Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A mai felfogás szerint párom...

A mai felfogás szerint párom és én elítélendők vagyunk és elkényeztetettek?

Figyelt kérdés
Párommal komoly a kapcsolatunk, párszor feljött már témaként a jövőnk, esküvő stb. Persze még nem most tervezzük, pár éven belül, de ő is szeret ábrándozni tervezni és én is szivesen beszélgetek erről, örülök, hogy végre egy komoly férfit találtam :) Lényeg, hogy én falusi vagyok és Ő is. Nálunk úgy járja, hogy a lagzit a szülők fizetik. Nem csak a mi családunknál, hanem úgy a környéken ez amolyan hagyomány. Úgy szokás, hogy mindkét oldalról fele-fele arányban a szülők állják a költségeket. Ha látják, hogy komoly a dolog a szülők gyüjtögetni kezdenek. Persze ha nem olyan a viszony vagy az anyagi háttér, akkor az más helyzet nyilván. De ha megtehetik és SZIVESEN teszik, úgymond tartják ezt a hagyományt akkor szerintetek élni vele nem jó dolog? Konkrétan az én párom anyukája meg is sértődne, ha nem szeretnénk, ha állná a lakodalmunk költségeit. Mi párommal ezek szerint más neveltetést kaptunk, mert nekünk ez lett "normálisnak" beállitva és mi elfogadjuk, ha úgy alakul majd. De itt mindenki azt vallja, hogy amig a pár meg nem kereste rá a pénzt ne legyen esküvő, se lagzi, más pénzén könnyü bulizni stb. Értem én ezt is, nektek ez a furcsa. Nekünk meg az a szokás, hogy a szülő igy engedi el a háztól a gyermekét. Szervez neki egy bulit. Nálunk pl. lagzi előtt szokás a disznóvágás, akkor hozza a rokonság a süteményt, ajándékokat stb. Mindenki eszik, iszik, táncol. A párom szülei gyüjtögettek kicsi kora óta (egyke a párom) és szeretnének anyagilag minket segiteni a későbbiekben is pl. majd a bútorokat megveszik vagy szőnyeget stb, hisz egy fiúk van, kinek, ha nem neki segitenének (ezt ők mondják) Tudom, hogy ez nem természetes dolog, de valahogy nálunk igy működnek a szülők. Persze senki sem várja el, ha nem adnának csak egy almát én nekem nem lenne arra sem szavam, hisz nem ebben mérik a szeretetet. De úgy gondolom,ha támogatni akarják a gyereket a szülők akkor joguk van hozzá. Itt meg rögtön pálcát törnek a párok fölött, akik esetleg szülői segitséget elfogadnak. Vagy én látom rosszul? És mindent vissza kéne utasitani... ? Párom egyébként spórolós, önerőből van egy 5 éves autója, illetve szeretne kétszobás lakást venni a közeljövőben. Dolgozik, én pedig most fejezem be az egyetemet, tehát én is dolgozni fogok, nem az van, hogy ingyenélünk és tartjuk folyton a markunkat.
2015. jún. 3. 11:21
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
70%
Csak a mai gyk-s felfogás szerint. A környezetemben a párok többsége úgy házasodott, hogy a szülők vastagon beszálltak. Nincs is ezzel gond, a szülő ott segíti a gyerekét, ahol tudja. Persze akinek nem segítettek a szülei, az naná, hogy nem érti meg ezt és "ha nekem rossz volt, másnak se legyen jó" alapon nyilvánosan elítéli. Szerintem ez csak irigység.
2015. jún. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
86%

Ha a szülőknek ez nem teher, akkor miért ne segíthetnének?

Szerintem nincs ezzel semmi gond.

Az a fura, ha se a párnak, se a szülőnek nincs pénze és mégis nagy lagzik akarnak meg rongyrázást. Vagy ha adósságba keverednek, hogy fedezzék a költségeket.

Nyugodtan fogadjátok el. Másokkal nem kell foglalkozni. Ez főként irigység.

2015. jún. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
40%

Ha egyetemen lennék még, és fikarcnyit sem dolgoztam, akkor a kapcsolatomat se vennék még komolyba, és nem terveznének ilyet a szülők ennyire komolyan mintha holnap lenne, mert addig bármi történhet.

Egyébként én azt a nevelést kaptam, hogy ha ennyire felnőttnek érzem magam, hogy el akarok költözni otthonról (el is költöztem), akkor ahhoz is legyek felnőtt, hogy megteremtem, ami szükséges.

Tehát nem játszom a felnőttet, aztán minden az ölembe hullik, hanem dolgozzak meg érte.

Irigyellek, valahol el is ítéllek, de nekem sehogy sem lesz jobb.

2015. jún. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
27%

én nem fogadnám el, mert meg akarom mutatni, hogy felnőtt vagyok. Ezért élek tőlük függetlenül, ezért van munkám, hogy magam megteremtsem.

Úgy könnyű élni ha alám rakják.

Majd én összehozom, felnőtt vagyok.

2015. jún. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem felnőttek házasodjanak. Olyanok, akik ki tudják és ki is akarják fizetni a saját esküvőjüket. Én sosem bírtam, ha helyettem fizet más, pláne a szüleim. Elvi kérdés. Ti nyugodtan használjátok ki a szüleiteket, ha szerintetek ez normális dolog, hisz ezt magyarázod 500 sorban, hogy ez nem gáz. Hát akkor ne bizonygasd, hanem csináld! Szerintem gáz marad, de a ti dolgotok.
2015. jún. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
57%

Én inkább azt tartom ostobaságnak, hogy a fiatalok állják az esküvőt. Így valójában nem kapnak nászajándékot, mert az fedezi az esküvő költségeit. Akkor minek a lakodalom?

Nem ettől lesz senki felnőtt.

2015. jún. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
71%
Én egy nagyvárosban nőttem fel, de ott is úgy szokás, hogy a szülők fizetik a lagzit. Nekünk is ők fizették, de a barátaimnál, rokonaimnál, ismerőseimnél, mindenkinél így szokás. Én csak egy párt ismerek, akik a menyasszonyra eső részt maguknak fizették, de ott nem tudott segíteni az anyuka, apa meg nem volt. Ja, igen és még itt a GYK-n szokás, hogy a pár fizet. Állítólag.
2015. jún. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
42%
De sok az irigy ember. Én örülnék neki, ha kipengetnék a szüleim, de sajna nem fogják. Azért nem panaszkodom, de nem fogják kifizetni, sőt belegondolva mire megházasodom leszek 28- inkább 30 év környéki akkor viszont egyértelmű, hogy magamnak kell. Szerintem fogadd el, most még nem annyira gáz, de 20-on éveid végén amikor már pár éve dolgozol azért eléggé bicska nyitogató tud lenni. Sok itt az erkölcs huszár, hidd el ők is elfogadnák, csak nincsenek olyan helyzetben azért inkább irigykednek magukban. Fogadd el nyugodtan, ha megteheted én is elfogadnám ilyen korban. HAJRÁ! :D
2015. jún. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
88%
Na most páran itt ítélnek el, ha meg ti fizetnétek, akkor meg a szüleidet falun, mert ott az a hagyomány. Egyáltalán miért téma idegenek előtt, hogy ki fizeti?
2015. jún. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
78%
nálunk is a szülők fizették, de csak a lakodalmat. A ruhát, virágot, esküvő költségét àlltuk mi. Nálunk is ez a szokás.
2015. jún. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!