Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Menyasszonyommal 2 éve vagyunk...

Menyasszonyommal 2 éve vagyunk együtt, anyósomnak 3 év után is csókolommal köszönök, az öccse jóval fiatalabb barátnőjével pedig sziáznak, akivel még csak pár hónapja vannak együtt?

Figyelt kérdés
Lehet hülyeség,és nem kellene vele foglalkoznom,de én aki sokkal több időt töltöttem már a családjával és régebb óta ismerem őket,én nekem még csókolommal kell köszönnöm.Múltkor az anyós unokatestvére is megjegyezte,hogy furcsa hogy ennyi idő után csókolommal köszönök,amikor csókolommal köszöntem el az anyóstól.Tudom vannak ennél az életbe nagyobb gondok is,de azért nektek ez nem lenne furcsa?
2015. jún. 26. 09:00
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
77%
Ez nem furcsa, de az igen, hogy 2 éves vagytok együtt, de 3 éve az anyósod! Holott házasok sem vagytok, de a matek sem az erősséged.
2015. jún. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
22%

KI ÉRDEKEL???

Ez köszönés. Köszönni nem kell. Az egy jelzés vagy jó kivánság( ha komolyan gondolják).

Ha látod köszönsz ahogy gondolod. Ha nem, nem köszönsz.

Mi az, hogy csókolommal kell köszönnöd??? xDXD

Ha elég közel érzed magad anyósához, tegezd.

What's hard???

2015. jún. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Kedves első,én kérek elnézést,matekból jó voltam,ellenben sokszor van olyan hogy véletlenül mellé nyomok,a kettes elég közel van a billentyűn,szerintem a te gépeden is,nyilván veled ilyen soha nem fordult elő...
2015. jún. 26. 09:10
 4/22 A kérdező kommentje:
Második válaszoló,mivel ő a nő,és ő az idősebb,nekem azt tanították,hogy akkor köszönjek úgy,ha ő erre "engedélyt" ad,mármint az idősebb és főleg ha nő.
2015. jún. 26. 09:12
 5/22 anonim ***** válasza:
52%

Azért, mert te kulturáltan viselkedsz a mai "mindenkit tegezzünk le, egy odavetett hello már több, mint amit megérdmel" világban szerintem nem kellene rosszul érezned magad.

Lehet, hogy az öccse barátnője rögtön ilyen "nem kívánatosan laza" hangnemben kezdett, az anyósjelölt meg "lenyelte".

Ha téged mégis zavar ez az egész, akkor

- állj át a "csókolomról" más, udvarias köszönésformára, rengeteg lehetőség van, épp elég változatos a magyar nyelv:)

- puhatolózzon a menyasszonyod a szüleinél, nekik kellene felajánlaniuk, hogy tegezhesd / "sziászhasd" őket

(Amúgy az unokatestvérem 30 év házasság után is csókolommal köszön az anyósának, pedig nagyon jó a viszonyuk, szóval tényleg ne legyen nagyobb baj a kapcsolatotokban:)

2015. jún. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 vfrtom ***** válasza:
96%
Nálam is így van és volt. Az anyósomnál egyszerüen nem jön a számra a szia.
2015. jún. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
94%
Így van, ahogy előző írta, te ráadásul felnőtt férfi vagy, ő is így kezel. Gondolom, kölcsönösen magázódtok.
2015. jún. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
92%
5-ösre gondoltam, 7-es vagyok:-)
2015. jún. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
42%

"nyilván veled ilyen soha nem fordult elő..."


Ja, csak mi elolvassuk és javítjuk az irományunkat, mielőtt kilőjük az internet csillagos egére.


Hogy válaszoljak is: férfi vagy, semmi fura nincs abban, hogy csókolommal (helyesebben "kezét csókolommal") köszönsz. Ne csinálj presztízskérdést ebből, hogy mennyi ideje ismered...

2015. jún. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
89%

Lehet, hogy a csajjal sem itták meg a pertut, csak egyszerűen letegezte, anyósod meg nem szólt érte.

Valószínűleg téged felnőttként kezel, és egyelőre neki sem jön a szájára, hogy tegezzen. Az is lehet hogy ha összeházasodtok, később felajánlja, de hidd el sokszor az idősebbeknek is épp olyan dilemma felnőtt emberre, hogy megtartsa-e a magázódást.

2015. jún. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!