Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rokontartás - hogy lehet ez?

Rokontartás - hogy lehet ez?

Figyelt kérdés
Beperelte a férjemet az apja szülőtartásért még tavaly, ma pedig megnyerte a pert. Havi 6000 forintot kell fizetni.Nem egy eget rengető összeg, de hogy lehet, hogy jár neki????? Apósom alkesz, évek óta segélyen él, nem akar dolgozni. Természetesen fellebbezünk.
2015. jún. 9. 16:11
 1/2 anonim ***** válasza:
89%
Én is csak nem régen hallottam erről az új törvényről, vagy csak számomra új, akkor hallottam róla először, amikor az egyik rokonom is így járt. 6 éves korában elhagyta az apja, nem is volt rá kíváncsi soha, mikor ment volna a gyereke hozzá, letagadtatta magát, meg elzavarta. Alkoholista ember, orvosi papírjai is voltak róla, meg rengeteg pénzzel tartozott kocsmákba, mindenfelé. Beperelte a fiát (akire 6 éves kora óta nem volt kíváncsi) szülőtartás-díjra, időközben a fia 40 éves családos ember lett. Mire megítélték a tartásdíjat, addigra meghalt az apa, súlyos májkárosodása volt, meg még több minden. Így most már ugye nem kell fizetnie a fiának a szülőtartás-díjat.
2015. jún. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
46%
Rokontartás akkor jár, ha nem munkaképes (vagy nem kap munkát) és a meélhetése veszélyben van. Ilyen esetben a gyereke(i) kötelesek a bíróság által meghatározott összeggel hozzájárulni a megélhetéséhez.
2015. jún. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!