Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben...

Mit tennétek a helyemben anyámma? (29 éves lány vagyok. ) Már 7 éve anyával vagyok itthon (kiemelt ápolásin)

Figyelt kérdés
Lelkileg már nagyon nehezen viselem,ahogy minden nap csak a szenvedést,kínt,tehetetlensépet látom.Testvérem van,de rá nem számíthatok nagyon,mer hármas ikrei vannak (5 évesek)és mellettük nem tudná anyát ellátni.Úgy kell elképzelni,hogy fürdetnem,pelenkáznom gyógyszereznem kell.Ő egész nap az ágyban van ,tud járni csak annyira elvan butúlva mint kb egy pár hónapos baba.Epilepsziás is.A gyógyszereit nem nagyon akarja már bevenni sem.Már az életemet is unom mellette.Néha haragszom is rá,mert soha nem halgat rám,mindíg ellenséges.Van,hogy hetekig nem fürdik,mert nem akar.Én emelni nem tudom,50 kg vagyok,ő 60 körűl.Mit lehet tenni ebben a helyzetben?Valaki segítene nekem?Manapság már sokszor azt kívánom bár meg sem születtem volna :(
2015. jún. 9. 16:03
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
háziorvosnál jelezd, hogy nem tudsz róla gondoskodni(dolgozni kell stb) és keressetek valamilyen megoldást(elsősorban szociális otthon). sokaknak undorító ez, hogy berakni a szülőt egy otthonba, de sajnos van olyan helyzet amikor nincs más lehetőség.
2015. jún. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Így van,ahogy az első írja.Csoda,hogy eddig bírtad.Én egy percig sem tudnám ápolni ilyen szinten.Ha magatehetetlen lenne,menne otthonba,ezt megbeszéltük,és én is ugyanezt kérem a gyerekeimtől,ha bekövetkezne.Csúnya dolog,de ha egy élet már tönkre ment,miért kellene még egynek kárba veszni?Annyira fiatal vagy,velem egyidős,még előtted az élet.Anyukád még simán elélhet 30-40 évet,és ha meghal,bánni fogod,hogy rá áldoztad az idődet.Imádom anyukámat,de magamat is.Szerintem aki elvárja,hogy öreg korában majd ápolják,mikor ágytálazni,fürdetni kell,az végtelenül önző.A gyerekek nem azért vannak.És nem összekeverendő a dolog a gondoskodással.Ahogy időd engedi látogasd,vagy fogadjatok fel ápolót közösen a testvéreddel.Így a költségek is megoszlanak.Érdeklődj a háziorvisnál,családsegítőnél.
2015. jún. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de miért nem adod be egy olyan helyre, ahol szakszerű ellátást kaphat?? Elég egyértelmű, hogy egy epilepsziával és feltehetően más betegségekkel küzdő, magatehetetlen, önellátásra képtelen betegnek kicsit többre lenne szüksége ápolás terén, mint amit egy átlagember nyújtani tud.


Igen, a megfelelő hely lehet, hogy drága, de akár a javulásra is van esély, ha szakszerű gondozásban részesül! Engem mérgest az olyan, aki ebbe bele sem gondol, és részben a saját "törődése" miatt megy tönkre az ápolt személy. Az ápolás nem egy olyan egyszerű dolog, mint gondolod, mind egészségügyi mind pszichológiai szakértelmet kívánna, és te a fentiek alapján egyikét sem tudod nyújtani édesanyádnak!

2015. jún. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Érdeklődtem már a háziorvosánál,ilyen intézmények felől és erre ő azt mondta én azért vagyok vele otthon,hogy ellássam.Erre én mondtam,hogy de az életem végéig nem tudom ezt csinálni,már belefáradtam.Erre olyan lenézően nézett,mintha legalább azt mondtam volna,hogy segítsen abban,hogy anyámat kidobjam a kukába.(Azóta nem is említettem neki)Anyámnak is mikor mondom,hogy nem birom már bekell,menned valami szociális otthonba,akkor ideges lesz és kiabál,hogy dehogy megyek én nem vagyok én bolond,meg elmebeteg.
2015. jún. 9. 17:54
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, felnőtt ember vagy, és a jelen esetben a te kezedben van édesanyád sorsa. Úgy illene, hogy felnőttként is viselkedsz, és nem hunyászkodsz meg egyetlen bunkó háziorvos előtt meg egy lelkileg és testileg is beteg hozzátartozó véleménye előtt.


Ha a háziorvosod képtelen normálisan hozzáállni a témához az sajnálatos, akkor vagy leváltod, vagy máshol érdeklődsz alternatív ellátási formák és kezelések után. De az nem megoldás, hogy egy beszólás és édesanyád haragja hatására a homokba dugod a fejed, és beadod a derekad.


Egy beteg ember soha nem fogja belátni, hogy mi lenne neki a legjobb, ne erre hagyatkozz. Az motiváljon, hogy ha megfelelő ellátásban részesül, javulhat az állapota akkor is, ha ő ezt ellenzi!

2015. jún. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Keress egy normális háziorvost, aki segít is. És találjatok egy megfelelő otthont, ahol normálisan el tudják látni.
2015. jún. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is érdemes megkeresni másik háziorvost. Elég szerencsétlen helyzet, de rámegy a fiatalságod anyád gondozására. Így nem lehet nagyon párkapcsolatod, munkád...stb

Esetleg az otthonon kívül vannak ilyen házi gondozói szolgáltatók, akik napközben tudják gondozni, emelni pelenkázni, fürdetni. Igaz nem olcsó, de az otthon sem.

2015. jún. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Keress másik orvost szerintem is
2015. jún. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Helyi családsegítővel többre mész. Kezdj a jegyzőnél, kormányhivatalban, és mondk le az ápolásiról, mert ameddig ezért pénzt kapsz ( kb az éhenhaláshoz elég) addig nem akarnak majd hivatalból segíteni, hiszen a beteg ápolása megoldott, őket felelősség nem terheli.
2015. jún. 10. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mi lett azóta, kérdező?
2023. júl. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!