Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha elrontjátok az ételt, a...

Ha elrontjátok az ételt, a párotok akkor is megeszi? Tudtotokra adja, hogy ez most rossz lett?

Figyelt kérdés
2015. jún. 10. 13:39
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Igen, megmondja, hogy nem ízlik neki, és hogy többet ne csináljak olyat. Általában megeszi, de nem repetázik. 1-2 alkalommal előfordult, hogy más kaját kellett összeütnünk.
2015. jún. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
90%
Én meg tudom állapítani, hogy most elrontottam-e a kaját,vagy sem. Ha sem,akkor nagyon finom lesz, ha elrontottam és a fűszerezés sem segítene,akkor nem adom a páromnak.
2015. jún. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
Mi mindketten szoktunk főzni, mikor ki ér rá. Ha elrontjuk, vagy valami újat próbálunk, ami nem túl jó, szoktunk szólni a másiknak előre, hogy úgy egyen belőle, hogy ez most elég sz*r lett :D Aztán a másik megkóstolja és eldönti, hogy mennyire ehetetlen. Volt már, hogy azért meg lehetett enni, mert amúgy nem volt rossz, csak olyan "elmegy" kategória, de volt olyan kaja, amit közös döntés alapján kidobtunk (ez általában új recepteknél fordult elő). Egyébként igen, ha ilyen van, a másik is őszintén megmondja, hogy ez most valóban nem lett túl jó, nem szoktunk ezen megsértődni, bárkivel előfordulhat.
2015. jún. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
79%

Volt már, hogy nem olyan jól sikerült a kaja, mint szokott, de nem olyan szinten szúrtam el, hogy rossz íze lett volna. Inkább az szokott lenni, hogy ő szeret kb. 5-6 féle ételt, én meg egy idő után megcsömörlöttem tőlük, mert állandóan ezt főztem, hogy a kedvében járjak. Most már néha van, hogy olyat főzök, amit megeszik, de csak olyan ímmel-ámmal, vagy külön főzök magamnak olyat, amit nem szeret, neki meg a szokásosak közül valamit. Olyankor van, hogy megkóstolja az enyémet is, de akkor is csak annyit mond, hogy jól sikerült, csak ő nem igazán szereti, pl. mert nincs benne hús (nem nagyon eszik meg olyan ételt, ami nem főképp húsból áll, vagy ha ez a hús ne adj' isten csirke, vagy pulykamell, mert ezeket sem szereti).

Olyat soha nem mond a főztömre, hogy rossz lett.

2015. jún. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
90%
Igen, ez nálunk alap, mert mindketten tudunk főzni. Soha nem rontottam még el úgy valamit, hogy ehetetlen lett, de megmondja, hogy tovább sütötte volna, kevesebbet sütötte volna, sok lett bizonyos ízesítésből, híg lett, sűrű lett stb. Nálunk pont fordítva van, mint amit a korábbiak írtak: A megszokott ételeknél reklamál jobban ha nem úgy sikerült, az új receptnél elnézi, sőt valójában Ő sem tudhatja, hogy pontosan milyennek is kéne lennie. Ezért ha az új recept nem olyan jó, azt mondja, hogy ne csináljam többet, vagy megmondja, hogy Ő min javítana.
2015. jún. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
50%
Elrontani nem szoktam, de olyan van, hogy adott étel nem ízlik neki. Ilyenkor annyit mond, ez nem az ő világa és csak azt eszi meg belőle, amit szeret
2015. jún. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
82%
hát talán egyszer történt ilyen, de akkor is evett belőle.
2015. jún. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
65%

Meg szoktam kóstolni, mielőtt odaadom neki és szólok előre, ha nem túl jó. Általában akkor is megeszi, de előfordult már, hogy nem. Olyan is volt, hogy annyira elrontottam, hogy ment az egész a kukába.

Mostanában inkább ő főz, én csak egyszerűbb dolgokat, pl. tésztákat. Azt nehéz elrontani :)

2015. jún. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
87%
Én kezdő háziasszony vagyok. Sajnos előfordul, hogy az ételeim ízetlenek, vagy nem úgy sikerülnek,ahogy kellene. Kifejezetten elrontani nem szoktam semmit, de messze állok a mesterszakácsságtól. A párom mindent megeszik,mindent megdicsér, max. hizzá teszi, hogy legközelebb ezt-azt-amazt másképp is lehetne csinálni. Sosem volt még olyan, hogy ne evett volna a főztömből.
2015. jún. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
72%

Ha nagyon elrontom, azt én is felismerem, akkor màst eszünk, ha nem olyan vészes akkor is megmondja, de meg szokta enni, viszont mindig mondom neki hogy ha nem esik jol ne egye meg, de szerencsere annyira rossz meg nem lett hogy ne lehessen megenni :)

egyébként mindig őszinte véleményt vàrok tőle, néha együtt is szoktunk főzni, akkor is bevalljuk, hogy na... ezt jól elb*sztuk, kezdjük újra .. :D

2015. jún. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!