Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám állandóan hazudik, miért?

Anyám állandóan hazudik, miért?

Figyelt kérdés

17/l

Anorexiás voltam 165cm és 36kg. Most 166cm és 58kg vagyok. Állandóan azt mondja hogy jaj de vékony vagy. Tükörbe nézek és egy malacot látok. Mondom neki hogy nem igaz amit mondasz erre pofán vág és ennyi. De miért kell hazudnia. Az igazat kérdeztem nagyon kövér vagyok és ezt mások is megerősítik.


2015. máj. 29. 15:50
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Ha annyira kövérnek tartod magad, tölts fel ide egy fotót. Biztos vagyok benne, hogy senki nem fog túlsúlyosnak tartani.
2015. máj. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Teljesen normális a súlyod, ezen ne aggódj, igyekezz megtartani és járj folyamatosan a szakemberhez. Mondd el neki is, hogy mi történt, hátha tud tanácsot adni, hogy hogy kezeld az ilyen szituációkat.

Anyukádat tekintve neki sem ártana egy elbeszélgetés azzal a szakemberrel, akihez jársz. Nem kell hímes tojásként bánnia veled, csak mert anorexiás voltál (agyilag még mindig az leszel sokáig, hiába normalizálódik a súlyod) de gondolom tudja, hogy ez ez betegség és hogy az ehhez hasonló kijelentésekkel, pláne azzal, ha meg is üt, komoly visszaesést okozhat. Felteszem nem dicséretképpen emlegeti folyton, hogy vékony vagy, hanem egyfajta megrovásként. Pedig ezzel nem fog segíteni, épp ellenkezőleg. Melletted kellene állnia, dicsérni hogy csinos vagy így, sokkal csinosabb, mint 30 kilósan (vagy nem tudom mennyi voltál), nem pedig lépten-nyomon idegesíteni azzal hogy jaj de sovány vagy jaj egyél már jaj mi lesz veled így stb.

Ezzel engem is ki lehet készíteni, pedig nem vagyok anorexiás csak nagyon vékony és folyton azt hallgatom, hogy egyek még, hogy nézek ki, kutyák a csontokkal stb., miközben eszükbe sem jut, hogy ez engem bánthat. Egy érzelmileg labilis egyénnél, mint amilyen te vagy, egy-egy ilyen kijelentés beláthatatlan következményekkel járhat. Igyekezz nem figyelni erre, és koncentrálj arra, hogy te így csinos vagy és kész.


25/L

2015. máj. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Csak az a baj, hogy ez nem igaz. Kb. 1 hónapja felraktam erre az oldalra egy kérdést higy szerintetek hogy nézek ki. Nem írtam oda hogy anorexiás voltam. Csak képet raktam fel. A válszok 90% az volt hogy foggyá le kb. Úgy nézel ki mint egy 70kg-os...
2015. máj. 29. 16:47
 14/18 anonim ***** válasza:

Uhhhhh, szegényem. Megértelek téged,én is anorexias voltam tinikent,és most kezdek visszaesni. 170 cm , 58 kiló és egy undorító zsirdiszno vagyok. :( de ez van


Anyad meg nem normális,ha ilyet tesz veled. Ha akarsz beszélgetni,írj.:)

2015. máj. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Itt az emberek hülyék. Mindenkinek csak a fitness modellek tetszenek. Ha valamit akarsz tenni a külsődért akkor menj konditerembe egyél sok husit és izmosodj az szép formát ad és ha izom lesz rajtad zsír helyett te nem fogod magad malacnak anyád meg vékonynak látni


Egyébként ne csodálkozz hogy ezt mondja anyád. Egyrészt ez az igazság másrészt nem akarja hogy visszaess

2015. máj. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Tornázok és futok minden nap kb. Csak húson és zöldségen élek. De semmi sem változik rajtam. Konditerembe meg nem mehetek mert, nekem nem szabad megterhelnem magam egy betegség miatt. Igaz futnom se szabadna de az nem érdekel...
2015. máj. 29. 19:18
 17/18 anonim ***** válasza:

A saját alkatodból nem fogyhatsz ki. Mindenki más, és a testünk azt keresi, aminek valójában lennie kellene. Nem kell megerőszakolni. De nem is ez itt a lényeg. Meg kell tanulnotok egymással őszintén beszélni. Eleinte lehetőleg az alakodat és annak minősítését mindkét oldalról hanyagolva, de úgy, mint mint két jóbarát.

Sajna csak akkor leszel túl az anorexián, ha nem az alakod milyenségén múlik a boldogságod. Sok erőt Neked a hosszú úthoz! A legjobbakat!

2015. máj. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!!:)
2015. máj. 29. 22:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!