Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha valakinek nincs egy tuti...

Ha valakinek nincs egy tuti biztos jövője, háza, pénze, miért vállal gyereket?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, és amíg külföldön nem szedem magam meg eléggé, hogy passzívan jól eléldegéljek a pénzből, kamatokból, addig én nem tervezek semmi olyat aminek a vége nagyon labilis, mondjuk úgy


Eleve barátnőm sincs, mivel enyhe szociális fóbiám van, tehát ez a veszély még annyira nem fenyeget..de akinek nincs, az miért nem gondolkodik így, és itt gondolok az embereket 95%-ra


Nekem annyira elegem van a stresszből, meg abból, hogy erőlködjek állandóan, hogy legyen pénzem, hogy azt szavakkal kifejezni nem lehet..fura vagyok, ezért sincsen sok barátom, de nyugalomra vágyom, nem arra, hogy azt lessem mikor mennyi pénzem lesz és mennyi marad hó végére..


inkább leélek 20 évet valami szar 20 m2-s helyen nyugodtan, mint, hogy 80-at nagy házba izgalomban


Ti mit gondoltok?



2015. máj. 20. 20:30
1 2 3 4 5 6
 41/56 anonim ***** válasza:

Bakker én is szociális fóbiába szenvedek :O

Rákerestem Wikipédián hogy mi ez pontosan és elég sok dolog jellemző rám a leírtak alapján, eddig is tudtam hogy nem oké velem valami szociális téren de most már tudom a diagnózist :D

A kérdésre válaszolva mert sok ember nem gondolkozik csak cselekszik , nézz meg hogy a rossz anyagi háttér mellett gyerek vállalás még mennyi minden hülyeséget csinálnak az emberek önhibájukból aztán meg sírnak...

2015. máj. 21. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/56 anonim ***** válasza:
Ezt a kérdést írd ki a Gyermekvállalás-nevelés témakörben és ott isteníteni fognak. Te leszel az, aki nem a semmire vállal gyereket majd:)
2015. máj. 21. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/56 anonim ***** válasza:
60%

Kissé ellentmondásos vagy kérdező. A kiírt kérdésed alapján, arra jutottam, hogy tulajdonképpen tipikusan magának való ember vagy, akiknek se barátai, se kapcsolata. "Eleve barátnőm sincs, mivel enyhe szociális fóbiám van, tehát ez a veszély még annyira nem fenyeget.." Van egy olyan érzésem, hogy mivel nincsen párkapcsolatod, és előre láthatólag nem is gondolod úgy, hogy összejönne valami komolyabb, ezért találtad ki ezt a mesét magadnak, hogy jól van ez így, mert te különben sem akarsz magad mellé senkit, meg minek a gyerek? Aztán meg cáfolod, hogy most még nem akarsz gyereket, de talán később igen. ? 21 évesen nagyrészt az emberek többsége nem feltétlenül tudja mit is akar pontosan. 18 évesen váltig állítottam, hogy soha nem akarok házasodni, mert az csak "egy papír", aztán 21 évesen megismertem a jelenlegi vőlegényem, és másképp gondoltam a dolgokat mint előtte tini zöldfülűként.

Miért nem gondolkodik úgy az emberek 95%-a ahogyan te? Még szerencse, különben kihalna az emberiség. Szerintem te elképzeltél valami álomvilágot magadnak, de a kőkemény valóságról nem sokat tudsz. A pénzed olyan jól fog kamatozni a bankban, hogy évekig elélsz csak a kamatból? Na ne viccelj már..nézel te egyáltalán híradót? Tisztában vagy azzal, hogy is mennek a dolgok a mai világban? Először jól akarsz inkább élni, minthogy családod legyen, aztán meg írod, hogy 20 nm-en is kíválóan eléldegélnél valami szar helyen inkább. Most akkor döntsd el először is, hogy mit is akarsz, mert nagyon szedett-vedett kis gondolataid vannak.

2015. máj. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/56 anonim ***** válasza:
90%

Mert soha senkinek nincs olyan, hogy "tuti biztos"

Várd csak egy életen át , szép lassan eltelik az egész élet anélkül, hogy éltél volna...

2015. máj. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/56 anonim ***** válasza:
55%

# 44

Mert az aztán nagy élet hogy egész életedben a megélhetésedért meg a családodért küzdesz hogy fent tudjátok magatok tartani.

2015. máj. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/56 A kérdező kommentje:

43..nagy házban nőttem fel, és volt úgy, hogy édesapám nagyon jól keresett, meg volt hogy semmi bevétele nem volt, és már magamon éreztem a stresszt, hogy mi lesz most..


másodszor pedig nem azt mondtam, hogy én olyan jól megleszek a kamatokból, csak azt, hogy alapvető szükségleteimre elegendő passzív jövedelem a célom és nem értem, hogy miért nem létezik ez a gondolat az emberek 95%-nak a fejében?


De van egy ötletem miért, mert az emberek legnagyobb része, havi 150-200ért napi 8 órát dolgozik egy gyárban, vagy vmi irodában jó esetben, és nem jön szóba az, hogy külföldre menjenek és gyűjtsenek, amit meg is értek részben, de nekem sikerült mindenesetre túl tennem magam a kezdeti félelmeken amiken a legtöbben nem tudják, vagy egyszerűen nem eléggé motiváltak a jobb létért


lehetne erről végtelenségig beszélni, azt gondolom

2015. máj. 21. 12:43
 47/56 anonim ***** válasza:

43-as vagyok.


Nekünk a vőlegényemmel nettó 260 ezer az össz bevételünk, mégsem mondanám azt, hogy mélyszegénységben élünk, és nem is találkozunk mert gürizünk. Mindenünk megvan, járunk szórakozni, fent tudjunk magunkat tartani. Persze lehetne többet is keresni külföldön, de milyen áron? Ott lehetne gürizni, meg gyűjteni a pénzt, hogy "egyszer jól éljünk". de a pénz egyszercsak elfogy, vagy pedig mire odáig jutunk megöregszünk, és hova lesz az elmúlt 10-20 év, amit munkával töltöttünk látástól-vakulásig, miközben egymás mellett éltünk csak, de nem együtt, tartalmasan? Mit mondjak majd az édesanyámnak aki közben megöregszik, hogy bocsi, én pénzt megyek gyűjteni, hogy 60 évesen jól éljek, úgyhogy innentől fél évente 1x fogsz látni mert akkor tudok hazajönni külföldről? (Már aki, biztos van olyan, aki többször hazajár, csak egy szélsőséges pléldát mondtam, mert bizony vannak olyanok is akik évente pár alkalmat tudnak hazalátogatni.) Ha neked az a célod, hogy a pénzt gyűjtsd, de emellett elmész az esetleges fontosabb dolgok mellett, akkor szíved joga. De ne lepődj meg, hogy ha majd idős embeként rádöbbensz, hogy megvan mindened, de mégsem.

2015. máj. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/56 anonim ***** válasza:
100%

tuti biztos jövő nincs. Egyszerűen nem létezik. Bármikor bármi megtörténhet. Persze az is benne van a pakliban, hogy sosem történik semmi...de azért valljuk be, ez elég ritkaság számba megy.

Szóval ha mindenki a tutira várna és a full bebiztosításra, akkor biztosan nem lennénk ennyien a világon, az tuti. :D

2015. máj. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/56 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok "hippi" és felelőtlennek sem tartom magam, de egy dolgot jegyezz meg "a koporsóra nem lehet utánfutót akasztani"!

B.szhatod a gürizésedet, meg a gyűjtögetést a passzív jövedelemre, ha nem élsz. Amiről egyszer lemaradsz azt már nem tudod bepótolni, mert nem lesz rá időd és csak egyszer vagy fiatal! Ne 40-50 évesen akard átélni azt, aminek 20 évesen van itt az ideje.

2015. máj. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/56 anonim ***** válasza:
81%

Édesem! A jelenlegi vagyonom kb. 150 millióra tehető minimum, de lehet kicsivel több, és ez "kp". De még ennek a kamatából sem élnék meg!

Majd felnősz, nyugi!

2015. máj. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!