Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom legidősebb fia miatt...

A párom legidősebb fia miatt folyamatos veszekedés az életünk. Mi lenne a legjobb megoldás?

Figyelt kérdés

16 éves és sajnos az édesanyja fél éve elhunyt, azóta velünk él. A veszekedések folyamatosak, ő állandóan csak vitát szít, mint mondja ez a legfőbb öröme. A féltestvéreit sem kíméli, állandóan kiabál velük, mindenért üti őket, pedig tényleg kedvesen fogadták.

Próbáltunk segíteni neki, de kezdünk kifogyni az ötletekből és a türelemből.

Én hamarosan szülök és komolyan félek, hogy amíg nem tudom szemmel tartani, esetleg kárt okoz a többiekben.

Néha már az is felmerül bennem, hogy jobb lenne, ha ideiglenesen vagy véglegesen a nagyszüleihez költözne.


Szerintetek ilyen esetben mi lenne a jó megoldás?


2015. máj. 14. 14:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
80%
Én keményen megmondanám a legőszintébben, hogy tudom, az édesanyja halála miatt zakkant meg ennyire és fájó neki azt nézni minden nap, hogy a féltestvéreinek ott az anyjuk, de az élet az ilyen sz@r is tud lenni és a családja mi vagyunk, ránk számíthat egyedül, de ha minket ellenségként kezel akkor nem lesz helye ebben a családban..., sírjon, bömböljön, ordítson de ne azokat zrikálja akiknek számít még valamit, mert qrv.ra leveszi róla mindenki a kezét...
2015. máj. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológus-tanatológus kellene neki. A gyászmunka 1-2 évig tart, ő pedig még kamasz is ráadásul.
2015. máj. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
64%

Én elmennék, és beszélnék egy pszicho-pedagógussal, hogy segítsen. Kamasz is, anyukáját is elveszítette, valószínűleg őrlődik magában, és így jön ki rajta. A szigor és a fegyelmezés nem biztos, hogy segít. Én lehet, hogy vennék neki egy boxzsákot, vagy valamit, amit tud püfölni, és nem utasítóan, vagy lenézően, hanem elfogadással mondanám neki, hogy megértem a fájdalmát, szeretnék segíteni, de ehhez ő is kell, és kezdetnek annyit kérek tőle, hogy ha épp meg akar ütni valakit, akkor ezt a boxzsákon tegye. Ha megoldható, legyen külön szobája, ahova el tud vonulni, és nem zavarják.

28N

2015. máj. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológus és ha semmi sem segít akkor 18 éves korától kollégium.

Ha kidobjátok a nagyszülőkhöz csak még rosszabb lesz, ha jön látogatni, vagy egyáltalán nem is tartanátok vele a kapcsolatot?

Mondjuk azt nem értem minek kellett még egy gyereket vállalni ha az eddigiekkel se bír apuka. Ugyanis ezen helyzetben csak apuka tehet valamit ha egyértelművé teszi ki az úr a háznál. Még több gyerekkel csak még rosszabb lesz a helyzet. Miért nem apuka tartja szemmel?

Esetleg nem érdekli valamilyen harcművészet a gyereket, ahova beíratnátok és kiadhatná a dühét?

Az édesanya halála előtt milyen volt a kapcsolat? Mert ha apuka elhanyagolta, akkor nem meglepő most a dühkitörés.

2015. máj. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Az a probléma, hogy nem az anyja halála miatt ilyen. Már régebb óta van vele ilyen jellegű baj. Jár pszichológushoz, de nem sokat ér.


Nem igazán tartottuk vele a kapcsolatot, mert nem kért belőlünk. Néha megkeresett minket, hogy küldjünk neki pénzt, de azt meg nem volt szabad, mert nem pont jó célokra költötte.


A párom elég sokat dolgozik, csak hétvégente jön haza. Eddig minden rendben volt, de az utóbbi fél év kegyetlen volt. Félek, hogy a gyerekek nagyon megsínylik ezt az időszakot.


A nagyszülők szívesen vennék, ha visszamenne hozzájuk (ott lakott az anyjával) és talán neki is jobb lenne a megszokott környezet. Én már tényleg nem tudom mivel tennénk jót.

2015. máj. 14. 15:19
 6/19 anonim ***** válasza:
70%
ha a nagyszülő szívesen várná és amúgy is ott lakott akkor mi a fenéért ment hozzátok és miért nem küldöd már a fenébe azok után hogy a kisebbeket is bántja? nem vagytok sem te sem az apja százasok....
2015. máj. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
41%
Ha a nagyszülők szívesen látnák akkor szerintem is az a megoldás ha kipróbáljátok ott hogyan viselkedik...
2015. máj. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
A nagyszülők 85 és 88 évesek. Féltünk és még most is félünk, hogy meghaladja a lehetőségeiket, képességeiket az unoka ellátása. Egyrészt félő, hogy kihasználná ezt másrészt viszont talán az ismerős környezet jó hatással lenne rá.
2015. máj. 14. 15:41
 9/19 anonim ***** válasza:
40%

Elarulnad, hogy az pja mit csinalt 16 evig? A ti gyerekeiteknek tudott az apja lenni, neki nem?

Nem ertem. Akivel rendesen foglalkoznak, szeretik az nem lesz ilyen.

2015. máj. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Hát, az kemény, hogy az apja hétközben nincs otthon. Ez alapvetően az ő gondja kellene, hogy legyen?
2015. máj. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!