Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem értik meg körülöttem...

Miért nem értik meg körülöttem sokan, hogy a saját otthon fontosabb nekem, mint a mobilitás?

Figyelt kérdés

Életem elmúlt 10 évében albérletben laktam, számtalan költözéssel, mindig rajtam kívül álló okokból. Mert muszáj volt. Mert nem volt más választásom.

Olyannyira gyűlölök már költözni, hogy időnként rémálmaim vannak arról, hogy megint menni kell.

Szóval nagyon vágyom egy saját lakásra, ahol letelepedhetek, az otthonommá tehetem, és nem kell attól félnem, hogy mennyi idő után kell megint dobozokba pakolni az életem.

Sokan körülöttem azt mondogatják, hogy jó ez így, hányan élnek és alapítanak családot albérletben stb, meg amúgy is milyen jó, hogy mobilis vagyok, és tudok könnyedén költözni és menni, ha menni kell.

Egyszerűen nem értik meg, hogy én nem az a típus vagyok, aki átköltözik máshová, ha ott "kényelmesebb".

Budapesten nem is hinném, hogy olyannyira fontos legyen, hogy emiatt albérletben akarjam leélni az életemet.

Nagyon érzékeny vagyok érzelmileg, minden költözés, légkörváltozás borzaszóan megvisel, a költözés nehézségeiről nem is beszélve.

Ti mit gondoltok erről?



2015. máj. 30. 10:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettőnek van előnye és hátránya. Én mint háztulajdonos most a hátrányt viselem, mert költöznék már de nem akad vevő aki ne kétmilliós alkudozással kezdené a piaci ár alatt. Sokat lehet bukni egy házon. Az albérlet Pesten drága, nagyon lutri hogy milyen a lakóközösség, de ha azt mondod hogy 1 hónap múlva már máshol akarsz élni akkor azt gond nélkül megteheted. Nem egy családnak való élet, de egyedülállóknak ez ajánlott.
2015. máj. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyrészt egyetértek előzővel, a mobilitás nagy előny tud lenni, ugyanakkor én is hasonlóképpen érzek, mint te, kérdező. A saját lakás a gyerekeknek is ad egyfajta stabilitást, szerintem bizonyos szempontból hátrány nekik az állandó környezetváltozás.

Magam is laktam évekig albérletben, két dolog miatt akartam mindenáron sajátot: 1. oda az jön be, akit beengedek, nem függök a főbérlő kénye-kedvétől, úgy alakítgatom, ahogy akarom, 2. azt a pénzt, amit egy idegen zsebébe tömködök, inkább fizetem a banknak törlesztőként, mert a sajátomért teszem. Amikor lejár a hitel (én már visszafizettem jóval a lejárta előtt, hál'istennek), akkor van egy örökölhető, komoly vagyontárgyam, ami tartja (kellő odafigyeléssel) az értékét, viszonylag hosszútávon.

2015. máj. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%

Mert egy ilyen világban élünk, sokszor előnyösebb, ha mondjuk egy jobb munkahely érdekében könnyen tud mozogni az ember.

De én is ilyen vagyok, mint te. Sőt, inkább vállalom az átlagos életszínvonalat, a valamivel nehezebb megélhetést úgy, hogy van egy otthonom, mint az átlagon felüli életszínvonalat állandó költözéssel.

Sokan ezt nem értik meg, de nem vagyunk egyformák.

2015. máj. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Jelenleg én is a hátrányait látom a lakásnak, főleg ha az Isten háta mögött van elszigetelve a világtól. Albérletnél ha nem tetszik, akkor lehet helyet változtatni, de egy lakásnál ez nem olyan egyszerű, főleg hogy nehéz eladni...
2015. máj. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mindkettőnek vannak előnyei és hátrányai. Mindenkinél egyénileg kell mérlegelni, hogy számára melyik megfelelőbb.

Épp ezért olyannal, akiről tudod, hogy csak a saját igazát látja és a világ számára fekete-fehér (tíz emberből kilenc és fél ilyen sajna), teljesen felesleges vitába szállni. A te vágyad, a te pénzed, a te döntésed.

2015. máj. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ne azzal foglalkozz, mit mondanak mások. Neked magadnak kel megfelelned. Ha anyagi lehetőségeid engedik, és feltehetően Pesten akarsz maradni, vegyél lakást. De tudd, annak is vannak hátrányai. Pl családi változásnál (házasság, gyerek, válás, stb) nem tudod olyan könnyen méretre igazítani, mint az albérletet.
2015. jún. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!