Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » MI van akkor ha két életvitel...

Fajédsf kérdése:

MI van akkor ha két életvitel és két család teljesen más? Nehéz helyzetben vagyok nagyon, mit lehet tenni ilyenkor?

Figyelt kérdés

Ez egy bonyolult és összetett téma lesz. Szóval arról lenne szó, hogy a héten megismerkedtem egy emberrel, aki számomra nagyon szimpatikus. Én 29 éves nő vagyok, ő 30 éves férfi. Én mostanában sokat szívtam azzal, hogy olyan pasikat fogtam ki, akiknek már gyereke van és ebből elegem is van már. Ennek az embernek nincs gyereke, se elvált. Egyedülálló, ami nekem nagyon tetszik.


A téma ott kezdődik, hogy ő életvitelbe és tapasztalatban teljesen más, mint én vagyok. Igazából a két véglet vagyunk. Én már 3 országban éltem és ennél még több országban jártam, extrém helyeken is. Kint dolgoztam, hajtottam a pénzt már fiatalabb korom óta. Csak egy sima okj-s szakmám van és érettségim, nincs diplomám, mindig két kezi munkával nyomtam magam előre, hogy legyen pénzem egzisztenciám stb.stb. 4 nyelven beszélek emiatt is, amit szintén nem az iskolapadban tanultam meg. Azaz összefoglalva az élet iskoláját jártam és járom.


Nos ő ezzel ellentétben egy nagyon okos ember, igazi agy, aki meg (hiába 30 éves) már a 3. diplomáját csinálja. Emiatt az ő családja 100%-ban mögötte van és támogatja (lakás, kaja, stb.stb.). Az iskolapadban húzta le az életét eddig és nagyon sokat tanul és tanult. Hozzá képest kismiska vagyok tudásban és mindenben.


Nos az lenne a kérdésem hogy szerintetek hogyan oldható meg egy ilyen kapcsolat? Vajon egy ilyen család akinek ilyen diplomás gyereke van elfogad-e egy világjáró kubikust?


A másik meg az, hogy szerintetek fenntartható-e úgy egy kapcsolat hogy én továbbra is ingázom (mert muszáj), ő meg még 2 évig tanulni fog, mert akkor fejezi be a sulit? Szerintetek?


Első körben ennyi a kérdésem, de lesz még.



2014. aug. 28. 09:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
34%

Tudod milyen jó dolog, kapcsolati szinten, ha egy nő fel tud nézni a társára észben, gondolkodásban, tudásban és tud tőle tanulni? Felbecsülhetetlen.Ész+gyakorlat-tökéletes egy kapcsolatban.

fordítva mikor a nő az okosabb(nem sulira gondoltam, csak amblock a férjétől, előbb utóbb mindig a nő lesz a döntéshozó, a felelősségvállaló, az irányitó-és ez hosszútávon nagyon nem szerencsés.


Egyébként simán megoldható.

2014. aug. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
34%
Igazából egy kapcsolatban sosem jó az, ha a nő okosabb a partnerénél, mert hiába rejti hosszú időn, akár éveken keresztül, előbb utóbb kibukik.
2014. aug. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Mivel az írásod alapján intelligensnek tűnsz, és - szintén az elmesélésed alapján - ő is biztos az, szerintem minden további nélkül működhet a dolog, mert remekül kiegészítitek egymást.


Ezek nem olyan ellentétek, ami miatt bármelyikőtök taszítónak, idegesítőnek találná a másikat, inkább meglesz a kölcsönös tisztelet és "csodálat", mert mindkettőtökben van olyan (nagyon előnyös) tulajdonság, ami a másikból hiányzik, ami miatt felnézhettek a másikra. És nem egyoldalú a dolog, hanem abszolút oda-vissza mehet.


Elméletben. A gyakorlat meg csak akkor derül ki, ha kipróbáljátok. :)

2014. aug. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Amúgy ebben az egészben még az a jó, hogy se külsőre se mentalitásra nem látszik közöttünk különbség. Szóval nincs az hogy én ilyen nagyon vad lennék ő meg csendes. Pont ő is tud nagyokat partizni, jókat beszélgetni, jönni-menni, én meg néha csak ülök mint egy kuka. Nagyon hasonlóak, sőt egyformák vagyunk szinte. Még külsőre is hasonlítunk. Durva. :)))
2014. aug. 28. 10:15
 5/12 anonim ***** válasza:
69%
Jó, ha fel tudsz nézni rá, te pedig egy gyakorlatias, talpraesett nő vagy, nem szorulsz rá másokra. Nekem csak abban lenne kételyem, hogy ez az állandóan tanuló pasi vajon mennyire életképes? Nekem nem volt teljesen világos: 30 évesen még úgy tanul, hogy nem dolgozik mellette, vagy dolgozik is? Mert nem mindegy, hogy a 3. diplomát hajszolja, de egy napot se dolgozott, nincs munkatapasztalata és majd nem is lesz, mert mindenhez túlképzett lesz szakmai háttér nélkül, de nyilván lejjebb adni meg nem fogja. Ebben az esetben nagy a kontraszt: egy hajtós, gyakorlatias nő, meg egy diplomákba burkolózó, de életképtelen pasi. Így nem működik. De ha nem erről van szó, akkor nagyon jól ellehettek egymással.
2014. aug. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
4 Legyetek nagyon boldogok, elég jó alapjaitok vannak, hogy sikerüljön nektek:)
2014. aug. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
96%

kezdjük azzal, hogy én is nő vagyok.

mint nőtársad szólok hozzád!

a héten megismertél valakit. csütörtök van, tehát max. 3 napja!!!

miből gondolod, hogy ez lesz a legnagyobb problémád?

egy kicsit vissza kéne szállni a földre.

a legnagyobb tisztelettel mondom.

2014. aug. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell aggódnod. Látszik az írásodból, hogy te sem vagy ostoba, elveszett lélek. Más irányú tapasztalaitok vannak ennyi. Simán működhet a kapcsolatotok. Első sorban egymásnak kell, hogy megfeleljetek. Az ingázás valóban lehet problém. De ez tőletek függ, mennyire bírja a kapcsolatotok.
2014. aug. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem működőképes a kapcsolat.


Engem inkább az zavarna, hogy 32 évesen fog elkezdeni dolgozni csak? És amikor ti együtt vagytok, akkor is a családja tartja el?


Mit fog kezdeni 3 diplomával nulla tapasztalattal?

2014. aug. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Te egy nagyon talpraesett lány vagy,semmiség lenne neked is diplomát szerezni. Mivel te úgy gondoltad, hogy nincs rá szükséged, máshol, máshogyan szereztél tapasztalatokat. Nem biztos, hogy a párod utánad tudná ezt csinálni. Mindketten jók vagytok valamiben, de ez mindkettőtöknél más. Miért kellene annyira egyformának lenni. Szerintem ez nem lehet a kapcsolat akadálya.
2014. aug. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!