Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Változtattál vagy változtatnál...

Változtattál vagy változtatnál valaha kereszt vagy vezetéknevet?

Figyelt kérdés

ha igen miért tetted/tennéd?


mi a véleményed a nevedről?


2015. máj. 30. 22:45
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:

Engem Veronikának hívnak szerintem nagyon szép meg szeretem csak az a baj hogy az emberek lusták kimondani, a Verát kifejezetten utálom és valahogy senki se akarja ezt felfogni. Tesóm, barátnőm Veroninak, szüleim meg párom Roninak hívnak. Igazából 20 éves voltam mire valaki amint szóba kerültem, a teljes nevemet mondta ráadásul ez már 2 éve tart annak azért örülök :D

A vezeték nevem se változtatnám meg bár régen utáltam mert ált suliban mindig azon szólítottak és még flegmán megsózva jó nagy utálattal is mondták ki, de ennyi erővel minden mást is utáltam volna, ja meg hogy sose tudják normálisan leírni...de gondolom ha férjhez megyek felveszem a férjem vezetéknevét (de csak azt :D)

2015. máj. 31. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:

Nem, jó ez így. A vezetéknevem hosszú és mindig mondanom kell, hogy dupla betű s ipszilon és akkor tipikusan belekavarodnak... A keresztnevem rövid és nem lehet rendesen becézni, ez addig jó, amíg nem becézik, de amióta felnőtt vagyok, nem szokták: Zita. Na ezt is félreértik, pedig voltak ismert Ziták... Az oviban Szitának neveztek, egyesek Ritának értik. De ez nem az én bajom, végül csak megértik :)


A nevem a sajátom, miért változtatnám meg? Még az se zavar, hogy anyám első férjének a neve, akit nem nevezek apámnak, mert nem érdemli meg. Attól még ez egy rendes név, az enyém.

2015. máj. 31. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
57%

felvettem egy második keresztnevet, és így, 3 taggal használom művésznévként.

Így kerekebb valahogy és jobban tükröz engem.

Ovis korom óta ismerik a nevemet, ami váratlan helyzetekben, véletlen módokon is kapcsolati tőkét jelenthet, ezért nem változtatom meg úgy, hogy ne tudjanak beazonosítani távoli ismerősök akár csecsemőkori önmagammal.:)

2015. máj. 31. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim válasza:

Sokat gondolkodtam rajta, hogy megváltoztatom, mivel az apám egy söpredék, és édesanyám neve gyönyörű de, úgy érzem nem tudnám megszokni, maradok aki voltam :) amúgy keresztnevemet sosváltanakám le, imádom :)


Eszter

2015. máj. 31. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim válasza:
*keresztnevemet sose váltanám le, imádom :)
2015. máj. 31. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim válasza:

Igen, a vezetéknevemet változtattam meg. Macerás, új születési anyakönyvi kivonat, új igazolvány, tb kártya....

Családi okokból tettem.

A keresztnevem maradt.

2015. máj. 31. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
61%

A keresztnevemet nem valtoztatnam meg csak utalom ha nem beceznek:D

A vezeteknevemet viszont megvaltoztatnam..mivel Baloghnak hivnak ezert ha valaki meghallja a nevem rogton azt hiszi,hogy roma szarmazasu vagyok.

2015. máj. 31. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
57%

Én vezeteknevet es keresztnevet is valtoztattam. Utana ferjhez is mentem.

A bankban jot rohogtek mikor mondtam, hogy adatokat jottem modositani. Se a lakcim, se a nev, se a telefonszam nem volt aktuális :D

A vezeteknevemet visszavettem az eredetire. A csaladom felig svajci szarmazasu es nagyapam magyarosittatta anno a vezeteknevet. En meg csak visszavettem.

A keresztnevem meg ritka undorító, mar ovis koromtol kezdve mondogattam hogy nem vagyok az! Anyukam megunta eveken at hallgatni, kaptam egy masodik keresztnevet es azt hasznaltam. De sokszor lekakiltak ügyintézés soran igy eltoroltem az elsot végre, es csak az maradt meg amit utolag kaptam anyukamtol. A ferjem nevet meg kotojellel vettem fel.

Nagyon maceras volt igy is, hogy kapcsolataim vannak a miniszteriumban meg anyakonyvvezeto ismerősöm csinalta. Raadasul egyszer mar elvaltam, elotte vissza kellett vennem a leanykori nevem es ugy elinditani a folyamatot. Azt hittem sose érek a vegere :D

2015. máj. 31. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
65%
Erről az jut eszembe hogy az egyik embert ,SZARF...ZÚ János-nak hivták. Meg kérdezték mire akarja változtatni. Hát : Bélá-ra.
2015. máj. 31. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:

Gyerekkoromban utáltam a keresztnevem: Viktória. Mindenki mondta, hogy gyönyörű név, na nekem annál jobban nem tetszett. Voltam Vikus, Vikkancs, Vikcsi, Vikóca... minden létezőt kihoztak belőle. Utáltam.


Felnőttem és megszoktam, Viktória és Viki lettem, már nem becéztek túl. Viszont apám miatt megutáltam a vezetéknevem. :( Férjhez mentem, ezzel lecseréltem a lánykori nevem, férjem "tucat" nevét vettem fel a Viktória mellé, ezzel élek 4 éve, most így jó.

2015. máj. 31. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!