Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lenne a lakással, ha 15 év...

Mi lenne a lakással, ha 15 év házasság után elválnék?

Figyelt kérdés
A lakástulajdon fele-fele rész.Jelzálog is van(2,5 M)Minden törlesztést én fizetek. Én 36, ő 40. A gyerekek 9,12. Én 16 éve dolgozom egy munkahelyen, neki 11 éve volt utoljára igazi mhelye, nem is töri magát érte. Inkább nélküle, hárman.Egyedül nem tudná fenntartani,sőt még magát sem, így maradna az anyja.
2010. febr. 25. 10:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez sok mindentől függ.

van - e házassági vagyonjogi szerződés vagy lakáshasználati szerződés?

A gyerekeket kinél lesznek elhelyezve?


Ezek MIND FONTOS KÉRDÉSEK, amik ismerete nélkül nem lehet választ adni.


A lakástulajdon fele - fele rész - ből arra következtetnék, hogy ezt a lakást közösen vásárolhattátok, gondolom. így ez közös vagyon, ha ez a helyzet.

2010. febr. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

fele-fele!

ki kell fizetni a házból mindegy ki fizette,azt nem látta senki!

2010. febr. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem menjel el ugyvedhez, es kerdezd meg pontosan.

A lakason mennyi a hitel? Es ezt mind te fizeted? A parod reszet is? Ez igy nem fair!

2010. febr. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan, hogy én részem, te részed. Egy házaspár van, ahol az együttélés ideje alatt szerzett + és - vagyon is közös.

Közös a ház, és közös a hitel is.

Nem számít az sem, hogy a párod mikor és mennyit dolgozott. Ha a 15 év alatt egy percet sem dolgozott volna, akkor is ugyanannyi joga lenne mindenhez, mert akkor a jog azt mondja, hogy ő mint háztartásbeli, természetben járult hozzá az életetekhez.

Lehetőségek:

1. eladni a lakást, elosztani a pénzt

2. kivásárolni a másik felet


Konzultálj ügyvéddel, vagy menj be a legközelebbi bíróság ingyenes panasznapján érdeklődni a lehetőségekről.

2010. febr. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is ki kellene fizetned a férjed. A hitel összege levonható hiszen azt ezután te fogod fizetni. Beszélned kell ügyvéddel. Szerintem az is számít, hogy te a gyerekekkel maradsz a házban, (ez előttem nem kérdés), vagyis lakottan, hitellel terhelve kell kifizetned a részét. Azt nem tudom, hogy az ezután megfizetendő kamatokkal lehet-e számolni.
2010. febr. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Még csak tájékozódom. Vagyonjogi és lakáshasználati szerződés nincs; a lakást közösen vásároltuk.
2010. febr. 25. 11:49
 7/7 anonim ***** válasza:
Akkor fele-fele szerintem is!
2010. febr. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!