Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnátok ha az egyik...

Mit szólnátok ha az egyik gyermeketek (akár fiú, akár lány) bejelentené, hogy szeretné bemutatni a barátját/barátnőjét? (bővebb lent)

Figyelt kérdés

Szeretnék véleményeket kérni, csak hogy tudjam a többi szülő, hogyan reagálna ilyen helyzetre.

Szóval, 21 éves lány vagyok. Nem rég érkeztem haza Finnországból, kint voltam egy félévet (ősztől) tanulni. Ez idő alatt, találkoztam egy finn fiúval, akivel nagyon jól megértettük egymást, sülve-főve együtt voltunk, megmutatta a várost, országot, a szomszédos országokat is és ott segített, ahol csak tudott.

Végül is nagyon közel kerültünk, olyannyira, hogy összejöttünk. Tudják a szüleim, hogy valaki van, alakulgat, de azt még nem mondtam el, hogy nem magyar, hanem finn. Beszélgettük Vele, hogy egy-két hét múlva, miután a zh-k nagy részén túl vagyok, eljönne hozzám és akkor bemutatnám. De nem tudom, hogyan reagálnának a szüleim. Nem arra, hogy van barátom, hanem arra, hogy külföldi és jelenleg egy kukkot sem tud magyarul, vagyis csak pár alapműveltséghez tartozó szót (köszönés, bocsánatkérés, valamit megköszönni). A szüleim pedig nem beszélnek nyelvet, főleg nem angolt és finnt.

Ti hogyan reagálnátok ebben a helyzet? Örülnétek, vagy sem? Miért az egyik, miért a másik? Féltenétek a gyermeketeket, hogy netalántán külföldre csábul?


Köszönöm! :)


U.i.: Kérlek Titeket, csak normális válaszokat írjatok!


2010. márc. 1. 21:07
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
nálunk is ezt a helyzet, nővéremnek belga barátja van. szüleinket nem zavarja . bár ez a srác 1 év alatt elég jól megtanult magyarul. az meg biztos, hogy Magyarországon maradnak mivel a srácnak jobban tetszik mo. szval nem zavarja őket:D
2010. márc. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
Én bekalkulálom ezt a lehetőséget is. Kifejezetten nem örülnék neki, mert esetleg azzal járna, hogy sokkal ritkábban láthatnám a lányom, de mindenképpen elfogadnám. Mert fontos számomra, hogy boldog legyen:):)
2010. márc. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szia! Szülőként annak nyilván nem örülnék, hogy a lányom talán elhagyja az országot és ritkán találkozhatom vele, de nekem nem lenne ellene kifogásom, ha egy finn fiúval találta meg a boldogságot, hát legyenek boldogok :) Bár még nem vagyok szülő, veled egy idős vagyok, így anyaként nem tudok neked nyilatkozni, tehát a válaszomat úgy értsd, hogy ha szülő lennék én így reagálnék :)
2010. márc. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én ugyan nem szülő vagyok, hanem veled egyidős csaj.

Nekem volt már külföldi barátom. Nem különösebben érdekelt itthon mit szólnak hozzá. Semmi probléma nem volt, ha kellett én fordítottam. Így is jó hangulat volt és nem okozott problémát, hogy szüleim nem beszélnek egyéb nyelveket. Én egyébként is örültem, hogy nem fognak leégetni a hülye kérdéseikkel. :)

A külföldre csábítással pedig úgy vannak, hogy mennének ők is, ha lenne rá lehetőség. Az egész család belátja, hogy itt nincs semmire lehetőség.

Szóval nem hiszem, hogy aggódnod kellene.

2010. márc. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nahát, nekem meg finn a férjem :):) Nem is értem, hogy ebből egyátalán hogy lehet gond ????

Nem egy sorozatgyilkoshoz mentem hozzá könyörgöm. Az meg hogy külfödre csábít.. hát, előtte is kinn éltem, soha nem terveztem hazaköltözést. Mutasd be nyugodtan szerintem nem lesz baj.

2010. márc. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerencsere a mi szuleink eleg rugalmasak ilyen terden.

En egy erdelyi-magyar ferfihez mentem ferjhez es Kanadaba elunk.

A noverem a jovo honapba megy ferjhez egy eszak-ir fiuhoz.A srac nem beszel magyarul,a tesom tolmacsol a szuleimnek mert az en szuleim se tudnak angolul.De az elso perctol elfogadtak es szerettek.

Most a hugomat is egy eszak-irorszagi fiuval hozta ossze a sors.A fiu 2 eve Magyarorszagon dolgozik.O ert mat magyarul es egy kicsit beszel is.2 hete volt az eljegyzesuk.:)

Szoval,mint latod nem te vagy az elso akivel ez megtortenik:)Ha te egy finn fiut szeretsz akkor a szuleidnek azt kell elfogadni.

Mondjuk en sajnos tudok ellenpeldat is.

A sogornomnek meg roman a pasija es nem fogadjak el a csalad.Pedig nagyon rendes a srac.

Mondjuk az erdelyi-magyarok es a romanok elegge hadi labon allnak egymassal.

Sok sikert az elso talalkozashoz:)

2010. márc. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Fiam van, francia barátnővel. Én sajnos, csak a kézzel-lábbal nyelvet ismerem, de azt egész jól:-D És igenis szoktam beszélgetni a kislánnyal, megértjük egymást. Ha másképp nem rajzzal, mutogatással. A testbeszéd minden nyelven egyforma:-D
2010. márc. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem az unokám lehetnél, de remélném, nekem is bemutatnád.
2010. márc. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! A válaszotok egy kis bátorságot öntött belém. Majd meglátjuk, ők hogyan viszonyulnak. Legfeljebb ők is előveszik a kézzel-lábbal való kommunikálást, ahogy egyikőtök is írta. :)


Kedves utolsó: Persze, hogy bemutatnám, ha a nagymamám lennél. Számít minden családtagom "véleménye". Persze, ezt nem úgy kell érteni, ha a többség azt mondaná, hogy nem, akkor nem tartanék ki a barátom mellett.


Még egyszer is köszönöm! :)

2010. márc. 1. 22:11
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon érdekes egy téma, mert én is Finnországban voltam ősszel pár hónapot. A szaunában megismerkedtem egy jófej finn lánnyal, aki elmesélte nekem, hogy a barátja francia. Már jó ideje együtt vannak, és az ünnepeket általában Franciaországban töltik a fiú családjánál. Ő maga nem beszél franciául, illetve csak érteget pár szót. A fiú finnül nem beszél, így németül kommunikálnak egymással (egészen vicces lehet, mikor egy francia meg egy finn németül beszél egymással... :P). A fiú emellett beszél angolul egy keveset, illetve a szülők is pár szót gagyognak angolul, németül viszont egyáltalán nem tudnak... A lány jól beszél angolul.


Az a lány is pont emiatt aggódott eleinte, hogy milyen nehéz lesz a kommunikáció így, de végül megoldották. Van, hogy három nyelven is beszélnek egy családi vacsoránál, illetve a lány elkezdett franciául tanulni. :)


Szülőként nem tudok hozzászólni a dologhoz, de az biztos, hogy a férjem és én vívjuk a saját kis harcunkat a mi szüleinkkel, mivel feltett szándékunk, hogy két éven belül visszamenjük Finnországba. Ők meg persze nem akarnak engedni, mivel eléggé önzőek, és azt gondolják, hogy kisajátíthatják maguknak a saját gyereküket, hogy annak ne legyen saját élete.


Lehetnek ebből súrlódások, de én csak azt tudom mondani, hogy megéri a saját véleményedhez ragaszkodni akkor is, ha szülői ellenállást tapasztalsz.


Egyébként meg a finn pasik csodaszépek, és egy-egy szebb példányt meglátva néha nagyon sajnáltam, hogy én már elkeltem. :P

2010. márc. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!