Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyszülők válaszát várom! Mi...

Nagyszülők válaszát várom! Mi lehet az oka annak, hogy egy nagyszülő nem kíváncsi az unokáira?

Figyelt kérdés
2010. márc. 1. 15:27
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Ingyen utaznak, 45 km-re laknak, nyugdíjasok.
2010. márc. 1. 15:28
 2/23 anonim ***** válasza:
66%

..erre én is kíváncsi vagyok...

ua. helyzet..

Mifelénk az (nagyfokú) önzés, sértődöttség..

valamint, amiért rám, gyerekükre sem kíváncsiak. (nem is voltak, soha)


Nem mondom ki, lehet még a fájdalomérzés stádiumában vagy..

2010. márc. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Egy nagyszülő igenis vegyen részt az unokái életében!
2010. márc. 1. 15:53
 4/23 anonim ***** válasza:
66%

Lehet, hogy jobban jársz te is és a gyerekeid is, ha az ilyen ember inkább nem vesz részt az életükben.


Egyébként az ok szerintem is az önzés lehet. Vagy pedig azt várják, hogy ti menjetek hozzájuk a gyerekekkel, mert a ti "kötelességetek". Némelyik idős ember szereti játszani az uraságot. Hogy miért, azt nem értem. Én a helyedben nem nagyon erőltetném a dolgot.

2010. márc. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
46%

Számtalan oka lehet, ezt elsősorban ők tudnák megmondani. Miért nem kérdezed őket?

Nagyon sok lehetséges okot tudnék felsorolni, de azzal nem leszel okosabb.

Beszélgessetek!

2010. márc. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
40%
Lehet hogy csak élni akarják végre az életüket, miután felneveltek gyerekeket tisztességben és dolgoztak. Elvégre nem nekik szülöd a gyereket. A mai anyukák annyira okosak már, szerintem egy nagymama fél megszólalni mellettük... Lehet hogy csak nem akarnak zavarni, manapság divat utál az anyósokat. Ha segíteni akar akkor az a baj, ha meg nem akkor az. Nem lehet az anyákon kiigazodni. Az meg nem úgy megy hogy imádják a kisunokát amikor az anyukának épp úgy tetszik máskor meg kuss. Lehet hogy nem kötődnek hozzá. Sok nő mondja hogya saját gyerekét imádja, míg másé közömbös, pedig az is csak gyerek. Természetesen az is lehet hogy gonosz vén emberek, de nem kell mindig rosszra gondolni. De talán meg kéne kérdezni.
2010. márc. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
55%
15:53 Azt hiszem, ebben a mondatban benne van a válasz.
2010. márc. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Szeretik az unokáikat, de olyan furcsák.

Eljönni nem hajlandóak, ha ott vagyunk náluk, akkor meg alig foglalkoznak velük. Olyan pipa szoktam lenni...

Mosogatás, takarítás, minden olyan halaszthatatlan, amikor ott vagyunk.


Karácsonykor látták őket utoljára. Viszont mindenhová el tudnak menni...ide nem.

2010. márc. 1. 16:46
 9/23 A kérdező kommentje:

Miért nem beszélgetek velük?

Mert rögtön kinyílik a bicska a zsebemben, amikor meglátom őket.

A dumájuk nagy, így szeretem, úgy szeretem az unokáimat, de a tettek nem ezt mutatják.

2010. márc. 1. 16:48
 10/23 anonim ***** válasza:
40%
Azt miből gondolod, hogy szeretik az unokákat? Abból, hogy ezt mondják? Mert a szeretetet nem a szavak, hanem a tettek igazolják.
2010. márc. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!