Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Folyamatos stresszben élek és...

Folyamatos stresszben élek és ez már kihat az egészségemre is. Mit csinaljak?

Figyelt kérdés

Segítségetek szeretnem kérni. 3an élünk úgymond egy háztartásba én anyám meg apám. 20 éves leszek , es azt tudni kell

,hogy az apámmal sose volt semmilyen kapcsolatom szinte ,sose szólítottam apának mert valamiert nem alakult ki bennem ez , kb 10eves korom óta kisebb nagyobb szünetekkel állandóan veszekszunk es ahogy idősödök ezek egyre erősebbek úgymond a veszekedések.


Most is elegge osszevesztunk egy dolgon elkezd fenyegetőzni ,direkt provokálni közbe direkt nem szólok hozza hogy még oka se legyen hozzam szólni es ülök az asztalnál erre fel belemkot. Mikor mondom hogy hagyjal mar nem akarok veled beszélgetni egyáltalán te se szóljal hozzam akkor meg fenyegetőzik ,veszekedik es ezek a veszekedések egyre súlyosabbak. Azt tudni kell ,hogy én epilepsziás vagyok es utóbbi időben valószínűleg a sok stressz miatt előjött a pánikbetegség is. Nem merek sokat sétálni a forgalomban ,buszozni is alig merek szorongok,ideges vagyok egyszer volt egy panikrohamom is es most is ugy osszevesztunk ,hogy kikellett mennem a teraszra leulnom mert kezdett ramjonni a levegokapkodas ,rossz közérzet ,nagymértékű szorongás ,szívdobogás és ez kiváltja úgymond az aurakat(epilepszia ) nalam ami hal istennek teljesen nem

Jon(mármint a roham) elo de érzem az aurakat ami az epilepsziamhoz tartozik es minel erősebb annak nagyobb az esélye hogy kiváltja . Gyógyszerrel megbirom előzni de most nem volt olyan intenzív hogy be kellett volna vennem erre gyógyszert de a stresszre,pánikra mar bevettem 2-3 frontint mert a nélkül vagy osszeverekedtünk volna vagy rosszul lettem volna.


Egyszer mar elment egy masik nőhöz de kidobta es visszajött ugye ha "ló nincs jo a szamár is "alapon. Anyám is kezd ellenem fordulni nem olyan mint régen. Régen nagyon jol kijöttünk egymással.


Ha nem bűntetnének érte rég lerendeztem volna apámat de sajnos tiltja a törvény ugye.


Viszont hivatalosan hogy bírom azt elérni ,hogy hiába hogy van tulajdonrésze a házba de el kelljen innen menni neki mert rossz hatással van az egészségi állapotomra? Ha igy folytatódik es nem teszek semmit akkor tönkre teszi teljesen életemet amit nem hagynek de ha nem hagyom akk valószínűleg ez mar nem hivatalos módszer lenne.


Tehat a kérdésem az lenne ,hogy bírom azt elintézni ,hogy ha beszélek orvosaimmal es mondom neki h nagy részben miatta köszönhetem a pánikbetegseget sose tudok lenyugodni es a pánik elohozhatja az alapbetegsegem (epilepsziat,aurat) es kiállítanak olyan papírt hogy valóban ártalmas az egészségemre akkor jogilag hogy bírom elintézni hogy minél hamarabb elkelljen költöznie innét ?


En egyelőre nem tudok elköltözni ezek miatt ,akkor van is benne pénzem de o viszont mar egyszer elment es nem csak en életemet tette/akarja tönkretenni hanem régebben anyamét is akkor a noveremet is mindenkiet.


Tudtok nekem tanácsokat adni hogy ezt hogy lehetne elintézni ha ellehetne es mi a folyamata ?



Köszönöm szépen ha igen.



20/F



2014. júl. 31. 15:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezt nem te, hanem anyukád tudja elintézni, mégpedig úgy, hogy elválik tőle. Miért gondolod, hogy élőtől jár neked az örökség? Neked kell elköltöznöd, és egyedül fenntartanod magad, apádat erre senki sem kötelezheti.
2014. júl. 31. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy idegesít apukád, nem fogja az orvos kiállítani a papírt, hogy ártalmas az egészségedre. Ha összeverne akkor megtenné. Egyébként sem vagy már kiskorú, a ház meg az övé nem a tied (vagy mindkettőtöké ez nem tiszta), nincs jogod kitenni. Az hogy Te min akadsz ki, az rajtad múlik. Hogy házrészed van az akkor megmarad ha elköltözöl. De érdekes, hogy az meg fontosabb, mint az egészséged?


Költözz el és alakíts ki saját életet, kizárva a zavaró dolgokat. Ez a megoldás.

2014. júl. 31. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem tiszta, hogy kié a ház. Gondolom fele-fele arányban a szüleidé, ez akkor is így lesz, ha elválnak (kevés kivétellel). Te csak akkor öröklöd a felét, ha az egyik meghal, illetve az egészet, ha mindkettő.

Nagykorú vagy, miért nem költözöl el?

2014. júl. 31. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mit akarsz vele tenni? Elverni? Eltenni láb alól?


Ugye ezt nem gondolod komolyan!

2014. júl. 31. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem az öröklésről van szo az engem mar rég nem erdekel pláne nem tőle.


A penzt azt arra értettem hogy nekem van benne x millió forintom ami a tulajdonlapon nincs rajta mivel csak ok vannak ketten rajta de a szerződésbe benne van.


Azért nincs rajta a tulajdonlapon mert mikor vettük kiskorú voltam , es hitellel terhelt a ház egy része es igy macerás lett volna.


Elköltözni nem tudok a jelenlegi állapotom miatt plusz nincs is annyi jövedelmem h en béreljek magamnak valamit.


Ez az "orvos akkor állítaná ki ezt a papírt ha megverne" sztem nem teljesen helytálló mert nalam nem ez a probléma mivel nem fizikai hanem idegrendszeri problémám van es melle előjött a pánik valószínűleg miatta mert ha 19 évig nem volt semmi, utana meg egy nagyobb stressz hatás miatt amit o okozott előjön akk sztem egyértelmű.


Folyamatosan o provokál ,nem szólok hozza megis fenyegetőzik ,idegesít stb ez igy meg nem jo.


Egyszer mar megpróbáltak elválni csak vissza könyörögte magát mert a volt nője kidobta ..


Régebben anyámat készítette ki utana noveremet nost meg engem mert egy elmebeteg ,es akkor meg hagyjam is ? Meg költözzek el a semmiből hogy meg en könnyítsem meg a dolgát ? Érdekes meglátás.

2014. júl. 31. 16:09
 6/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy érdekes meglátásról tanúskodnak a hozzászólások, de mégis mi lenne szerinted a megoldás? Papíron a nevükön van a ház, egyik sem akar elköltözni, főleg nem édesapád. Vagy maradsz és tűrsz, vagy többen kivesztek egy albérletet és fenntartod egyedül magad. Más lehetőség nincs.
2014. júl. 31. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!