, drogos, alkoholista, nem bukdácsoltam végig az 5 év gimit, nem lázadtam. Tök jó a kapcsolatom velük, közös programjaink is vannak, de tiszteletben tartják a magánéletemet.

19L

2015. máj. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
84%
21 évesen szerintem ez már nem egészséges. Nem vagy már 5 éves.
2015. máj. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
71%

én annyi időre megyek el itthonról, amennyire akarok.. (édesanyámmal élek, elváltak)

de úgy 15 éves koromtól kezdve megszokott volt, hogy nem vagyok otthon hétvégente.

de az én édesanyám eléggé nyitottan gondolkozik, és megbízik bennem, az eddigi barátaimat is mind kedvelte :)

20/L

2015. máj. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én is 21 vagyok, nálunk nem a szexszel van a bajuk, szimplán azzal, hogy elmegyek. Mert mi az, hogy dolgozok, tanulok és egyébként meg nem itthon töltöm az összes pihenőnapomat, hanem barátomhoz megyek a saját pénzemből (haza is adok, nem ingyen élek itt, mint egy királylány :D )

Meg mi az, hogy én megyek hozzá. (Ő szombaton is dolgozik legtöbbször, vagy akárhogy is, de úgy jön ki legjobban, ha én megyek, meg itthon amúgy se jó, panelba, náluk meg külön emelet van kettőnknek.)

Szóval igen, más szülők is csinálják. Azt meg hogy nem hagyják, hogy elköltözz.. Fogod a cókmokod, aztán mész, csak nem állnak bele az ajtóba, hogy nem mehetsz...

2015. máj. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A te korodban már volt egy gyerekem. :)

De még így is apu pici lánya vagyok. :)

A stílusom és a sütimániám miatt elmondhatjuk, hogy én hasonlítok hozzá a legjobban. Eléggé megszenvedte, hogy felnőttem és gyerekeim vannak.

Szerintem hagyd rá ezeket, hiszen annyi az egész, hogy nehéz neki, hogy felnőttél. Majd megszokja :)

Bátyám dettó ugyanez.

Ami a legdurvább, hogy a férjemet a lánykérés után leitatták és egy picit megfenyegették, hogy nehogy sírni lássanak, különben...

2015. máj. 13. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

22 vagyok kb 14 éves korom óta azt csinálok amit akarok, persze azért bizonyos határokon belül! de pl kimaradásnál csak felhív apám, hogy merre vagyok...de én nem lány vagyok...a húgom viszont 17 éves és eléggé odafigyel rá apa, hogy merre van...ha meg bejelentés nélkül császkál valamerre annak nem örül...a múltban voltak hülyeségei és ezért jobban oda kell rá figyelni...mivel széthullott a család rá sem volt odafigyelve...


én mint a báty nem húzom a szám, hogy merre jár mit csinál...nem vagyok a felügyelő tisztje...


22F

2015. máj. 13. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!