Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az albérlő társunk 16éves...

Az albérlő társunk 16éves barátnője is itt él a lakásban. Hol tudjuk ezt jelenteni?

Figyelt kérdés

Hivatalosan az apjához van bejelentve,de gyakorlatilag meg itt él. Bár a szerződés nem vele lett kötve,de bizonyítani tudjuk hogy ő is itt él(mi nem akartuk hogy ide jöjjön,de hiába raknánk ki,visszajönne).Szeretnénk jelenteni valahol,mivel még kiskorúnak számít és bár az apja tudtával van itt,de csinál olyan dolgokat is amit apuci nem tud (pl: nem jár iskolába,drogozik stb.).Hol tudnánk ezt megtenni?Névtelenül is lehetséges a bejelentés?

Okoskodók kíméljenek,a hasznos válaszokat pedig köszönöm!


2010. márc. 2. 22:31
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Nah ez engem is érdekelne mert érint egy hasonló téma. De ezek szerint beszéltetek vele? Azt nem értem, hogy miért mondjátok hogy hiába raknátok ki visszajönne..? Ha azt mondanátok hogy jelentitek és ehhez jogotok van, akkor is visszamenne?
2010. márc. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
87%
Hát mondjuk apucinál, utána meg a családsegítőnél..... ezt a gyámügy környékén kell keresni
2010. márc. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Akár névtelenül is jelezhetitek a gyámhivatal felé.Megmondjátok,hogy általában mikor tartózkodik otthon,és a gyámügyesek kimennek.Ilyenkor érdemes az iskolát is értesíteni ha tudjátok melyik suliba jár.Ott is lehet névtelenül beszélni az igazgatóval..
2010. márc. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim válasza:
100%
Szia! A kerületi gyámügyi hivatalban tudnál bejelentést tenni. Ha el mondassz mindent Őszíntén akkor nem mondják el, hogy ki tette a bejelentést Ők utánna szólnak a családsegítőnek és el viszik drogtesztre meg tehetik arra hivatkozva, hogy nem jár rendesen suliba stb... Ezt onnan tudom, mert én is voltam hasonló szituba csak ott a terhes volt a 15-éves lány. Elég kellemetlen volt bemenni és ott mindent elmesélni de nem árulták el a lánynak sem a családjának, hogy én tettem bejelentést. Nem kell írásba adnod csak elmondani mindent. Az igazsághoz tartozik az is, hogy a drog egy idő után ki ürül a szervezetből és olyankor kéne tenned a bejelentést amikor tudod, hogy pl. egy nappal ezelőtt használta. Mert ha nem találnak nálla semmit nem veszik figyelembe azt amit mondtál. Remélem hasznád veszed a válaszomnak. Sok sikert.
2010. márc. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.Igen,többször is beszéltünk vele,velük de annyi volt a reakció hogy csak tegyük meg,és úgyse tudjuk bizonyítani.Amúgy mennyi idő mire kijönnek? Csak mert félek hogy időközben elmennek másik albérletbe,bár ott is ott fog lakni a lány...
2010. márc. 2. 22:57
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Okok gyámügy.. de ez jogilag sem elfogadható. nem lehet hogy ezt a tulajnak kellene pl jelenteni?
2010. márc. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
apucinak ma szóltunk.nincs sok remény arra hogy bármit is tegyen.szép kis apuka...
2010. márc. 2. 22:57
 8/27 anonim ***** válasza:
85%

Gondolom, elvált szülők gyereke, akik tojtak a fejére, és inkább egymás mocskolásával voltak elfoglalva.

Amúgy 16 éves jogilag nem kiskorú, hanem fiatalkorú.

Gyámügyet javaslok és családsegítőt, már csak azért is, mert ha a szülőkkel probléma van, ők ahhoz is értenek, és a gyereknek igyekeznek megfelelő megoldást találni.

2010. márc. 2. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
75%

Nah igen, szép kis apuci.. Az anyukával mi van?

Jogilag az sem lenne gond ha néha ott lenne, de ha ott is lakik és ezt tudjátok is bizonyítani akkor tiétek kell hogy legyen az igazság. amúgy miért zavar téged? féltékeny vagy rá, vagy aggódsz érte? vagy mi van a háttérben?

2010. márc. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
61%
miért nem rakjátok ki albérlőtárssal együtt? azért az sem normális, hogy valakinek ilyen barátnője legyen... feltéve ha nem az övé a lakás.
2010. márc. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!