Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Látogatás a nagyszülőkhöz 3...

Látogatás a nagyszülőkhöz 3 hétre külföldről gyerekkel. Földön alvás?

Figyelt kérdés

Nyáron megyünk külföldről Magyarországra látogatóba. Gondban vagyunk, mert anyósoméknál nem nagyon van hely, de akarják, hogy ott aludjunk. Egy kis 60nm-es társas házban laknak 2. emeleten. Van egy kis szoba, ami a férjemé volt, valamint a szülői háló. Eredetileg a férjem volt szobájában volt egy francia ágy, de az most kikerült onnan át a szülői hálószobába, mert anyósék olyan csórók, hogy nem volt pénz új ágyra, mert az övék már nagyon nagyon régen megérett a kidobásra. A kisszobába most betettek egy heverőt, amit kaptak ingyen valahonnan. Anyós egyedül alszik a hálójában már több, mint 5 éve-nincsenek rosszban apóssal, csak egyszerűen após mindig a kanapén alszik el a tévézés közben.

Anyósom azt mondta, hogy majd nagyobb lányom vele alszik 5 éves lesz kereken, és mi majd férjemmel a kisszobában a babával. Majd leterítünk egy-két pokrócot és azon alszik egyikünk, másikunk meg az ágyon esetleg a babával. Én 6 hétre maradnék a gyerekekkel, mert gyesen vagyok még a másodikkal, aki akkor lesz 7.5 hónapos, mikor hazamegyünk. Az első 3 hetet szinte folyamatosan ott kell töltsük, anyósnál, a második felét meg jobbára én rokonaimnál, mikor már férjem visszajön külföldre.

Nem nagyon akarom odaszoktatni magam mellé a babát, mert félek, hogy aztán nehéz lesz visszatenni kiságyba. Talán, ha szerencsénk van, lesz összecsukható kiságy, akkor azt szétnyitjuk a kisszobában, de nem biztos, hogy lesz rá hely.

Most lehet, hogy én vagyok a bunkó, de én tuti, hogy a helyében felajánlanám, hogy ő átmegy aludni a kisszobába a heverőre egymaga, mi meg aludhatunk a franciágyon ketten a férjemmel, köztünk a két gyerek-ha nem lesz meg a baba fekhelye. Ha meglesz, a nappaliban felállítjuk a kiságyat, vagy valahol. Így senkinek nem kéne a földön aludnia. Igaz, nyitott az ő hálószobájuk a nappalira, de igazándiból kibírom, hogy nem vagyunk együtt a párommal, hiszen még ha a kisszobában is aludnánk, aminek van ajtaja, a gyereknek velünk kéne lennie és nem tudom, kinél mennyire fér bele, de én biztos nem csinálnám, amíg ott a babám. De megvagyunk 6 hétig szex nélkül...már volt rá precedens, hogy többet kellett kibírnunk, szóval, ha emiatt akarná, hogy kisszobában aludjunk, akkor sem gondolhatja azt, hogy én a gyerek mellett fogok....

Marha jó lesz, ha a babának velünk kell aludnia, egy ágyban, akkor én fogok vele aludni az ágyban, de amúgy is ismerem férjem és tudom, hogy nem engedné, hogy földön aludjak és ezt az anyja is tudja hogy úriember, hogy akarhatja, hogy a fia a földön aludjon? Túl lehet élni a földön alvást, aludtam már földön, de nem a legkényelmesebb, ha nincs hozzászokva a kemény matrachoz, márpedig a mienk puha, most 3 hétig fájjon a háta? Ha meg nem nála alszunk megy majd a sértődés.


2015. máj. 10. 22:29
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
SZoaval ilyen helyzetben mit csinálnátok?
2015. máj. 10. 22:33
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Felfújható ágy! Nagyon kényelmes, vegyetek egyet/ kérjetek kölcsön. Vendégágyként hosszú évekig hasznát fogjátok venni.
2015. máj. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt nem csinálnám így. Ha valaki ezen megsértődik, az meg is érdemli.
2015. máj. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
A babának szétszedhető utazóágyat is lehet venni, vagy ha venni nem akartok, hátha tudtok kölcsönkérni arra az időszakra.
2015. máj. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek a második válaszolóval. Ez így nagyon gáz.Még ott sem vagytok,már el vam rontva a "nyaralás".3 hét? Te jó ég!Tényleg nem tudok erre mit írni,de a vendégágy az nagyon jó ötlet.Kényelmes is,kétszemélyes is van belőle.
2015. máj. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Tényleg, a felfújhatós jó ötlet! Köszi, hirtelen eszembe se jutott, majd mondom páromnak, hogy vetessünk egyet otthonra. Autóval megyünk haza, végig párom vezet, több, mint 24 órás az út, (egyszer megállunk 4 órát aludni) és jó lenne, ha viszonylag kényelmesen tudna aludni a párom a vezetés után.
2015. máj. 10. 22:48
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Felfújható ágy, önfelfújós matrac esetleg?
2015. máj. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

a) Ha nagyon nem tetszik a helyzet, akkor vegyetek ki a közelben valami szállást, ahol kényelmesen elfértek

b) Az sem rossz ötlet, hogy valamilyen felfújhatós ágyat szerezzetek

c) Ha az előző sem opció, akkor éltek a felkínált lehetőségekkel, ha jól értelmezem ingyen lesztek ott hosszú ideig és anyósék rossz anyagi helyzetben vannak, ne problémázzatok még ti is feleslegesen

+1) Ha már anyósék rossz anyagi helyzetben vannak és nincs pénzük ágyra megköszönhetnétek nekik úgy azt, hogy hetekig náluk vagytok, hogy kapnak ajándékba egy dupla ágyat, amit így rögtön fel is avathattok!

2015. máj. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Kétszemélyesre esély nincs, mivel nincs már akkora hely a heverő mellett. Mondjuk tényleg elég gáz, hogy előre tudom, hogy 6 hétig nem aludhatunk egymás mellett, de nálunk már évek óta arról szól a nyaralás, hogy nem érezzük túlságosan jól magunkat-sokszor szétszakítva kell aludni a családunknak, meg aztán egész végig azon megy a rokonoktól a vita, meg a sértődés, hogy nem vagyunk eleget náluk-két hétre szoktunk menni, és valakihez csak 1 napra tudunk elmenni. Kész horror, ideggörcs. Legszívesebben nem mennék haza, mert mindig sértődés a vége. Valakit mindig megsértünk. Ezért nem merek már szólni, hogy nem igazán tetszik ez az altatás. Még jó, hogy a nagyobbik lányomnak se gond a mamával aludni. 10 évesen már lehet nem menne bele:S
2015. máj. 10. 22:53
 10/23 A kérdező kommentje:
Utolsónak: Az ágy eredetileg páromé volt, ő vette. De én vagyok a hlye, mert már évek óta mondják, hogy szr, eszembe volt, hogy venni kéne nekik egy ágyat, csak nekünk is mindig volt másra költeni. Egyébként meg szoktunk nekik ajándékot venni, meg bevásárolni. vettünk már számítógépet nekik, mi fizetjük az internetet nekik, vettünk mobilt neki, vonalas telefont, tévét. Ezenkívűl ha otthon vagyunk, minden héten többször mi megyünk vásárolni, úgy szoktuk, hogy mondjuk, hogy úgy is autóval vagyunk, nekik nincs, majd mi elmegyünk venni. Odaadja a pénztárcáját, de persze nem abból fizetünk. Én meg úgy szoktam még, hogy veszünk nekik itt takarító szereket-tisztaság mániás anyós:D-és azokat visszük. Főleg mosószer, öblítő meg ilyenek.
2015. máj. 10. 22:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!