Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez milyen felfogás egy férfi...

Ez milyen felfogás egy férfi részéről? A házimunka a nő dolga, a férfié az ha elromlik valami (többi lent)

Figyelt kérdés

Szóval akkor a nő naponta robotoljon (takarít, mos, főz stb), a férfinak meg fél évente adódik 1-2 dolga, ha úgy van.

Mert beláthatjuk, hogy nem naponta romlik el valami, hogy mindig dolga legyen, és nyugodtan néha besegíthet a munkába, hiszen már nem az a világ van, hogy a nő nem dolgozik és háztartásbeli, hanem egyenjogúak lettek és mindketten dolgoznak, tehát a háztartás közös.

Nem csak a nő érdeke, hogy legyen tiszta ruha és étel, hanem a férfié is...


2015. febr. 6. 09:58
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
100%

Normális esetben megosztoznak a házimunkán is, ha mindketten dolgoznak.

Nem kell olyan férfit választani, aki elvárja, hogy mindent a nő csináljon. Biztosan vannak olyan nők, akiket ez nem zavar, úgyhogy előbb utóbb mindenki megtalálja a hozzá illő párt :)

2015. febr. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
82%
Én mondanám,hogy a férfi dolga a család eltartása,így felmondok drágám.
2015. febr. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
37%

Gondolom lakásban élsz (mondjuk ott is nem tudom mit kell minden nap takarítani), de egy kertes háznál más a helyzet. A kinti munkát itt én csinálom (fűnyírás, fák metszése, télen favágás, fűtés a kazánba, a kert gondozása, kocsimosás, stb.) a feleségemé meg a benti teendők.

A mosást/mosogatást felemlegetni meg hülyeség az automata gépek korában (nem teknőben mosol a patakparton), kb. 10 perc a bepakolás meg kipakolás a gépből, ezt én is megcsinálom ha épp nincs itthon a feleségem. Egyedül a vasalásra mondom azt, hogy pepecselős munka, de oda meg olyan ruhákat kell venni, amit nem mindig kell vasalni.

2015. febr. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 A kérdező kommentje:

Nincs mosogatógépünk se de nem vágyom rá :)

Egyébként aki nem érti az nem tudja, hogy lakás vagy kertes ház ide vagy oda, attól függetlenül bent ugyanúgy szalad a háztartás és van dolog.

Szerintem elvárható, hogy mindketten kivegyük a részünket.

Nem bíznék rá semmit nagy dolgot a páromra, és nem is hagynám rá a házimunkát, mert jobban értek hozzá, de néha egy - egy apró kérésem sem lehet felé? :/

2015. febr. 6. 10:23
 5/49 A kérdező kommentje:
És akkor elvárja, hogy én csináljam, mit képzelek.....
2015. febr. 6. 10:23
 6/49 anonim ***** válasza:
22%
Ja és a feleségem meg egyenesen imád főzni, neki az nem kötelező "rossz", meg munka, és imádja amikor dícsérem a főztjét. Meg ugye ha maga lenne is kellene főznie, így hogy egy személlyel többre főz, ez nem egy plusz teher a számára. Vagy most ha neked nemlenne párod, akkor nem főznél?
2015. febr. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 A kérdező kommentje:
Én is szeretek pl. főzni, de ezzel hogy neki is megcsinálom (ami alap) így gondoskodom róla is, és jó lenne ha értékelné..
2015. febr. 6. 10:27
 8/49 anonim ***** válasza:
100%
Ki is valasztotta ezt a ferfit?
2015. febr. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
100%
Ki mit szakít, olyat szagol.
2015. febr. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 A kérdező kommentje:

Most nem ezen van a hangsúly hogy ki mit választ.

A tényről érdekelne a véleményetek, hogy szerintetek mi a helyes opció... :)

Direkt nem magamra kivetítve tettem fel a kérdést, hanem csak mint tényt.. :)

2015. febr. 6. 10:52
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!