Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Úgy érzem negatív hatással...

Úgy érzem negatív hatással van rám a családom, elköltözzek otthonról?

Figyelt kérdés

Nos,nem tudom eldönteni hogy valóban érdemes lenne elköltöznöm vagy csak fiatalkori gőgösség. A helyzet,hogy butának tartom a szüleim főleg anyám szóra a pénzét olyanra,amit nem bír fizetni aztán sír a szája. A húga pedig eddig lopta a pénzünket egy cigánynak de elég durván. Apukám krvázik és nem ad pénzt nekünk pluszban alkoholista is. Én nem haragszom rájuk,de testileg is bántalmaztak már. Nem sikerült bejutnom idén az egyetemre,tudom sokan vagyunk így de most dolgozok és kitaláltál,hogy innentől tartsam el magam és úgy menjek egyetemre hogy nem tudnak( nem akarnak) támogatni. Mindenhez negatívan állnak hozzá és úgy érzem semmire se vagyok képes. Hisztiznek és nyavajognak. Én nem akarok ilyen lenni! Anyám pluszban rosszindulatú is.


Tudom sokan tesznek fel ilyen kérdéseket nem tudom,hogy bírjam ki ezt az évet aztán koli vagy ruházzak be egy albérletre( jelenleg 60 ezres a keresetem részmunkaidőben de nyilván akkor keresek még munkát.) vagy inkább tűrjem ezt el tegyem félre a pénzem hogy mehessek normális egyetemre( gondolok itt a gyógyszerészetre,orvosira) Mit gondoltok?


2014. nov. 7. 23:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A keresztféléves képzések jelentkezési határideje 15-én lesz. Állami is van közöttük. Nem találsz köztük neked tetszőt? Mivel ilyenkor kevesebb a jelentkező, a ponthatárok is alacsonyabbak. Ha nem indul a szakod, a helyedben jelentkeznék valamire, ami hasonlít rá, és elkezdeném az egyetemet. Következő félévben átjelentkezhetsz és viheted a már megszerzett kreditjeidet. Közben persze megpróbálhatsz bejutni kollégiumba, vagy pedig bérelhetsz egy szobát, talán részmunkaidősként is fenn tudnád tartani magad. Igényelhetsz szoctámot mint önfenntartó, alaptámogatást, bursa hungaricát, később tanulmányi ösztöndíjat. Végső esetben ott a diákhitel. Ha lépni akarsz, meg tudod oldani, csak egy kicsit kombinálnod kell.
2014. nov. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hm, lehet mégsincs ösztöndíjas. Akkor a helyedben én megpróbálnám még kibírni ezt a kis időt. Talán motivál, hogy utána soha többé nem fogsz rájuk szorulni:S
2014. nov. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Leírtam amúgy a végén lehet nem vetted észre hogy nagyon az ilyen bioszos-kémiás dolgot felé tendálok sajnos ezeknél nem lesz keresztfélév. Amit szívből akartam még a pszichológia na de azt támogatás nélkül értelmesen nem lehet elvégezni,viszont nem akarok már teljesen mindenről lemondani nem leszek mások miatt senki.
2014. nov. 7. 23:17
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én nem végeztem egyetemet,csak szakmám és érettségim van, mégsem érzem magam senkinek.


És nekem tényleg szar volt otthon, így az első adandó alkalommal költöztem otthonról(17 évesen). A legjobb döntés volt. Soha nem néztem vissza.

Most renbden van az életem.

30/N

2014. nov. 7. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
*rendben
2014. nov. 7. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem nézek le senkit,akinek szakmája van a volt barátom autószerelőnek tanult rá is felnéztem és okos/ nagyon jó a szakmában :) Csak nekem más elképzelésem van,más céljaim.
2014. nov. 7. 23:39
 7/11 anonim ***** válasza:

Kérdező. amit szeretnél, azt csináld. ami fontos.

olyat, ami nem érdekel igazán, olyan szakot ne kezdj el csak azért, mert azt most praktikusabban meg tudod oldani!

ez nagyon fontos, ezt a saját életemből szűrtem le, hogy ez döntő a boldogság szempontjából.

azt meg tudnád magyarázni, hogy miért pont az orvosit meg a pszichológusit nem tudnád elvégezni a szüleid támogatása nélkül, és az összes többi szakot meg miért tudnád? mert ez számomra teljesen érthetetlen.

2014. nov. 7. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az egyetemi témákhoz nem értek, hogy atéren mit tehetsz és mit nem, deha nem bírod elviselni a szüleidet, akkor mivel már felnőtt vagy költözz el. Semmi se ér annyit, még a tovább tanulás sem, hogy kikészülj idegileg, aztán a jelenlegi helyzeted miatt ami ki tudja meddig húzódna normális életed se lehessen! Egyetemre, ha most azonnal nem is, de később is jelentkezhetsz.


/ Off: Hihetetlen ez a fórum, hogy mindegyik topikban mennek ezerrel az ítélkezések!!! Itt egyes válaszadókat ez éltet, hogy kibe hogyan rúghatna bele? /

2014. nov. 8. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Úgy értettem,hogy ugye az orvosi egyetemen nyári gyakorlat van és elég kemény a képzés épp ezért még sok szak igencsak nehéz lenne önerőből úgy,hogy dolgozok mellette ,mert mikor? A pszichológia könnyebb ugyan,de ha rendesen akarok dolgozni ahhoz nem elég az 5 éves képzés azután kell sajátélmény doktori stb. ami nem két forint. Hogyan raknék félre másfél millát? Meg más szakot esetleg lehet levelezőn is végezni,de az orvosit azért vicces lenne :D
2014. nov. 8. 00:24
 10/11 anonim ***** válasza:
Még fiatal vagy, semmiről se vagy lecsúszva. Ha van nyelvismereted, mondjuk angol középfokod, és megy is a beszéd, esetleg megpróbálhatnál közvetítőn keresztül külföldre is menni, de persze arra is kell gyűjtened, viszont, ha sikerülne utána könnyebben tudnál pénzt gyűjteni az egyetemre.
2014. nov. 8. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!