Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan érjek el jó benyomást...

Hogyan érjek el jó benyomást a pasim szüleinél?

Figyelt kérdés
2010. febr. 26. 12:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
Lássák rajtad, hogy rajongsz érte.
2010. febr. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Legyel kedves, mosolygos es erdeklodo! Ne csak alljal, es igen-nem-el valaszolj, hanem kerdezgessel toluk.

De legyel termeszetes is.

Legyel apolt ha mesz hozzajuk.

Add magadat, es ne parazz, nem fognak megenni. Csak ugyesen. Gondolj mindig arra, hogy mar regota ismeritek egymast, igy konnyebben fog menni az, hogy termeszetesen viselkedjel.

Meselj te is magadrol, engedd hogy megismerjenek.

2010. febr. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
És ajánld fel nekik a segítségedet, pl. ha az anyja akar behozni valami italt, akkor te legyél segítőkész, és vedd ki a tálcát a kezéből!
2010. febr. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! :)
2010. febr. 26. 12:24
 5/13 anonim válasza:
100%
Igen, legyél vidám, mosolygós, beszélgess, de ne csacsogj, legyél segítőkész (ebéd tálalása, mosogatás, ezt valszeg úgyis visszautasítják, szal nyugodt szívvel felajánlhatod:)) Alapvető dolog, h ne tegezd őket, amíg fel nem ajánlják. Mondd, hogy tudsz főzni, így azt érzi majd az Anya, hogy a fiacskája jó kezekbe kerül. Legjobb, ha mindez alapból így van és nem kell tettetni, szal ha nem ilyen vagy legyél ilyen :D
2010. febr. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A legfontosabb, hogy ne érezzék, hogy behódolsz előttük, hogy félsz tőlük, vagy hogy tetszeni akarsz nekik, mert akkor rád szállnak. Ha karakán vagy, tisztelni fognak. Szerintem nem jó ötlet, hogy már az első alkalommal segíts az anyjának a kiszolgálásban, mert az gázul jön ki vendégségben, főleg ha nem ismeritek egymást. Ha már családtagnak számítasz, nem vendégnek, és természetesnek veszik a jelenlétedet, akkor segíthetsz nyugodtan, addig viszont inkább csak ellenszenvet váltasz ki ezzel, mert úgy fogsz tűnni, mintha mindenáron be akarnál vágódni. Ezt az idősebbek ált. nem szeretik, mert azt hiszik, így próbálod titkolni a rossz tulajdonságaidat. Tapasztalatból írok, 29 éves vagyok, túl vagyok már egy-pár ilyen bemutatáson.
2010. febr. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
előttük nehogy "pasim"-nak tituláld a barátodat, mert elég gázul jön le
2010. febr. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! ADD MAGAD! Hiába játszol szerepet, az hosszú távon úgysem tartható fenn, mert lebuksz, mint a huzat, ha például lusta vagy, de azt mutatod a kezdetekkor, hogy majd meghalsz egy kis melóért, de érthető ez bármi másra. Ha szereted a fiukat, akkor tedd azt, akkor is, ha náluk vagy, és legyél természetes! Egy szülő nagyon figyel (még csak 14 a fiam és 16 a lányom, de már most tudom, hogy figyelni fogok), így hiába akarod magad másnak mutatni, mint amilyen vagy, úgysem fogják bevenni. Nem értek egyet azzal, hogy vedd ki a tálcát bárki kezéből, mert én anyaként eléggé megsértődnék, ha kérés, vagy kérdezés nélkül megtennéd! Ha vendég vagy nálunk, mert a fiam barátnője, akkor beszélgessünk, egyél jóízűen a főztömből, dicsérd, ha ízlett (na jó, itt trükközhetsz, és akkor is mondhatod, hogy ízlett, ha nem), megkérdezheted, hogy segíthetsz-e valamiben, de én úgyis azt fogom válaszolni, hogy "köszönöm, nem, vendég vagy".


Más a helyzet, ha már családtagként mész oda - nem feltétlenül házasként, de úgy, mint akit befogadtak. A lényeg: ADD MAGAD, SZERESD A FIUKAT ÉS TISZTELD ŐKET! A fülük hallatára pedig semmiképp se nevezd a fiukat a "pasidnak"! Ez nem túl szeretetteljes kifejezés. :)

2010. febr. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

köszönöm a segitséget :)

ma délután megyek hozzájuk :)

2010. febr. 27. 11:19
 10/13 anonim ***** válasza:
Majd írd meg, milyen volt, ha már a tanácsunkat kérted! :)
2010. febr. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!