Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha a férjem meg az...

A2szzs kérdése:

Mit tegyek ha a férjem meg az anyám már egy légtérben sem hajlandó megmaradni?

Figyelt kérdés
Mióta ismerik egymást, sose szimpatizáltak, teljesen más életszemléletű emberek és most végleg úgy összevesztek hogy többé egyik se hajlandó egy szobában megmaradni a másikkal! Mind a kettőnek van igaza nem tudok egyik mellett se maradéktalanul kiállni és egyik se könnyű eset, de most nagyon félek hogy mindennek én iszom meg a levét, félek hogy anyámtól folyamatosan ezt fogom hallgatni ha találkozok vele! Anyámmal együtt dolgozok sokat vagyok vele, eleve szoros a kapcsolatunk (egyenlőre nincs más lehetőségem) és félek hogy ki fog ez az egész teljesen készíteni idegileg! Van egy másfél éves kislányunk akinek nem tudok így közös családi programot szervezni! A karácsonyt is elfelejthetem pedig a szentestét mindig együtt ünnepeltük! (a páromnak sajnos nem él a családja) Egyik se hajlandó engedni, és a férjemet nem is merem erőltetni mert nem szeretném ha a házasságunk menne rá! Nem tudom hogy mit csináljak hogy a családommal is megmaradjon a jó kapcsolatom, de a férjemmel is békében meglegyünk! :(

2015. ápr. 20. 14:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ne várd el, hogy együtt legyenek. Az esetek nagy részében elkerülhető, h ne kelljen találkozniuk.
2015. ápr. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mi családunkban is hasonló eset áll fent, de a két fél megértette, hogy a családi eseményeken tessék szépen felnőni és a szoba két sarkában maradni, ha másképp nem megy.

Én elbeszélgettem az édesapámmal és a sógorommal is.

Szívből gyűlölik egymást, nővérem mindig úgy rendezi a családi eseményeket, hogy ne legyen probléma.

Én pedig meguntam, mivel két gyerekem van és nem vagyok hajlandó elviselni a gyerekes marh.ságaikat!

Elmondtam nekik, hogy vagy megemberelik magukat arra a 2-3 órára vagy innentől kezdve egyikükre se vagyok kíváncsi semmilyen családi összejövetelen.

Mivel az édesapámnak a három unokája a szeme fénye, így őt ezzel "simán megzsaroltam". A sógorom meg van annyira értelmes, hogy felfogta a dolgokat.


Én leülnék mind a kettőjükkel beszélni (külön-külön) és megmondani kerek-perec, hogy nőjenek fel arra a 2-3 órára és viseljék el egymást a szoba két sarkában. Nem kell se puszilkodni, se egymás mellett lenniük. Egyszerűen csak arra az időtartamra fogják fel, hogy nem körülöttük és a problémájuk körül forog a világ. Pláne nem a család!

2015. ápr. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
60%
Törődj bele, nem tudsz mit tenni. De! Egyiktől sem tűrd el, hogy a másikat szidja neked. Azt tartsd szem előtt, hogy elsősorban neked a férjed, és a gyereked a családod, de nem várhatja a párod, hogy tojd le anyádat. Anyád viszont nem várhatja, hogy a férjed ellen fordulj. Őt látogatod te a gyerekkel néha, közös programot meg nem szerveztek, ennyi, többet nem tehetsz.
2015. ápr. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Te tudod mit akarsz, mi (ki) a fontosabb neked. Anyád, vagy a gyereked és a párod? Ha nem enged egyik se, akkor mit tegyél...?

Én lépnék, külön költöznék a gyerekkel és a párommal, és ennyi. Nyilván nem hibába vállaltam vele gyereket, ugye...?

2015. ápr. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
23%
Meg kellene érteniük, hogy mivel egy lakásban laknak, így nem lehet együtt éni. Vagyis nem lehet együtt élni úgy, hogy egymásra húzzák az orrukat. Ha valamiben nem egyeznek, ne beszélgessenek egymással, de a napi teendőket ne nehezítsék meg, mert ebbe mindenki belerokkanhat lelkileg. Ha értelmes felnőtt emberek, akkor megértik, hogy vannak dolgok, amikben nem lehetnek egyformák az álláspontok, de a közös, nyugodt, normális élet ettől fontosabb. Le kellene ülni velük hármasban elbeszélgetni ezekről.
2015. ápr. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Lehet valamit félreérthetően írtam! Nem lakunk együtt édesanyámmal, csak együtt dolgozunk! Elsősorban a családi programok jelentik nekem a fő problémát mert a gyereknek fontosak lennének ezek a közös élmények az egész családjával! De a párom is kerek perec kijelentette, hogy ne is próbáljam őket egy helyre kényszeríteni mert nem hajlandó se az én, se a gyerekünk kedvéért! :( Tényleg van oka rá mert anyukám sose fogadta el igazán és rettentően kritikus de az utóbbi időben anya próbálta elkerülni vele a konfliktust de végül csak kiborult a bili! :(
2015. ápr. 20. 15:26
 7/8 A kérdező kommentje:
És persze a párom se ártatlan bárány! Azért is írtam hogy egyik ne sincs teljesen igaza! :( Igazából az egyik 19 a másik egy híján 20! A baj az hogy TELJESEN más életszemlélettel! :(
2015. ápr. 20. 15:29
 8/8 anonim ***** válasza:
Konkrétan min tudtak így összeveszni?
2015. ápr. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!