Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális dolog, hogy a nővérem...

Normális dolog, hogy a nővérem ennyire gyereket akar már?

Figyelt kérdés

21 éves lesz, és már 1-2 éve folyamatosan olyan dolgokkal bombáz, hogy: de jó lenne már ha gyereke lenne, már eltervezte, hogy mi lesz a nevük meg ilyesmi.

Ráadásul a környezetünkben (szomszédok, rokonok, barátok) között egyre többen esnek teherbe. Most is 2 kismama van az utcában akikkel elég jóba van + a legjobb barátnőjének is most született kisbabája. Tényleg teljesen bele van már hülyülve ebbe a témába....

Pasija jó ideje nincs, szóval nincs akivel tervezzen....


2010. febr. 27. 22:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%
Tulajdonképpen nem lehet ráfogni, hogy "nem normális" 21 évesen gyereket akarni (én is akartam, de csak 30 fölött lett végül). Az már inkább "nem normális", ahogy Te fogalmozol, hogy úgy akarja ennyire, hogy nincs társa. Nekem volt 21 évesen, amikor annyira oda voltam érte, csak akkor még az anyagi helyzetünk messze nem engedte volna meg a gyerekvállalást.
2010. febr. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
80%

Szia!


Először is: minden ember másképp gondolkodik.

Ezt fogadd el!

Másodszor meg lehet, hogy te ezt még korainak éreznéd az

ő helyében, de úgy tűnik, hogy ő már felkészült erre.

Sok olyan dolog történhetett vele, ami befolyásolhatta a

döntésében, amelyek esetleg veled nem történtek meg.

És ez az ő élete.

Az ő döntése.

Sok olyan ember van a világon, aki annyira szereti a

kisbabákat, hogy már fiatalon gyermeket tervez.

De, ha nem rendelkezik megfelelő háttérrel, akkor nem a

legjobbb lehetőség egy új kis jövevény érkezése.

Így, ha még felkészületlennek tartod, akkor próbálj meg

beszélgetni vele erről, de úgy, hogy igyekezz éreztetni

vele, hogy semmiképp sem akarsz beleszólni az életébe.

Sok sikert!


Puszi: QQ

2010. febr. 27. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
66%
Bele ringata magát egy szép álomvilágba. Hogy milyen édes egy baba stb. Az már nem jut el a tudatáig hogy a kicsit 3 óránként etetni kel, pelánkázni. Át kéne küldeni a babás családokhoz jó pár órára bébisziterkedni, ha egyedül lenne a síró gyerekkel észbe kapna.
2010. febr. 27. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
72%

Biztos nincs elég dolga, unatkozik, ne tudja magát lekötni.

Szerintem nem normális dolog, főleg úgy, hogy még párja sincs!

Én 26 vagyok de eszemben sincs még egy gyereket is a nyakamba varrni. Nem is tudnám eltartani:P

2010. febr. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
54%

Van, aki előbb, van aki később érik meg a gyerekvállalásra. Ebben nincs semmi rossz, és a nővéred nem válik nemnormálissá azért, mert 21 évesen babát szeretne. Nőből van, a legtöbb nő szeretne gyereket, csak mostanában baromi divatos lett 40 körül szülni. (és most nem azokra gondolok, akik a 20as 30as éveikben az egzisztenciájukat teremtik meg, hanem azokra, akik a klimax előtt döbbennek rá, hogy egyedül vannak, mint az ujjam)

Én 17 évesen csináltam meg az első terhességi tesztem, (első aktus, gumival védekeztünk, csak épp 2 hetet késett utána) és negatív lett. Nem tudom, miért, de elbőgtem magam, hogy nem vagyok terhes. A barátom nem értette, mi bajom van. Ez 10 éve volt, és most valóban jön a babám, de sosem gondoltam magamról, hogy nem vagyok normális, amiért fiatalon gyereket szerettem volna.

A nővéred akkor nem lenne normális, ha most gyorsan felcsináltatná magát az első szembejövővel.

2010. febr. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2010. márc. 4. 21:24
 7/12 anonim ***** válasza:
51%

Én is 21 vagyok és lehet hogy nem vagyok normális,de szeretnék gyereket - persze azért látom,hogy még nincs meg hozzá a háttér-főleg anyagilag,úgyhogy még várunk vele.De nagyon várom már,hogy anyuka legyek :)


Amúgy meg nem igazán értem,hogy mostanság már az nem normális,ha valaki huszonévesen akar szülni - anyukámnak ennyi idősen már 2 gyereke volt és teljesen normális dolog volt, sőt már az én születésem előtt 1-2 évvel mindenki azzal nyúzta,hogy mikor lesz már baba.

2010. márc. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én 29 éves vagyok és még mindig nem akarok, körülményeim se kedvezők, de nem csak ez az ok, egyszerűen nem - mégse "nem normálisozom" le a tesódat (ahogy egy páran engem esetleg igen). Szerintem mindenkinek a magánügye, hogy mikor akar vagy nem akar, és mindenki döntését el kell fogadni. Mindenki vállalja a döntéséért a felelősséget. Ha a tesód pl. apa nélkül vállal gyereket, az az ő élete, ahogy az enyém is, ha nekem meg 35 éves korom körül lesz.

De jó felvetés,hogy a realitását nem látja a dolgoknak, tényleg nem árt, ha közelebbről látná, mivel jár egy gyerek.

2010. márc. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs állandó barátja /szerelme/, eléggé abnormális dolog ennyire gyereket akarni. És akkor még a feltételekről nem is szóltam.
2010. márc. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
53%

szerintem ez amolyan anyai ösztön,mert végülis egy nő számára a 20-as éveiben a legideálisabb a szülés.

Én 23 vagyok,nekem is sokszor megfodul a fejemben,hogy szeretnék egy picit.Más dolog gondolni rá,és egész más dolog teherbe esni,csak azért,h "na legyen már egy gyerekem"

2010. márc. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!