Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért mindig a gyerek a hibás?

Miért mindig a gyerek a hibás?

Figyelt kérdés

miért nem lehet a szülő a felelős ha a gyerek panaszkodik?

miért mindig a kérdező fiatalt cseszik le a válaszadók? ha a gyereket megveri az anyja/apja akkor annyi rá a reakció,hogy biztos a szülő ingerült, depressziós, hát meg kell őt érteni..

vagy itt csak a szülők adnak a másik szülőnek igazat? mitől jobb egy szülő, ha komoly gondok vannak? miért kell vele elnézőbbnek lenni?


2013. jan. 9. 17:50
 1/8 anonim ***** válasza:

Jól sejtem, emiatt a kérdés miatt született ez a kérdés?

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

2013. jan. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
7%

"miért mindig a kérdező fiatalt cseszik le a válaszadók?"


Talán azért, mert a legtöbb esetben bicskanyitogató stílusban beszél a családjáról vagy a történtekről, és vélhetően hasonló hangnemmel örvendeztette meg a szüleit is.


Másfelől a többség békíteni próbálja ilyenkor a feldühödött kamaszt, mert a szülőn változtatni nem tudunk, ergo alegjobb, ha inkább a gyereket biztatjuk kompromisszumkészségre vagy együttműködésre. A gyerek saját érdekében is... Lehet, hogy hülye a szülő, de nem fogunk tudni varázsütésre küldeni egy normális szülőt az illetőnek. Meg kell próbálnia elkerülni a konfliktusokat, ha már így alakult.


Nem vagyok szülő, sem depressziós vagy idegbeteg, úgyhogy ez a lehetőség kilőve.

2013. jan. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

a többség itt békíteni próbálja?

hát nem tudom, hogy az, hogy alpári módon leoltjuk, egy-két nem is fontos mondaton fennakadva, az nem tudom mennyire békítő, de ahogy érzitek...

2013. jan. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A fenti belinkelt kérdést nem követtem, én a magam nevében beszélek, és álalánosságban más kérdéseknél megfigyelt reakciókról is. ("Ilyenkor általában a többség...")


Rendszerint kisül azért, hogy a gyerek igencsak rászolgált a "szörnyű bánásmódra", ami az esetek nagy részében internetmegvonás vagy egy-egy bulitól való eltiltás...

2013. jan. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
25%
Amúgy meg lássuk be, több a nyegle kamasz, mint a tényleg elviselhetetlenül szörnyű szülő... Én is az voltam, szinte mindneki az volt. Ennyi.
2013. jan. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, én az esetek nagyobb százalékában szoktam inkább a gyerek nézőpontján állni... a belinkelt kérdésben meg szerintem mindkét fél hibás volt, a hiba meg az egymással szembeni türelmetlenség... jól ismerem ezt az állapotot, meg ennek az elfajulását is, anyámnak egy idő után elég volt kinyitni a száját, és már emeltem a hangom, akárcsak ő, egyszerűen már allergiásak voltunk egymásra egy idő után... szóval nem érdemes a dolgot elfajukni hagyni, miután lehiggadnak a felek, mindig meg kell beszélni.
2013. jan. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Elolvastam a belinkelt kérdést... szörnyű emberek vannak, erre nincs mit mondanom. Örülök, hogy az én anyukám normális, és most felnőttként barátok tudtunk maradni. Szerintem pont amiatt, hogy nem ütött vert minden sz@rságért, és nem hallgatózott az ajtóm előtt. Fel is hívom, megmondom neki, hogy milyen szerencsés voltam! Remélem én is hasonló humorérzékkel és türelemmel nevelem majd a gyerekem :( Komolyan miért járok ide? Elkeserítő emberek vannak tényleg! Bár biztos másoknak meg én vagyok elkeserítő na mindegy.Bocs az offért. Amúgy nem mindig a gyerek a hibás.
2013. jan. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ebben a kérdésben van valami én a dolgok egy bizonyos részét úgy oldom meg mikor hazajönnek becsukom a szobám ajtaját és nem mondom meg nekik akármilyen gondom van. (mondjuk az utóbbi asszem rosszat kezd tenni az idegeimnek.)
2013. jan. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!