Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mennyire vagytok őszinték...

Ti mennyire vagytok őszinték a szüleitekkel? Megbeszéltek velük mindent, vagy inkább barátokhoz fordultok? Akinek nincs meg a szüleivel a lelki beszélgetés amikor szüksége lenne rá akkor mit szokott csinálni?

Figyelt kérdés
Nekem a szüleim elváltak két hónapja (apám alkoholizmusa miatt) és anyával élek. Úgyérzem nem alakult ki köztünk olyan anya lánya kapcsolat ami másoknál van. Ha próbálok vele beszélni olyanról ami engem bánt , vagy pl ki tetszik, akkor nézi a tévét , feltekeri a hangerőt, mond egy ja oké-t és témát vált. Csak kíváncsi vagyok hogy nektek milyen a szüleitekkel a kapcsolatotok:) még hozzátenném hogy próbáltam anyával beszélni erről hogy engem bánt de mindig mondja hogy fejezzem be a hisztizést mert pofánvág. Így barátaimnak mondom el a dolgaimat. Kiskorom óta ilyen a kapcsolatunk. Amikor bnőmnél vagyok mindig irígy vagyok hogy mennyire őszinte a barátnőm az anyukájához simán elbeszélgetnek lelki gondokról /szerelemről mint két barátnő. Nem ez lenne egy anya feladata (ez is) hogy lelkileg is támogassa a gyerekét mindenben?

2014. jún. 28. 23:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
60%

Nálam is hasonló a helyzet mint nálad, hogy a családom emiatt szétszakadt...mi 4-en vagyunk testvérek, én maradtam egyedül apámmal mert nem akartam, hogy egyedül maradjon...

Nekem előtte sem volt olyan mély kapcsolatom a szüleimmel, 14 éves koromban egy szerelmi csalódás miatt teljesen összeomlottam, de nem akartam, hogy ezt megtudja bárki is ezért magamba fojtottam és nekik azt mutattam "milyen jó kedvem van"...Apámmal sok mindenről tudok beszélgetni de az érzelmeimről esélytelen! Anyámmal is szinte de őt meg nem akarom terhelni az érzelmeimmel, de ha valami probléma van akkor inkább anyámhoz fordulok...nekem a legjobb barátom olyan mint a te barátnőd, de neki csak az anyja él, és nagyon jó kapcsolatban vannak...de én nem érzek irigységet, örülök neki, hogy ő ilyen jól meg van az anyjával én is sokszor beszéltem négyszemközt az anyjával az érzelmeimről és segített is pár dologban...a legjobb barátom is mindig meghallgat és megpróbál segíteni de én inkább olyan típus vagyok aki magában nyomja el az érzelmeit, sajnos 7 évig bírtam csak lassan megtelt a tároló így most megszabadulok a fájdalmamtól, de nem a szüleimnek nem mondok csak amennyit tényleg tudniuk kell...például apám miatt elég sokat szenvedtem és ezt el is mondtam neki, de nem abban a mély érzelmes hangulatban hanem csak úgy jött egy sima beszélgetés folyamán...szóval ha lelkileg nagyon magam alatt lennék akkor a legjobb barátommal beszélnék, de nagyrészt csak benyomok 1 kis zenét és elgondolkozok a megoldáson és elnyomom az érzelmeim vagy megoldom a problémát...

2014. jún. 29. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Átérzem a helyzeted :) én is inkább magamba tartok mindent mert úgy sem tudnék elmondani nekik semmit..köszönöm válaszod:)
2014. jún. 29. 00:10
 3/14 anonim ***** válasza:

Mindent megbeszélek a szüleimmel, és két szem barátnőmmel, akikkel együtt nőttem fel. Soha nem csalódtam négyük közül egyikőjükben sem.

20/N

2014. jún. 29. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

#1-es vagyok:

Nem jó ha magadban tartasz mindent mert egyszer te is megtelsz és akkor nagyon szörnyű lelki gyötrelem fog utolérni! ki kell adnod minél többet mert egyszer tele lesz az a bizonyos tároló nálad is :)


ja és lehagytam, nem tudom jelen esetben mennyire fontos, hogy nem "gyerek vagyok" :)

21F

2014. jún. 29. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
11%
Csak a kislanyok picsognak! En magam oldom meg a problemaimat.
2014. jún. 29. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Dr.Michael Jocks válasza:
44%
én még azt is elmondom ha szarás vagy szex közben telefonálunk :)
2014. jún. 29. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Hát igazából próbálom kiadni magamból , barátnőmmel megbeszélek mindent de vele csak hétvégén találkozok , l más barátom meg nem igazán van, így csak naplót vezetek néha ..
2014. jún. 29. 00:19
 8/14 Dr.Michael Jocks válasza:
0%
az tiszta homárság :/
2014. jún. 29. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:

5-ös, miért picsogás, ha az ember megbeszéli a dolgait mással? Mindenkinek szüksége van rá, hogy kibeszéljen dolgokat, ha problémáról van szó azt meg vagy sikerül megoldani, vagy nem, de nem szégyen segítséget kérni.. Sok ész szorulhatott beléd is.


Kérdezőnek: Ez anyukád hibája is, sőt! Ha te igenis próbálod megbeszélni a dolgaidat vele, de rá se bagózik, akkor sajnálom de nem tudsz vele mit csinálni, bár én komolyan nem értem az ilyen szülőt.. Hiszen kihez forduljon legelőször az ember, ha nem a saját szüleihez?! Nekem ilyen problémám sosem volt, édesanyámmal is és édesapámmal is mindent meg tudok beszélni, mindig őszinték vagyunk egymáshoz. Az tény, hogy egyes dolgokat inkább a barátommal és barátnőimmel beszélek meg, de ettől függetlenül nincs titkolni valóm a szüleim előtt sem.

2014. jún. 29. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Ha valaki esetleg félreértené mert 1 embernek sikerült..lány vagyok:)
2014. jún. 29. 00:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!