Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Érdemes kapcsolatba kezdeni...

Érdemes kapcsolatba kezdeni egy olyan emberrel akinek már vannak gyerekei? (többi lent)

Figyelt kérdés

Tehát másfél éve(ami annyira nem sok) megismertem egy férfit, akinek az előző házasságából van két ikerlánya(14 évesek). Nagyon aranyosak, jól kijövök velük.

A napokban elkezdtünk beszélni, hogy talán komolyra is fordíthatnánk a kapcsolatunkat, esetleg házasság is szóba jöhet. Ami azt illeti, én benne lennék, de a környezetemben sokan ellenzik, mert állítólag nem túl sok jót hallotak az olyan kapcsolatokról, ahol a másik félnek vannak gyerekei.

Nem tudom, másnak ezzel mi a tapasztalata, vagy hogy volt-e már valaki hasonló helyzetben, de érdekelne a véleményetek. Nem szeretnék elhamarkodottan dönteni.


2015. máj. 15. 22:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
4%
Nyilvan csak a szex miatt vagy vele (nem vetlek meg amiert ilyen alacsonra raktad a lecet). Ne hazasodj.
2015. máj. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
29%

Nem érdemes, illetve nagyon sok feszültséggel és lemondással jár. Nem tudom, hány éves vagy, de 28-30 éves korod előtt nem feltétlenül a legjobb választás.

De a te dolgod, a te életed.

2015. máj. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
65%
Attol fugg. Nokent irom h nekem a gyerek onmagaban nem lett volna akadaly. Mondjuk en alapbol szeretem a gyereleket. A maset is.
2015. máj. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%

Az én meglátásom, hogy ilyen esetben elég körültekintően kell eljárni.

Nincsenek halálra ítélve az ilyen kapcsolatok viszont akkurátusan körbe kell járnotok a témát. Én az első körben mindenképpen tisztáznám magamban a helyedbe, hogy akkor-e gyereket az életben. Ha meg van a válaszod akkor ezt vele is tisztázd le, nehogy koppanjál.

Azért írom ezt, mert nekem az a meggyőződésem, hogy ha valaki gyerekes illetővel van kapcsolatban és vállalja, hogy ezzel az illető gyerekei is részesei lesznek valamilyen szinten az életének az előbb utóbb szeretne közös gyereket is.


De van az úgy, hogy az ember két gyerek után már megcsömörlik, életének a gyereknevelős szakaszát a háta mögött akarja hagyni, már kezdenek felnőni, jó ez így neki, inkább már a párkapcsolati részre összpontosítana.


Aztán ott van az ex, a gyerekek másik szülője, nem tudom, mert nem írtad, hogy ki kinél lakik, de tulajdonképpen ebből a szempontból mindegy is, ők valószínűleg kapcsolatban lesznek egymással amíg világ a világ. ezt be kell nyelni.


Aztán a következő, a szabadidő, a szülő természetesen szereti a gyerekeit, tehát a szabadideje egy részét rájuk akarja fordítani, ez csökkenni fog, viszont 14 évesen azért nem teljesen önállóak tehát a minden héten kettesben hétvége, programok itt megsínylik a dolgot.


Nincs kapcsolatba rázódás, nincs átmenet, aktívan kell a kapcsolatban úgy részt venni, hogy tudatosuljon benned, teljes és totális szabadság nem lesz, tán csak akkor ha nem akar már senki gyereket és a lányok kirepülnek a fészekből, de még akkor is könnyen megeshet egy egy nap apuval, egy ebéd, vacsora, látogatás.


Szóval nagyjából ilyen sorrendben meggondolnám, megbeszélném.

2015. máj. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
77%

Ne azt kérdezgesd, hogy másnak milyen tapasztalatai vannak!

Ez a te életed a szívedre hallgass és ne törődj másokkal és mások véleményével! Hiszen te nem mások életét fogod és akarod élni hanem a sajátodat.

Ha te jól kijössz a pároddal és a közvetlen környezete is szimpatikus akkor mire vársz ? mit szeretnél?

Másoktól vársz véleményt ? Azok a mások mással élnek vagy éltek nem a te pároddal. Ők nem tudnak semmit a te párodról és rólad sem. Nem tudják milyen személyiségek,stb,stb. vagytok, vagy. Ők a mások csak magukról tudnak írni reális vagy kevésbé reális történeteket ! De ők más emberek más személyiségek mint te meg a te párod !

2015. máj. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
84%

Alapvetően igazad lenne kedves #5-ös de az életben vannak általános tapasztalatok is amiket más már megtapasztalt, átélt azok összessége segítséget jelenthet azoknak akik még nem merészkedtek ilyen helyzetekbe.


Ezen általános tapasztalatok azért fontosak mert rávilágíthatnak olyan problémákra, olyan kérdésekre olyan tényekre amik személyiségtől függetlenül élethelyzetből adódóan keletkeznek és amikre az illető nem tud felkészülni vagy nem is gondolt rá.


Az információk szelekciója a kérdező felelőssége, de ártani biztosan nem árt, ha olyan emberektől is hall véleményt akik már jártak hasonló cipőben.

2015. máj. 15. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
82%

5-os valaszat nem ismetlem, de kiegeszitem a hianyolt tapasztalattal: csaladomban nagynenem masodik hazassagba ket gyerekkel ment es a ferfinak is volt ketto, szult még egyet. Koszonik boldogok. Marmint a nagyneni boldog es a parja is. Gyerekek mar nagyon felnottek.

masik: harom gyerek megvolt, de az uj parjaval szeretne még (tizeneves gyerekei vannak).


Onmagaddal kell tisztaban lenned pl. Benned milyen erzest kelt hogy parodnak mar van ketto es jok e ezek az erzesek semlegesek vagy nyomasztoak, ha utobbi akkor meg adj idot magadnak.

paroddal azt beszeld meg szeretnetek e kozos gyereket es hanyat, persze minden valtozhat, de a lehetoseg megletet vagy eleve elveteset most tudjatok tisztazni.

a buta eloiteletes emberekre meg ne hallgass a kornyezetedben, "mindenki maskepp csinalja": te is ugy eld az eleted ahogy neked jo. Ha szereted a parod akkor porbaljatok meg, ha nem szereted akkor ne.

2015. máj. 15. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
22%
Sohasem akartam ilyen kapcsolatot,egész életemben nagy hanggal hangoztattam,hogy nekem nem kell olyan,akinek gyereke van.Aztán belecsöppentem egy olyan szituba,ahol volt két 20év körüli gyerek.Az egyik folyamatosan fúrt,el is érte célját,ott megfogadtam hogy soha többé :) Aztán nem sokra rá véletlenül egy olyanba csöppentem,ahol 3 gyerek van :D nem akadályoznak semmiben,nincs ráhatással az életünkre,mert nagyobbak,élik a világukat,nincs az a tipikus ráakaszkodós dolog ... Függ az egész attól hogy milyenek a gyerekek.Szerintem kell egy bizonyos határvonal,legyen privát szférátok,kettesben programok,és max. ehhez hozzájönnek néha a gyerekek.Ha pedig lenne közös,akkor ő legyen az első helyen valahol,ez az én véleményem,te is ezt akarnád.(az exek persze nem így gondolják,meg sok nő).
2015. máj. 15. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
80%

Én 21 éves voltam, mikor megismertem a párom. Volt egy 3 éves gyereke akkor, aki vele élt. Hamar összeköltöztünk (pár hónapot éltünk csak külön, így tudtuk megoldani a gyerekfelügyeletet a legjobban, míg ő dolgozott, nekem akkor nem volt munkám). Lassan 6. éve vagyunk együtt, született közös babánk is, és köszönjük, nagyon jó köztünk minden. Nekem ő az első gyerekem, nagyon sok dologra megtanított, ő tett anyává. A mai napig nagyon jó a kapcsolatunk, pedig én vagyok a szigorúbb itthon.

Ha gondolod, írj privátot, ha szeretnél beszélgetni :)

2015. máj. 16. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
Barát zónában maradna egyértelműen.Lehet,hogy még most jól kijössz a csajokkal,de nem tudhatod,hogy élnék meg,ha te válnál a pótanyjukká.
2015. máj. 16. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!