Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más családnál is így van? :...

Más családnál is így van? : Mindig a legkisebb gyerek a hibás és az idősebbeknek van igaza.

Figyelt kérdés

Nem hiszem, hogy minden egyes dologban én lennék a rossz, a hibás, és hogy soha nincsen igazam, de mindig ezt mondják.

19 éves vagyok, legkisebb gyerek, van egy 10 évvel idősebb nővérem, aki elég sokszor paraszt velem és a szüleim mindig az ő pártját fogják, mert ő az idősebb.

A szüleim is ezt csinálják és sohasem hallgatnak meg, ha meg mégis, akkor gonoszan mondják hogy milyen hülye vagyok...


19/L


2015. jún. 3. 19:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%

Nálunk öcsémnek van "igaza" mindig, mert ő a kicsi szeme fénye a családnak (1 év 3 hónappal fiatalabb nálam, szóval nem kisbaba meg ilyesmi) meg a fiú... sok szülő van úgy, hogy a kicsit oltalmazni kell, a nagynak meg legyen elég esze...

szóval nem, nem mindegyik családnál ugyanez megy :D.

2015. jún. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nálunk is pont fordítva, a legkisebbnek van igaza, akkor is ha nincs...
2015. jún. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Lehet nálunk azért van így mert szüleim meg tesóm az észt tartják a világ legeslegfontosabb dolgának, és ugye általában az idősebb az okosabb.

Első barátomat nagyon szerették, mert már egyetemre járt, a második barátomat pedig annyira nem, legalábbis anyám, mert rossz tanuló volt.

Én is rossz tanuló vagyok amúgy, illetve annyira nem, inkább közepes, de nekik egy 3as már rossznak számít.

Nővérem meg felnőtt és külön él és dolgozik és kreatív.

2015. jún. 3. 19:32
 4/11 anonim ***** válasza:
75%
Nálunk is így van, 4 évvel idősebb bátyám a király, ő a szent, a zseni. Én meg a szerencsétlen aki semmit nem ér el az életében. Ha én mondok valamit itthon akkor az nem jó, ha ugyan ezt a bátyám mondja akkor az nagyon jó, ilyen okos hogy kitalálta. Én vagyok a hülye, én nem értek semmihez, én ne szóljak bele semmibe, többször megkapom, hogy miért lakok még mindig itthon mikor a bátyám már el költözött 23 évesen. Bár azt nem dolgozzák fel, hogy én még tanulok és 20 éves vagyok. De már csak 1 évem van a suliból és itt hagyom őket, alig várom azt a pillanatot. Majd akkor vissza sírják, hogy ilyenek voltak velem mert akkor nem lesz aki takarítson, főzzön, mosson rájuk.
2015. jún. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nálunk pont fordítva van. Én vagyok a legidősebb, van két húgom, és a legkisebb a kedvenc. :(
2015. jún. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
59%
Nálunk pont fordítva van, én vagyok a legidősebb, enyém a felelőség és engem csesznek le, de tudom hogy sokszor csak aggodalomból mondják. Lehet hogy nekünk van igazunk, de ha beleszólnánk, akkor egy nagy vita is kialakulhatna, így sokszor többre lehet menni a hallgatással és beleegyezéssel...
2015. jún. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Nálunk én vagyok a kisebb, és én vagyok kiemelve. De pusztán azért, mert sokkal jobban rálátok a világra,meg van lelkem, pedig lexikális tudásom bőven gyengébb, mint nővéremé. Persze nem mindig volt ez így, több éven keresztül hallgattam, hogy én ilyen olyan hülye vagyok, meg vegyek példát nővéremről, mert ő mennire okos és művelt. Na de ez szépen átfordult, mert neki közben az érzelmi intelligenciája nulla lett, meg megbukott már emberségből is a szememben, szóval.. ez egy összetett dolog szerintem, nem az alapján dönt a szülő valamelyik gyereke mellett, hogy hány éves...
2015. jún. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
57%
Nálunk is mindig a legkisebb a hibás mindenért. Nem látom benne a logikát, szerintem nem kor alapján kéne ítélkezni, úgyhogy arra jutottam, hogy azért csinálják, mert mindig a legkisebbet és a legvédtelenebbet a legkönnyebb hibáztatni mindenért. Innentől kezdve pedig nem tudok felnézni rájuk. Csak azt nem értem, hogy miért nem veszik észre, hogy ezzel engem kicsinálnak?
2015. jún. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
57%
Úgy tűnik, hogy ez is családfüggő, mert nálunk is úgy van, mint a kérdezőnél. Én vagyok a legkisebb és a legtermészetesebb dolog volt a világon mindig is, hogy kiszolgálom a 9 évvel idősebb nővéremet, hogy ő bármikor bármire utasíthat és hát igen, hogy neki mindig igaza van. Most persze megy a csodálkozás, hogy 22 évesen megmondom, hogy ő is tud magának hozni egy pohár vizet, nem kellek ehhez én is.
2015. jún. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mindenért én voltam/vagyok a hibás "te vagy az idősebb, neked kell okosnak lenni" alapon.

Szerintem sokkal gyakoribb, hogy a nagyobb testvér van felelősségre vonva.

2015. jún. 4. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!