Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha valakinek nincs egy tuti...

Ha valakinek nincs egy tuti biztos jövője, háza, pénze, miért vállal gyereket?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, és amíg külföldön nem szedem magam meg eléggé, hogy passzívan jól eléldegéljek a pénzből, kamatokból, addig én nem tervezek semmi olyat aminek a vége nagyon labilis, mondjuk úgy


Eleve barátnőm sincs, mivel enyhe szociális fóbiám van, tehát ez a veszély még annyira nem fenyeget..de akinek nincs, az miért nem gondolkodik így, és itt gondolok az embereket 95%-ra


Nekem annyira elegem van a stresszből, meg abból, hogy erőlködjek állandóan, hogy legyen pénzem, hogy azt szavakkal kifejezni nem lehet..fura vagyok, ezért sincsen sok barátom, de nyugalomra vágyom, nem arra, hogy azt lessem mikor mennyi pénzem lesz és mennyi marad hó végére..


inkább leélek 20 évet valami szar 20 m2-s helyen nyugodtan, mint, hogy 80-at nagy házba izgalomban


Ti mit gondoltok?



2015. máj. 20. 20:30
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
92%

Azt, hogy össze-vissza írogatsz.


Kapásból három témát érintettél mindenféle logikai reláció nélkül.


A jövő egyébként sosem tuti biztos. Abból kell kiindulni ami van, a jelenben. Ha nincs ház az szerintem még nem kizáró ok, pénztelenség inkább.

2015. máj. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
62%
Mert normális.
2015. máj. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
97%

Élj úgy, ahogy neked jó.


És fogadd el, hogy másoknak meg másképp jó.


Sokan vagyunk, sokfélék, és hál'istennek mind különbözőképpen gondolkodunk. Ha nem így lenne, a mezőn legelésznénk, kolomppal a nyakunkban:-)

2015. máj. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim ***** válasza:
82%

Van, aki gyerekkora óta sok gyerekről álmodik, ő is abban nőtt fel, hogy több testvére volt, megvoltak stb. és nem vágyik magasabb életszínvonalra. Általában minél szegényebb és alacsonyabban kvalifikáltabb valaki, annál több a valószínűsége, hogy sokgyermekes lesz.

Sokszor még szellemi fogyatékos pároknál látom, hogy ők is többet vállalnak. Mert nem tudják átgondolni, hogy 20-30 évig kell a gyerekekről gondoskodni, ők csak a jelennek élnek. Sokan agyilag nem képesek ezt átgondolni.

2015. máj. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim ***** válasza:
83%
Ezt a PROVOKÁCIÓT a forgalom érdekében most már naponta el fogják követni vajon?
2015. máj. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
76%

Egyszer élünk.

Ha életed 40-60-80%-át azzal töltöd, hogy megszerezd azt a mennyiségű pénzt, amiből később "tuti biztos" jól élsz, már egy csomó dologból kizárod magad, amit később nem lesz lehetőséged megélni.

Ezzel együtt, ha a biztonságérzet ennyire fontos neked, hogy ez megéri, akkor a te dolgod.

Viszont olyan nincs, hogy "tuti biztos": bármikor jöhet egy olyan "csavar" a világgazdaságban / világpolitikában, hogy az összegyűjtött vagyonod (vagy annak egy része) egyik napról a másikra elértéktelenedik.

Vagy elüthet holnap egy busz, és akkor már sosem élvezheted a munkád gyümölcsét.


A gyerekvállalás egy kicsit más kérdés: az emberek jelents része nem "engedhetne meg" magának gyereket, ha olyan magas anyagi elvárásokat tűzne ki maga elé, mint te. Ez a legtöbb párnál (szerencsés esetben) nagyrészt érzelmi kérdés - nyilván az anyagiakat is számba kell venni valamilyen szinten - (rosszabb esetben "véletlen" / felelőtlenség)


Te vagy az egyik véglet, a felelőtlen emberek jelentik a másikat, de a legtöbben a kettő között vannak: élvezik a pillanatot, emellett igyekeznek anyagi alapot építeni.

2015. máj. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 schocko ***** válasza:
40%

"21 éves vagyok, és amíg külföldön nem szedem magam meg eléggé, hogy passzívan jól eléldegéljek a pénzből, kamatokból, addig én nem tervezek semmi olyat aminek a vége nagyon labilis, mondjuk úgy"


-a pénzre nincs kamat, szóval felejtsd el ezt a passzívan élést, a legvalószínűbb, hogy életed végéig dolgoznod kell, hiszen még a nyugdíj is kérdéses lesz, másrészt az butaság, hogy a gyermekvállalás pénz kérdése, csupán egyesek nem tudnak a pénzzel bánni...

2015. máj. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:
56%

A kérdéssel egyetértek, a magyarázat egy nagy katyvasz, totálisan nincs összefüggésben vele. Szerintem saját lakás+megtakarított pénz a minimum a gyerekhez, meg persze rendes állás mindkét félnek, de a munkahely manapság nem bombabiztos, ezért kell a másik két feltétel. Amit a kérdés alatt leírtál, abból úgy tűnik, hogy még egy komoly párkapcsolat sincs a képben, igényed sincs rá valójában. Nem is értem, hogy jönne ide egy gyerek.

Az biztos, hogy én nem tudnám elképzelni, hogy megszedem magam külföldön és "passzívan eléldegéljek", ennél jóval több ambícióm van az életben.

2015. máj. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim ***** válasza:
55%

"21 éves vagyok, és amíg külföldön nem szedem magam meg eléggé, hogy passzívan jól eléldegéljek a pénzből, kamatokból"


Álmodj királylány :)

2015. máj. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 anonim ***** válasza:
65%
Ahhoz nagyon nagy tőke kell, hogy te a kamatokból eléldegélj..
2015. máj. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!