Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A volt férjem egy operáción...

A volt férjem egy operáción esett át, a lábát műtötték, nem tud járni. A láthatást viszont be akarja tartani, de a jelenlegi feleségét akarja küldeni közös gyermekünkért. Köteles vagyok így odaadni a fiam?

Figyelt kérdés
Én arra akarom kérni a fiam apját, hogy míg nem épül fel, ne menjen a gyerek sem. Vidéken lakunk, sosem beszéltem a nővel, fiam nem is kötődik hozzá. Nem akarok gonoszkodni, de úgy érzem,hogy a volt férjem nem tud foglalkozni kellőképpen a gyermekünkkel, ha még lábra sem tud állni.
2010. márc. 1. 15:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
60%
nem tudom, mit ír erről a törvény, de én a helyedben megállapodnék vele, hogy a most ki nem vett napokat inkább csúsztassa le később. a gyereknek és neki is így sokkal kényelmesebb lenne.
2010. márc. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%

attol függ hány éves gyerekről van szó,és milyen messze kelene elengedni és mennyi időre


ha min 6-7 éves gyerek,és csak 1-2 faluval arrébb,és amugy normális apuka,akkor had vigye a felesége

de kisebb gyereket nem engednék szivesen

te nem vinnéd át inkább?

2010. márc. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
34%
Igazad van.
2010. márc. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
szerintem meg örülj neki, hogy ilyenkor is látni akarja a gyerekeket. az csak egy dolog hogy ki viszi oda őket. ha annyira nem akarod azt hogy a felesége menjen akkor vidd el te őket. attól hogy a lábát műtötték még tud foglalkozni a gyerekekkel.
2010. márc. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
7 éves a fiam, nem messze laknak, a fiam sosem akar ott aludni,ezért reggel viszik,este hozzák. Sajna nem egyszerű a közlekedés, autó nincs, csak nekik, ezért nem is vinném,hisz a láthatásból vennék el időd a buszozással.
2010. márc. 1. 15:59
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Köteles vagy odaadni.

Idézek a 149/1997 (IX.10.)-es kormányrendeletből:


"28. § (1) A gyermekkel való kapcsolattartásra mind a szülő, mind a nagyszülő, mind a nagykorú testvér, továbbá - ha a szülő és a nagyszülő nem él, illetőleg a kapcsolattartásban tartósan akadályozva van, vagy kapcsolattartási jogát önhibájából nem gyakorolja - a gyermek szülőjének testvére, valamint szülőjének házastársa is jogosult."


Egyértelmű a törvény.

Miért nem szeretnéd a feleségének odaadni?

Ha láthatáson van náluk a gyerkőc, akkor így is, úgy is találkoznának. Útközben nem mindegy?

Az, hogy mennyit tud foglalkozni a gyerekkel, ne haragudj, de nem Neked kell eldöntened.

Az én férjem is feküdt ittohon törött lábbal és mégis tudott foglalkozni a kisfiával.

2010. márc. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
53%
A helyedben én sem adnám oda egy számomra idegen nőnek, de én vinném el személyesen. Szerintem az nagyon pozitív, hogyha ilyen állapotban is szeretné, hogy ott legyen a kicsi:) Nagyon kevés ilyen normális (meg általában kicsit is normális) apa van a világon:(
2010. márc. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
a törvény szerint köteles vagy odaadni. attól, hogy a lábát műtötték, még tud játszani, beszélgetni a gyerekkel. az ebédet meg gondolom egyébként sem ő főzi meg :)
2010. márc. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként mi bajod a feleségével?

Bántotta a gyereket? Ezért nem bízol meg benne?

Vagy mégis mi az oka, hogy ennyire ellenzed?

2010. márc. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
figyelj.érthető hogy óvod a gyereked.de!mikor ott van,abban a lakásban van ahol a nő,az a nő tartja rendben,és valószínű azt eszik a gyereked amit az a nő főz.gondolom ellátja.akkor mi a baj ha ő vinné el?inkább örülj ennek a hozzá állásnak,mert ritka.az én volt férjemnek is van 1 gyereke.sokszor én hoztam el,és vonaton utaztam vele 400 km-t.útközben felhívtam az anyját többször hogy ne aggódjon.de jó érzés volt hogy rám merte bízni.és neki is.hagyd,hogy közelebb kerüljenek egymáshoz.mert ritka az ilyen mint a fehér holló!
2010. márc. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!