Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha valakinek nincs egy tuti...

Ha valakinek nincs egy tuti biztos jövője, háza, pénze, miért vállal gyereket?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, és amíg külföldön nem szedem magam meg eléggé, hogy passzívan jól eléldegéljek a pénzből, kamatokból, addig én nem tervezek semmi olyat aminek a vége nagyon labilis, mondjuk úgy


Eleve barátnőm sincs, mivel enyhe szociális fóbiám van, tehát ez a veszély még annyira nem fenyeget..de akinek nincs, az miért nem gondolkodik így, és itt gondolok az embereket 95%-ra


Nekem annyira elegem van a stresszből, meg abból, hogy erőlködjek állandóan, hogy legyen pénzem, hogy azt szavakkal kifejezni nem lehet..fura vagyok, ezért sincsen sok barátom, de nyugalomra vágyom, nem arra, hogy azt lessem mikor mennyi pénzem lesz és mennyi marad hó végére..


inkább leélek 20 évet valami szar 20 m2-s helyen nyugodtan, mint, hogy 80-at nagy házba izgalomban


Ti mit gondoltok?



2015. máj. 20. 20:30
1 2 3 4 5 6
 31/56 anonim ***** válasza:

Ahogy olvasom, itt már mondasz A-t is meg B-t is.


"nem érdekel ilyen szempontból más mit csinál"

Ha nem érdekel, akkor minek kritizálsz másokat?


"nem azt mondtam, hogy nem akarok gyerekeket, csak hogy még nem érzem úgy hogy itt az ideje és valszeg még jó sokáig nem fog ez változni "

Te nem akarsz, más meg akar, te dolgod, ő dolga...


"nagyon jó alapvetően kint lenni, fejlődni, tapasztalni.. "

Itthon is lehet fejlődni, tapasztalni, nem azt mondom hogy én nem húznék ki, de azért lenézni sem kell azt aki marad.


"Bár azzal szerintem, hogy mi kijöttünk és belevágtunk valami újba, még ha nehézkes is már eleve alapvetően különbözünk egy olyantól akinek az élet, az életfenntartás+szórakozás"

Csöppet fent hordod az orrod, csak azért mert te "kimentél"...Másrészt, neked mi az élet ha nem "életfenntartás és szórakozás"?


"21 éves vagyok, és amíg külföldön nem szedem magam meg eléggé, hogy passzívan jól eléldegéljek a pénzből, kamatokból, addig én nem tervezek semmi olyat aminek a vége nagyon labilis, mondjuk úgy "

Ez némileg ellentmond azzal hogy "több 10 millió forintról van szó, nem 1 év múlva gyűjteném össze, hanem szép lassan több tíz év alatt". Számomra ez így eléggé bizonytalannak tűnik.


De összességében melyik a jobb? Valaki lehet boldog szegény családban is, te meg gürizhetsz 10 évekig tök egyedül, azért hogy egyedül öregedj meg...Másrészt nem akarsz stresszt, nyugalmat akarsz, meg nem egy életet végiggürcölni, erre azzal jössz hogy több 10 évig gürcölnél csak hogy pénzed legyen.

2015. máj. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 anonim ***** válasza:

Másrészt, mi a "tuti biztos" jövő? A mai világban semmi nem biztos, még külföldön sem. Olyan is ritka aki "passzívan" éldegél a jövedelméből, mert általában a nagyobb jövedelem is elég nagy stresszel és hajtással jár.


Na meg, ha mindenki arra várna hogy "megfelelő hátteret" adjon, akkor ki is halna az emberiség.

2015. máj. 20. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 A kérdező kommentje:

Én úgy gürizek, hogy közbe van pénzem, és legrosszabb esetben azzal fejezem be, hogy baromi sok tartalékom lesz..szerintem amennyire stresszes ez ahhoz képest, ahogy a "normális" emberek élnek az elenyésző..


Igen ez a távoli jövő, de most tartom magam ehhez, és hiszek benne, hiszen ahogyan végiggondolom, itt 2 dolgot tehet az ember ha talpon akar maradni, vagy kitalál valami eszméletlen amiből meggazdagszik, vagy szépen lassan pénzt gyűjt külföldi melóval..


egy biztos nem szabad sokat várni azzal, hogy az ember elkezdjen félre tenni, mivel a mi időnkre jóval kevesebb lesz a munka, nem hogy nyugdíj

2015. máj. 20. 23:10
 34/56 anonim ***** válasza:

Nem olvastam a sok hozzászólást, de hogy az alap kérdésre válaszoljak: vagy mert valami egészségügyi ok miatt nem lehet, vagy egyszerűen csak nem akar.

Én sem akarnék gyereket soha, akármennyi pénzem is lenne. Az én életemből nem hiányzik, nem tenne boldoggá. Ennyi.

2015. máj. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 anonim ***** válasza:

Jaj, látom, jól félreolvastam a kérdést, nyilván már késő van. :)

Szóval biztos jövő szerintem nincs. Bármikor beüthet valami, úgyhogy erre nem igazán lehet építeni.

Ha valakinek annyi jövedelme sincs, hogy az alap életfeltételeket megteremtse a gyerekének, akkor én sem értem, miért vállal.

De ha mindenki csak akkor vállalna gyereket, ha biztos a jövője, kihalna a világ.

2015. máj. 20. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 anonim ***** válasza:

21 éves vagy, nem hibáztatlak, hogy így gondolkodsz, fiatal vagy, ritkán kötik le magukat az emberek ennyi idősen (mármint a nem segélyekből élősködők).

Örülj a lehetőségednek is, nincs mindenkinek ilyen esélye.

De azért ne szállj el túlságosan, és ne nézz le másokat ok nélkül. Bármikor történhet baj, és leginkább váratlanul jön. Én pályakezdőként belecsöppentem a válságba, meg is szenvedtem vele (majdnem 10 évvel idősebb vagyok nálad). Nem úgy terveztem a te korodban a jövőmet, ahogy aztán alakult, megtettem mindent, ami tőlem telt, de azért így is a legjobbat hoztam ki, amit lehetett, és még így is hasznomra vált. Te más lehetőségeket kaptál, azt kell megélned, az is egy út, és az élet számon fogja kérni, mit kezdtél vele.

Meg azért másképp tud érvényesülni egy férfi és másképp egy nő, hiába tudja mindkettő ugyanazt, a nők még mindig sok tekintetben hátrányban vannak.

Nem kell azért gyereket vállalni, hogy legyen, aki meglátogat vagy legyen kire hagynod a pénzed, ennek belülről kell jönnie, és meg kell érni rá. Te erre nem vagy még érett, annak ellenére, hogy tervezgetsz. De azért ne az legyen, hogy ha szeretnél, egy napon arra ébredsz, hogy nem jutottál el a vágyott anyagi színvonalra, és az évek során kicsúsztál a gyerekvállalásból.

Ismertem alkoholista szülők gyerekeit, akik kitörtek, egyikükről hallottam, hogy külföldre ment. Nálad idősebb, nálam fiatalabb, a 30-at még nem töltötte be, és már nem is fogja, mert már nem él, megtámadták, nem élte túl. Egy volt tanárnőm fiát meg elütötték, és ott maradt, ő sem volt még 30 éves. Gondolom, nem így tervezte egyikük sem, valószínűleg terveik voltak a jövőre nézve. Az élet kiszámíthatatlan.

2015. máj. 20. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/56 anonim ***** válasza:
Ha csak gazdagok vállalnának gyereket, kihalna az emberiség.
2015. máj. 20. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 anonim ***** válasza:
Drága, mert az őskorban is szaporodtak az emberek, és ezért vagy te is itt!!!!!!
2015. máj. 21. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/56 anonim ***** válasza:
Hogy egy újabb majom itt várja a megerősítést arra, hogy csak az övé az egyetlen járható és helyes út.
2015. máj. 21. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/56 anonim ***** válasza:
10%

Na kérdező, a csóró, proli pórnép jól lehordott itt Téged, büdös neki a munka, de kefélni azt tudnak...

És még ők majmoznak le Téged...

Szánalom mindegyik.

2015. máj. 21. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!