Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek egy ilyen nehéz...

Mit tennétek egy ilyen nehéz helyzetben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Anyummal sose volt jó a kapcsolatom mióta apum meghalt. Én akkor 8éves voltam. A tesóm(aki fiú) vele törődött,jól bánt.Mindig ő volt a kedvenc. Nekem,ha problémám volt elküldött,hogy oldjam meg,mert már elég nagy vagyok hozzá (12-13évesen). Nem segített semmiben,de a tesóm mindent megkapott. A suliban kiközösítettek,bántottak testileg és anya azt mondta,hogy megérdemlem.

Most végzős vagyok egy főiskolán.Illetve ez lesz az utolsó évem. A második félév már csak gyakorlat,de az első félévben is lesznek már gyakorlatok :)

Anyuval megbeszéltük,hogy a nyáron nyelvtanulás van,mert kell ugye bár a nyelvvizsga a diploma megszerzéséhez és hát még is csak az utolsó év következik. Most viszont még sem engedi,hogy maradjak és tanuljak. Menjek dolgozni,ráadásul olyan helyre,ahol én tudom,hogy görcsölnék,mert egy olyan környezetbe kerülnék. Nem éppen kedves emberekkel,akik már mondtak a hátam mögött minden rosszat. Ezt mástól hallottam vissza,de azt a rosszat is anyumnak köszönhettem,mert ő dicsekedett nekik valamit,ami rosszul jött ki. Konkrétan le k***tak akkor,amikor meglett az első barátom 20 évesen és még akkor le se feküdtem vele és még szűz is voltam!

A tesómnak is felajánlotta ezt az állás,de ő nemet mondott és megértette. Amikor én mondtam nemet azonnal leszidott, másoknak elpanaszkodta,hogy milyen lánya van,hogy szégyell. De a tesóm neme nem volt rossz. Pedig ő is már felnőtt és ő nem is tanul.

Én úgy érzem,hogy szükségem lenne egy pszichológusra is,de úgy tudom ez sajnos nem ingyen van. Erről mit tudtok? Konkrétan ebben felnőve semminek érzem magam és más emberek jelenlétében rettegek, úgy érzem,hogy mindenhol lenéznek. Pedig értem el már sikereket és dolgoztam sokáig egy helyen,ahol kijöttem másokkal,de még is így érzek. Bizalmatlan vagyok nagyon.


2015. júl. 9. 18:54
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem ingyen van a pszichologus?

Miert, maganorvoshoz akarsz menni?

Az ingyenes sztk-s nem jo?

2015. júl. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

sztk-n pszichiáter van. Ő gyógyszert ír fel,nem olyan,mint a pszichológus. Ezért kérdeztem,hogy erről tud-e valaki valamit :)

Mert magánra nincs pénzem.

2015. júl. 9. 19:15
 3/8 anonim ***** válasza:
Azt gondolom tudod, hogy kérdés kiírása után se lesz jobb, nem lesz megoldva a helyzet. Ennél több kell, pl beszélgetés, hogy segíteni tudjak. Ha gondolod írj
2015. júl. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Először is a Pszichológus pénzkidobás. Másodszor mivel nem vagy már kiskorú már anyád szavát nem kötelező betartani.Tehát legyen önbecsülésed és elhatározottságod és merj cselekedni. Anyád nem fogod tudni megváltoztatni, és ha azt mondod neki hogy "igen amit mondasz megcsinálom", se neki sem magadnak nem fogsz megfelelni mint ahogy az idáig is történt. Legalább is én így látom.
2015. júl. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Arra nem gondoltál, hogy megpróbálod a melót, és ha nem tetszik otthagyod?


Fiatal vagy, a gány meló majd motivál a nyelvtanulásra.

Sokan kezdtük lentről...

meggyszedés, cipőgyár, bolti eladó, T-system, és remélem lesz még jobb is. Viszont folyamatosan tanulok...

2015. júl. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A pszichológus úgy néz ki, hogy elmész a pszichiátriára, ahol meghallgatják a gondjaidat, és a legnagyobb valószínűség szerint átirányítanak szakpszichológushoz. Ő nem ír fel gyógyszert, viszont járhatsz terápiára, és nem kell fizetned. Vannak TB által támogatott pszichiátriai kezelések is. Jót fog tenni, menj nyugodtan. Főleg ha megmondod a pszichiáternek, hogy nem szeretnél gyógyszert szedni.
2015. júl. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

szia! ha jól látom, akkor már szinte szabad vagy.

nem tudom, mi lenne a helyes, hát elvileg anyukád kötelezően el kell hogy tartson, ha nappalin tanulsz.

viszont ha keresel valami pénzt, az nem rossz.

és munka mellett is lehet angolozni.

nem tudom, amúgy napi 8órát tanulnál? mert azt nehezen tudom elhinni.

talán napi 2 órát angolozol, és már az is tök jó. azt meg munka mellett simán lehet.

a munkahellyel kapcsolatos aggodalmait (kibeszélnek, stb) pedig teljesen fölöslegesek. hajlamosak az emberek túlértékelni a saját szerepüket, és most éppen ez történik.

2015. júl. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kezdj el dolgozni és menj el első körben a háziorvosodhoz, tőle kérj segítséget. Mondd el, mi a problémád és kérd, hogy olyan helyre utaljon be, ahol nem rendeznek le valami nyugtatóval. (A háziorvost úgyse tudod megkerülni, hiszen ő ad beutalót, ami pedig kell.)


Személyes véleményem pedig az, hogy legyél egy kicsit önállóbb, felnőttebb! Elvégre nemsokára végzel a suliban, diplomás leszel, kilépsz a felnőtt életbe.


Menj el dolgozni. Ha nem is feltétlen oda, de akkor keress mást! Akkor anyukád sem szólhat.

Mellette állj neki a tanulásnak. Le lehet ülni munka mellett is tanulni, csak kicsit fárasztóbb. Na jó, sokkal. Tudom, most diplomáztam, végig dolgoztam mellette. Élete az embernek nemigen van, de cserébe utána baromi büszke lehet magára, hogy ezt is megcsinálta.

Azzal meg ne foglalkozz, hogy ki mit mond. Minden munkahelyen vannak rosszindulatúak, mindenlébenkanál kavarógépek, pletykások. Akárhová mész, menni fog a pletyka a hátad mögött - ha akarod, ha nem. Ha semmit nem teszel, amivel okot adnál a pletykálásra, akkor az lesz a gyanús, hogy miért tűnsz ilyen makulátlannak.


Szóval ilyeneken ne akadj fenn. Vedd fel a fapofát, csináld a dolgod, és ne másokkal foglalkozz!

2015. júl. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!