Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha valakinek nincs egy tuti...

Ha valakinek nincs egy tuti biztos jövője, háza, pénze, miért vállal gyereket?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, és amíg külföldön nem szedem magam meg eléggé, hogy passzívan jól eléldegéljek a pénzből, kamatokból, addig én nem tervezek semmi olyat aminek a vége nagyon labilis, mondjuk úgy


Eleve barátnőm sincs, mivel enyhe szociális fóbiám van, tehát ez a veszély még annyira nem fenyeget..de akinek nincs, az miért nem gondolkodik így, és itt gondolok az embereket 95%-ra


Nekem annyira elegem van a stresszből, meg abból, hogy erőlködjek állandóan, hogy legyen pénzem, hogy azt szavakkal kifejezni nem lehet..fura vagyok, ezért sincsen sok barátom, de nyugalomra vágyom, nem arra, hogy azt lessem mikor mennyi pénzem lesz és mennyi marad hó végére..


inkább leélek 20 évet valami szar 20 m2-s helyen nyugodtan, mint, hogy 80-at nagy házba izgalomban


Ti mit gondoltok?



2015. máj. 20. 20:30
1 2 3 4 5 6
 21/56 A kérdező kommentje:

12. én azért felpontoztalak ha más nem is! :D, pont van egy ilyen "majdleszvalahogy" felfogású rokonom, részben ő miatta indult meg bennem ez a gondolkodás


13. Igen igazad van, ezt el is hinném, ha nem hinnék magamban..de már túl sokszor bizonyítottam magamnak, hogy képes vagyok rá


14. nem pár éves külföldi munkára gondolok, arra, hogy évekig 10 évig vagy akármeddig ott tartózkodik..


15. külföldre járok suliba, angolul jól beszélek..

de nem értem, mi ez a hülyeség? És ha elüt holnap a busz, akkor mivan? Igen akkor bukta de attól még abban a hitben vagyok, hogy nem üt el..


16. Ez lenne a másik fontos cél, hogy legyőzzem a félelmem alapvetően az emberek iránt, de ez már más téma, ugyanakkor ez is hozzájárult ahhoz, hogy megszülessen bennem ez a gondolat

2015. máj. 20. 21:19
 22/56 anonim ***** válasza:
77%
Kamatbol megelsz ? 1000 eur havi 3 cent akkor kezdj el szamolni , legyel roma csinalj sok gyereket akiknek semmit nem veszel szed fel a penzt ertuk es megelsz
2015. máj. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/56 anonim ***** válasza:
100%
Ha elég sok pénzem lenne, én nem bankba raknám, hanem tőzsdére mennék vele. :-)
2015. máj. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/56 A kérdező kommentje:
több 10 millió forintról van szó, nem 1 év múlva gyűjteném össze, hanem szép lassan több tíz év alatt
2015. máj. 20. 21:28
 25/56 anonim ***** válasza:
62%

12-es, 14-es es 16-os vagyok.

Jol teszed, ha a fobiadat le szeretned gyozni, hiszem, hogy sikerulhet mert magam is szenvedtem hasonloban.

A kulfoldi elet jo dolog, en is mashol (Angliaban) elek es nem is megyek tobbe haza (remelem). Egyszeruen jobb penz van egy itteni vallalkozasban, mint Magyarorszagon es boldogabb is vagyok itt. Kar, hogy sokan gondoljak, hogy ha minek hamarabb gyerekuk lesz az a boldogsag. Pedig nem csak maganak, a gyerekeknek is art az aki a penzhianyba szuli oket :(

2015. máj. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/56 A kérdező kommentje:

én csak a családomat, meg a kis baráti körömet hiányolom, de igen, nagyon jó alapvetően kint lenni, fejlődni, tapasztalni..

Igen, a gyereket sokan úgy kezelik, hogy milyen marha édes, meg hogy akkora öröm..

Bár azzal szerintem, hogy mi kijöttünk és belevágtunk valami újba, még ha nehézkes is már eleve alapvetően különbözünk egy olyantól akinek az élet, az életfenntartás+szórakozás

2015. máj. 20. 21:48
 27/56 anonim ***** válasza:
100%

Szóval 50-60 éves korodban már csak a lábadat kell lógatnod ... tök egyedül ... hát öcsém, ha neked ez kell, ezért gürizel 20-30-40 évig, akkor csináld, váljék egészségedre.


Ha úgy alakulna, hogy nem lesz kire hagynod az összespórolt pénzedet (amire igen jó esélyed van), adok egy bankszámlaszámot, ahova átutaltathatod a végrendeleted végrehajtójával:D

2015. máj. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/56 anonim ***** válasza:
Fejlődéshez, tapasztalatgyűjtéshez nem kell feltétlen külföldre menni, amúgy rajtad kívül még rengetegen belevágnak ebbe az "új" dologba:D
2015. máj. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/56 A kérdező kommentje:

nem azt mondtam, hogy nem akarok gyerekeket, csak hogy még nem érzem úgy hogy itt az ideje és valszeg még jó sokáig nem fog ez változni


28. okés, egy hasonlat, hogy ne érezd annyira királynak magad. Rengeteg embernek van, BMW-je meg rengeteg ember volt már a Grand Kanyonnál, de azért még sem annyira rengetek hogy a baráti köröd fele legalább ilyen..

De egyébként is, nem érdekel ilyen szempontból más mit csinál, csak reagáltam a 25-ös válaszolóra, és szerintem túl sok ember ragaszkodik a megszokotthoz sok tekintetben

2015. máj. 20. 22:08
 30/56 anonim ***** válasza:
Én megértelek kérdező.Énis teljesen így gondolom.
2015. máj. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!