Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Alkoholista élettárs! SOS?

Alkoholista élettárs! SOS?

Figyelt kérdés
Nem tudom, jó helyre írom-e, de van egy ismerősöm, aki kétségbe van esve. Van egy élettársa, aki alkoholista, és egyre rosszabb a helyzet. Évekig várta, hogy megváltozik, de nem hogy jobb, hanem rosszabb lett. Ő látja el a férfit, mert minden pénzét elissza. Már a buszjegyre adott pénzt is elissza és inkább gyalogol. A nő (nyugdíjas korú) már teljesen kivan és nem tudja, mit csináljon. El akarta már küldeni,de természetesen a férfi nem akar menni. Naná, hisz itt teljes ellátás, plusz pénz, feje felett fedél.... mégis mit lehetne tennie szegény asszonynak, hisz az Ő életét is teljesen tönkreteszi! Hová lehet fordulnia, mit lehet tennie???
2015. máj. 28. 16:27
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Amikor elmegy legközelebb inni, ki kell cserélni a zára(ka)t, a cuccát összerakni és kitenni az ajtó elé. Legyen vele a család egy férfi tagja, hogy amikor jön haza és balhézik, egy férfi el tudja küldeni a p.csába.

Ezután érdemes volna pár napot máshol tölteni, hogy ha visszajár balhézni, akkor ne legyen otthon.

2015. máj. 29. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, hogy az ideiglenes bejelentésnél mi a helyzet. Azért nem egyenlő a lakcímbejelentő a haszonélvezeti joggal, de az az eladásnál érdekes nem ebben a témában. Azért írtam, hogy ha van a hölgynek férfi rokona, akkor azzal kell beszélni, mert közben eszembe jutott, hogy kb 10 éve volt még egy ilyen esetünk a nagynénémmel. Ő már akkor is előrehaladott parkinson-os volt, és nem tett jót neki az unokatestvérem és a férje alkoholizálása. Befogadta őket, mivel a lányáról és annak férjéről volt szó. És azok ketten teljesen kicsinálták szegényt. Aztán anyám felvilágosított, hogy mi folyik a nénémnél. Összeszövetkeztem egy másik unokatesómmal, odamentünk a lakásba, nagynénémet elhoztuk onnan, hogy ne nézze végig hogy mi következik.Aztán visszamentünk, és egyszerűen kib.sztuk onnan őket. Sajnos van aki csak ebből ért. Aztán zárcsere, de előtte egyértelművé tettük, hogy nem akarnak visszajönni a lakásba, ha mi elmentünk.
2015. máj. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Ok köszi, ezeket elmondom neki! Közben eszembe jutott, hogy van két rendőr szomszédom is, és a kutyafuttatón szoktunk dumálni, majd megkérdezem őket is, hogy milyen "ötletük" van...
2015. máj. 29. 13:39
 14/14 anonim ***** válasza:

"ha be van jelentve a lakásba a pacek, akkor nem tudod ki tenni"

???

A tulajdonos az, aki a bejelentést/kijelentést intézi. A tulajdonosnak 2 perc az önkormányzatnál kijelenteni mindenkit, aki nem ő.

Az utóbbi 12 évben 4x csináltam ilyet ingatlanmozgás miatt.

2017. jan. 31. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!