Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nektek nem esne rosszul, hogy...

Nektek nem esne rosszul, hogy a párotoktól nem kapnátok semmit diplomaosztóra?

Figyelt kérdés

Egyáltalán nem vagyok pénzéhes, mielőtt még meglennék vádolva, mikor elmegyünk szórakozni, moziba, stb. akkor egyszer én fizetek, egyszer ő, nem várom el, hogy hétköznapokon ruházzon vagy akármi, nem is szokott, viszont ünnepeken úgy gondolom én is kiteszek magamért. Maga a diplomaosztómra sem hozott semmit, de az azutáni bulira sem, amikor én viszont átadtam neki egy napijegyet a hegyalja fesztiválra ahová menni szeretne a szülinapjára. Én szülinapomra bonbont kaptam.

Egyébként szokta említeni ilyenek előtt, hogy gondolkozik hogy mit vegyen nekem... aztán legtöbbször semmi jut vagy bonbon. Említettem már neki, hogy szerintem hiányzik belőle a kreativitás pedig annyi minden érdekel, hobbijaim vannak, nem hiszem el, hogy nem tud nekem venni semmit.

Jah és havi 400ezret keres, magának megtud venni mindent amit akar, szóval ez sem lehet kifogás.


(3 éve vagyunk együtt, ő 26F, én 23N)


2015. júl. 2. 10:58
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
23%

Én nem kaptam semmit tőle a diplomaosztómra, nem esett rosszul, mert őszintén szólva én nem is gondoltam, hogy szokás lenne.

A szüleimtől, nagyszüleimtől kaptam ajándékot, a férjem (igaz, akkor még nem voltunk házasok :)) csak gratulált és közösen megünnepeltük.

2015. júl. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
és szülinap, névnap? Ha mindig bonbont kapnál?
2015. júl. 2. 11:03
 3/27 anonim ***** válasza:
85%

Az teljesen más kérdés, tényleg illetlenség a részéről.

Mi szoktunk ajándékozni, de diplomaosztóra tényleg nem hittem, hogy szokás. A szülinap, névnap más kérdés. És szerintem abból, aki mindig bonbont ad nem a kreativitás hanem az akarat hiányzik.

2015. júl. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
65%

Mi 6 évig voltunk együtt, és én is valahogy így voltam... a pasik egyáltalán nem kreatívak, ha nem mondod neki hogy EZT AKAROM ÉS SEMMI MÁST akkor nem fogják fel, nem értik a célzásokat...

3 év után már megemlítettem, hogy néha meglephetne valamivel mert soha annyi sem jutott az eszébe, hogy egy tábla csokit hozzon nekem :D Utána kaptam egy pilótakekszet.

Őt így nevelték otthon, sose kaptak meglepetést, és karácsonykor is csak a szülők ajándékozták a gyerekeket, a gyerekeknek (akik annyira már nem is gyerekek) sose jutott eszükbe megajándékozni egymást, hiába dolgoztak és kerestek pénzt.

Meglepődtem amikor kérdeztem, hogy mit adjunk a hugának a szülinapjára és mondta hogy semmit, majd az anyjáék vesznek neki ajándékot. Náluk ez így nem volt szokás, de azért én szép lassan rászoktattam. Lehet hogy a neveltetésben van a hiba.

Ui.: magának ő is mindent megvett az ég világon, és én sosem jutottam az eszébe!

2015. júl. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
91%

Hát szerintem illett volna vennie valamit, bár most biztos le leszek pontozva.

Azért ez nem egy nyolcadikos ballagás, elértél valamit, ilyenkor szokás kis ajándékkal kedveskedni annak akit szeretünk és büszkék vagyunk rá.

Ráadásul ha 400 ezret keres akkor szerintem nem vágta volna földhöz, ha vesz neked valamit.Ilyenkor sokan kapnak ékszert vagy valami maradandóbbat.Ha nem tehetné meg anyagilag ezt akkor is legalább egy virágot vagy bonbont illett volna vennie szerintem!!!


Félre értés ne essék, én se várom el, hogy ajándékot kapjak valakitől. De ha a szerelmemnek 3 év után eszébe nem jut legalább egy virágot hozni a diplomaosztómra, bizony csalódott lennék.

Szerintem finoman említsd meg, hogy a barátnőd a pasijától a diplomaosztó alkalmából milyen szép nyakláncot kapott.stb majd csak leesik neki, hogy valamit illett volna vennie.

Nekem az is furcsa, hogy 400 ezret keres, ennek ellenére minden második alkalommal te hívod meg pl mozizni, úgy hogy te egyetemista vagy még.

Ekkora fizetés mellett fel se tűnik a 2 ezer forintos belépő, de ha valaki ösztöndíjból meg diákmunkából szerez pénzt, ott megérződik ez is.Szóval már nekem ez is furcsa lenne.

Én se várom el, hogy a barátom költsön rám, ha úgy jött volna le valakinek.De elég furcsa a te eseted

2015. júl. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
57%

En pont ugyanilyen ferfi vagyok. Egyszeruen nem jut eszembe soha semmi ertelmes ajandek, a nevezetes napokat (szulinap, hazassagi evfordulo) csak azert nem felejtem el mert be van irva a naptarba. Szerencsere valentin napot, nevnapot meg hasonlo baromsagokat nem unneplunk.


eleinte volt ebbol komoly surlodas, vita, de az evek alatt megertette hogy egyszeruen nekem igy van osszerakva az agyam. Az ajandekozast valahogy ertelmetlen, eroltetett hulyesegnek tartom, nem hiszem hogy kotelezoen adando targyakkal kell kifejezni barmit is egy csaladban.


Raadasul igazabol mindig is megvolt mindenunk amit akartunk, mennyivel vagyunk elorebb ha veszek neki egy Xedik pulovert vagy o vesz nekem egy Xedik sapkat? a nagyobb dolgokat meg ugyis kozos dontes alapjan vesszuk meg, akkor amikor szukseg van ra.


Sajnos a csaladban divat a felnottek kozott is a karacsonyi ajandekozas, amit szinten nagy baromsagnak tartok: a gyerekek kapjanak, az oke, de en minek vegyek mondjuk a sogoromnak ajandekot? Probaltam mar finoman jelezni hogy talan eleg lenne ha csak a gyerekek kapnanak, a felnottek meg vinnenek egy tabla csokit vagy egy uveg bort de nem.


Raadasul mar novemberben baxogat a csalad hogy mit kerek karacsonyra, mert nyilvan nem tudnak nekem semmi ertelmeset kitalalni. Igy aztan irok mindig egy konyvlistat, igy aztan az is total eroltetett amikor kibontom a fa alatt aztan ott van a konyv amit en irtam ket hete hogy vegyek meg.


Ennek mi ertelme van? Semmi.


Asszony szerencsere mar ismer, igy nem is erolteti kulonosebben.

2015. júl. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
31%

"Nekem az is furcsa, hogy 400 ezret keres, ennek ellenére minden második alkalommal te hívod meg pl mozizni"


Pedig ez igy normalis, nem hazasok.

2015. júl. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
90%
7. ha már idézel akkor azt is amit utána írtam. a lány most végezte el az egyetemet, gondolom ösztöndíjon és diákmelón kívül nem nagyon volt keresete, szóval a barátjának havonta durván 5-6x több pénze van valószínűleg. nekem ilyen esetben nem lenne pofám hagyni, hogy ő fizessen. még néha oké, de nem felváltva
2015. júl. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem az nem kifogás, hogy nem tudja mit vegyen. Mi is elég rosszak vagyunk ilyenben, azonban ilyenkor ahhoz nem kell nagy fantázia, ha elmentek vacsorázni, az nálam mindig bejön, az nem lehet unalmas, mint egy odavetett bonbon. Esetleg javasold ezt neki, hátha a következő alkalommal, bármi legyen is az, elvisz vacsizni.
2015. júl. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy rossz kifogás, hogy nem tudja mit vegye. Ahogy az egyik kommentelő is erre hivatkozik. Annyi az egész, hogy ez az indok mögé bújnak egyesek és így megússzák, hogy 20 percre megerőltessék magukat a párjukért.
2015. júl. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!