Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha valakinek nincs egy tuti...

Ha valakinek nincs egy tuti biztos jövője, háza, pénze, miért vállal gyereket?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, és amíg külföldön nem szedem magam meg eléggé, hogy passzívan jól eléldegéljek a pénzből, kamatokból, addig én nem tervezek semmi olyat aminek a vége nagyon labilis, mondjuk úgy


Eleve barátnőm sincs, mivel enyhe szociális fóbiám van, tehát ez a veszély még annyira nem fenyeget..de akinek nincs, az miért nem gondolkodik így, és itt gondolok az embereket 95%-ra


Nekem annyira elegem van a stresszből, meg abból, hogy erőlködjek állandóan, hogy legyen pénzem, hogy azt szavakkal kifejezni nem lehet..fura vagyok, ezért sincsen sok barátom, de nyugalomra vágyom, nem arra, hogy azt lessem mikor mennyi pénzem lesz és mennyi marad hó végére..


inkább leélek 20 évet valami szar 20 m2-s helyen nyugodtan, mint, hogy 80-at nagy házba izgalomban


Ti mit gondoltok?



2015. máj. 20. 20:30
1 2 3 4 5 6
 51/56 omba ***** válasza:

Senkinek sincs tuti biztos jövője, sohasem volt.

Ha stresszes vagy, az szomorú, de remélhetőleg majdcsak oldódik, bár az a tapasztalatom, hogy ebben épp a barátok, barátnő, család tud leginkább segíteni.

2015. máj. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/56 anonim ***** válasza:
Kérdező, először számolj, mennyi pénzre lenne szükséged, hogy azok a kamatok elegendők legyenek a szükségletekre. Az emberek 99%-a képtelen ennyi pénzt összegyűjteni, max. ha nyernek a lottón (és nem kapnak infarktust a hírtől, és tudnak is gazdálkodni), vagy ha kivetetik a gerincüket és elmennek politikusnak, ott aztán lehet harácsolni...
2015. máj. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/56 anonim ***** válasza:

Egyébként tudod, mit, én olyan átlag szintű családban nőttem fel úgy, hogy a szüleim a nulláról kezdték (és nem mentek ki külföldre), de anyagilag soha nem éreztem, hogy nélkülöztünk volna.

Egy nagynéném külföldön él, de ő egyedül neveli a gyerekét, neki nem volt mindegy, és találtak egy lehetőséget, amit megpályázott (enélkül nem jutott volna ki), viszont ha a megélhetés itthon biztosított lenne, akkor hazajönnének, és nem luxusra gondolok. Évek óta kint van, a gyereke ott jár iskolába, jól keres, a többszörösét annak, ráadásul saját szakmájában, amit itthon ugyancsak a szakmájában megkapna, van saját autója, háza, kutyája, nem kell számolgatni bevásárláskor, de még neki sincs akkora vagyona, hogy annak csak a kamataiból teljen a minimális alap szükségletekre.


Tudod, lehet gyűjtögetni, én is azt teszem, de közben élek is, és nem bántam meg pl. az utazásaimat külföldre, hogy költöttem rá, nem bántam meg, hogy költöttem tanulásra, és ha egyszer (akár most szombaton) nyerek a lottón egy nagy összeget, akkor sem fogom elfelejteni és szégyellni, honnan jöttem, és honnan küzdötte fel magát a családom.

Te álomvilágban élsz. Én számolgattam, tudod, a lottónyeremény összegével, hogy mi lenne, ha, hogyan kellene beosztanom, befektetnem, hogy még a (jelenleg még pajzán gondolat formájában sem létező) dédunokáim se nélkülözzenek. Csak persze hozzá kell számolni az inflációt, mert pl. mikor apám kölyök volt, akkor még 50 fillér volt egy gombóc fagyi, ma meg átlag 200Ft (nagyjából 50 év alatt kb. 400-szorosára emelkedett csak a fagyi ára, mi lesz, ha majd én leszek nyugdíjas korú...).

2015. máj. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/56 anonim ***** válasza:

"28. okés, egy hasonlat, hogy ne érezd annyira királynak magad. Rengeteg embernek van, BMW-je meg rengeteg ember volt már a Grand Kanyonnál, de azért még sem annyira rengetek hogy a baráti köröd fele legalább ilyen.."


Nem BMW-től érzem királynak -vagy inkább királyul - magam, hanem attól, hogy bár nem nagy házban nőttem fel, megteremtettem magamnak és a családomnak is mindazt, amire szükségünk van, utaztam, megismertem klassz embereket, és felneveltem 3 klassz gyereket. Rengeteg öröm és szeretet van az életemben, annak ellenére, hogy csak néhány millióm van félretéve, nem idegeskedem a jövő miatt. Ugyanis van olyan végzettségem, és olyan tudásom több területen, hogy meg fogok élni, és jut a hobbijaimra is, ráadásul az 50-hez közelítve is szeretek új dolgokat tanulni.


Ezért érzem gyerekesnek, amit írtál, de a te életed, úgy éled, ahogy akarod.

2015. máj. 22. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/56 A kérdező kommentje:

a végcél szerintem mindegyikünknek ugyanaz azt gondolom, hogy nyugodtan, boldogságban, szeretetben leélni az életünket..alkotni valami maradandót esetleg aki ambíciózusabb


Valszeg nekem alapjába véve máshogy alakult az életem mint neked, most ha úgy gondolkodom, hogy megtanulok egy jó szakmát majd dolgozok benne, akkor az neked lehet hogy szimpatikus, és jól hangzik. A pénzen van itt is a hangsúly, én pedig a pénzt minél előbb ki akarom iktatni az életemből, vagy ha nem is kiiktatni, de úgy elengedni, és nem gondolkodni rajta egész életemben


De szerintem ez kicsit olyan mintha a vaknak magyaráznánk el a színeket, most már csak az a kérdés ki a vak kettőnk közül..

2015. máj. 22. 02:19
 56/56 anonim ***** válasza:
100%
Mivel mindent pénzért adnak (étel, rezsi, bútorok, benzin, egyéb szórakozás), sosem fogod tudni "elengedni" a pénzt. Ha sikerül is a terved, hogy olyan gazdag legyél, hogy onnantól sose kelljen arra gondolnod, hogy mennyibe kerül x dolog, vagy hogy megveheted-e vagy sem, valószínűleg olyan öreg leszel, hogy már nem fog számítani. De majd rájössz kérdező. :) Igazad van, hiába magyarázza itt a hozzászolók többsége, hogy 21 évesen fogalmad sincs a való életről, ha te teljesen biztos vagy abban, hogy úgy kellene élned ahogyan te gondolod. (Bár kétes alapokon áll a terved.) De azért 20 év múlva térj vissza, és számolj be arról, hogyan is élsz. :)
2015. máj. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!