Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, ha apám miatt nem...

Normális, ha apám miatt nem akarok (még) jogsit?

Figyelt kérdés

Apám külföldön dolgozik, és túlbonyolítja a dolgokat. Gyakran hz tudják teljesen hozni, de van, hogy nem. Annyi lehetőség lenne, hogy haza jusson (telekocsi, busz, vonat, vagy ha rövidebb a táv, mondjuk városon belül, akkor taxi). Ennek ellenére iszonyat kényelmes, és mivel anya nem tud hosszabb távon vezetni (és az ismerőse már nem nagyon ugrik neki) kitalálta, hogy minél hamarabb csináljam meg a jogsit.


Viszont az egyik dolog az, hogy nem érzem még annyira indokoltnak a jogsit, mivel a belvárosban lakunk és szinte mindent eltudok intézni gyalog, vagy ha nem, ott a busz (ez 10 esetből 1x fordul elő). A szüleimet soha nem nyaggattam, hogy vigyenek el A pontból B-be, sosem jártam el éjszaka bulizni, nem ráncigáltam őket sosem, ők makacskodtak, ha egy évben kb. 3x eljártam, hogy visznek-hoznak.


Viszont apám az éjszaka közepén, vagy hajnalban is képes lenne felrázni, hogy vigyem haza, ami friss jogsiskét necces lenne, a rutin hiánya miatt + kellene mellém az elején 1 fő, akinek van jogsija.


Jogosan nem akarok még jogsit?


22l



2015. jún. 7. 20:29
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
teljesen jogos , foleg ha mindent el tudsz intezni gyalog vagy busszal.. teljesen felesleges autot fizetni es tartani.. persze jo ha mondjuk valami baj van akkor gyorsan lehet eljutni A-bol B-be de erre meg ott a mentoauto.. ha te nem szeretnel akkor igenis jogos!:)
2015. jún. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Az "ingyensofőrködés" elől ki tudsz térni (azt mondod, hogy ittál), de a vezetési készség könnyebben és gyorsabban sajátítható el ebben az életkorban, mint később. Márpedig ma ez szinte az alapműveltség része.
2015. jún. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%

Ne nyavajogj, hanem tedd le a jogsit.


Tapasztalat a 0-ból indul :)

2015. jún. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
15%
Nem ugy van h a jogsi utan ket evig meg nem vezethetsz kulfoldon?
2015. jún. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

4: ilyen nincs :)


Nyugodtan tedd le a jogsit, de ne hagyd hogy kihasználjanak. Nem vagy taxis!

2015. jún. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha szeretnéd tedd le a jogsit (nem azért mert később már "nehezebben" menne, ez mese), de tényleg ne legyél ingyen sofőr.


Én amikor megismerkedtem a párommal nem régen előtte vettem meg a saját használt kocsimat, ergo akkortól tudtam tényleg tanulni és tapasztalatot szerezni.


Aztán mindig minden lehetőséget megragadtam, hogy vezessek, gyakorolhassak.

Na ezt jól ki is használta a párom, mert gyerekes hétvégente, mindig én hoztam-vittem a kölkét. (a párom csak ült mellettem, pedig neki is van jogsija)


Egy idő után már teljesen természetesnek vette az egészet.

Eleinte tűrtem, aztán volt hogy megjegyeztem, volt hogy abban az időben más programot szerveztem (mert nem lehetett vele normálisan megbeszélni), aztán egyszer annyira betelt a pohár hogy balhéztam vele nem kicsit emiatt.


A lényeg, hogy nagyon nehéz volt visszafordítani a dolgot.


Tehát csak emiatt ne lökd el magadtól a jogsi lehetőségét, de ne legyél senki ingyen sofőrje még ha érzelmileg zsarolnak akkor se!

2015. jún. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
17%

Örülj neki, hogy jogsit csinálhatsz. Más emberek meg éheznek.


22 évesen,ha van rá lehetőséged és nincs jogsid,na az ciki.

2015. jún. 8. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#7, nem jogsikban merik az eletet...

kerdezo, ha neked nem kell akkor ne csinald meg, ennyi.

2015. jún. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha csak apud miatt nem akarsz jogsit, de amúgy hasznát vennéd, akkor hülyeség nem megcsinálni most. én egy tizessel több voltam nálad, amikor csináltam, és nagyon nehezen ment, miközben láttam, hogy a kis csitrik könnyedén levizsgáznak.


De ha csak apud akarja a jogsit, te meg nem, akkor semmiképpen. vezetni csak úgy jó, ha örömödet leled benne, élvezed. Ehhez pedig kell egy olyan alap, hogy ne kényszerből ülj be a tanulóautóba.

2015. jún. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!