Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mindenképp a kezdetektől ki...

Mindenképp a kezdetektől ki kell váltanom a vállalkozóit? Házhoz mennék 3D szempillát rakni, tölteni!

Figyelt kérdés
Míg ki nem alakul a vendégkör nehéz lenne magam után fizetni a járulékot.Házhoz mennék,tehát saját üzletem,bérelt helyem nem lenne.Ha esetleg kiplakátolom ezt a szolgáltatást,megbüntethetnek??Vagy van olyan lehetőség,hogy heti 20órára kiváltani,hogy kevesebb legyen a járulék?

2014. júl. 25. 10:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem, de ha a NAV tart nálad egy próba vásárlást, akkor gond lesz. Házhoz is hívhatnak.


Egyéni vállalkozó katás adózás. Ha van fő állásod havi 25 ezer, ha nem megy felfüggesztetted.

2014. júl. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ha nincs főállásom,melyik lenne nekem a legkedvezőbb adózási rendszer?
2014. júl. 25. 10:45
 3/6 anonim ***** válasza:
Én mikor megkezdtem a saját lakás alatti helyiségben a vállalkozást, szórólapoztam előtte, majd 2 nap múlva apeh ellenőrzést kaptam, hogy minden rendben van-e, szla tömb, bélyegző papírok stb. ellenőrzése- szórólapom után jöttek, úgyhogy rizikó...
2014. júl. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Pont a kiszállás végett gondolom hogy nehezebben fognának meg.Vidéken lakom,a legközelebbi város is kisváros.Gondoltam hogy a környéken meghirdetve jobban rálátásom lenne kihez megyek.Azt nem tudom,hogy hirdetés alapján(név+telefonszám),be tud-e valaki névtelenül jelenteni?A községben ahol lakom,volt pár utcabelí aki valami kissebb biznisszel próbált érvényesülni(disznóvágás,turi,stb),mindig volt egy irigy ismerős,így kb 2hét,3hónap és jöttek ellenőrizni a nav-osok.Ennél fogva saját házamban meg sem próbálnám,bár minden adott lenne hozzá.Először ismerősökhöz gondoltam kijárni,de ha a hirdetésre jelentkeznek is szívesen mennék.Csak merjem-e..?Ez itt a kérdés.Lenne rá piac az biztos.Másfél max 2hónap múlva pedig ha tényleg megy a dolog,ki is váltanám a vállalkozóit.
2014. júl. 25. 11:28
 5/6 anonim ***** válasza:
Járj ki ismerősökhöz, de ne hirdesd nyíltan, akkor kisebb az esélye, hogy lebuksz vagy valaki bejelent.
2014. júl. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
nyíltan nem tudsz majd hirdetni eleve és sosem lehetsz biztos, h az az ismerős, aki a szemedbe mosolyog, nem dob-e fel a hátad mögött!
2014. júl. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!