Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elköltözzek otthonról, vagy...

Elköltözzek otthonról, vagy még várjak?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy bizonyos, ide nem illő okok miatt a nagynénémmel élek. Az a felállás, hogy mamám, nagynéném, nagynéném férje és a 2 gyerek, plusz én élünk együtt egy vidéki lakásban. A kapcsolatunk hullámzó, de érzékelni, hogy nem "odavaló" gyerek vagyok, csak egy rokon lány. A házon van egy elég durva deviza alapú hitel, ami miatt valószínű hogy majd valamikor ki leszünk lakoltatva, de nem tudjuk, hogy mikor.

Édesapám már elhunyt, de az ő részéről örököltem én és a húgom egy városi panellakást, és kb. fél éve rendeződött ez a dolog, hogy ki mekkora részét kapjon, stb. (Ez a rész lényegtelen) Most érettségizem, majd ezt követően azt tervezem, hogy egy 2 éves szakmára jelentkezem. Úgy érzem, hogy itt az ideje, hogy elköltözzek, de mamámat is vinném magammal, vele is beszéltem már erről. Na már most az lenne itt a probléma, hogy nagyon szeretek falun élni, szeretem az itteni közeget; illetve még az, hogy nem tudom, hogy nagynénéméknek mit mondjunk én és a mamám, hogy miért költözünk el?

Előre is köszönöm a válaszokat, kicsit zaklatott vagyok emiatt, és bocsánat, ha kicsit nyakatekert a fogalmazásom.

20L


2015. máj. 29. 16:17
 1/2 anonim ***** válasza:
Igen költözzetek el. Indok a nagynéninek: még jó a viszonY és hogy így maradjon a költözés szüksèges
2015. máj. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Figyelj a leírtak alapján a nagynéniddel nem olyan túl jó a kapcsolatod, neki is megvan a maga baja-hitel stb.

Szerintem ha vége a szóbelinek menjetek.

Ha van egy saját lakásod, még akkor is hogyha csak a fele a tiéd, akkor érdemes lenne odaköltöznöd. A szakmát is gondolom nem a falun tanítják, hanem bent a városban, ahol a lakás van.

Egyébként nem hiszem, hogy megsértődnének, hogy elköltöztök, hiszen várható, hogy nem maradsz ott 30 éves korodig. Csak mondd el neki időben, ne aznap amikor már csomagolsz.

2015. máj. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!