Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ennyire különböző tervekre...

Ennyire különböző tervekre rámegy egy kapcsolat? Mit gondoltok? (részletek alább)

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, orvosnak tanulok. a párom mérnöknek, 24 éves, 3 éve vagyunk együtt, 2 éve együtt élünk. nyilván előkerülnek a jövőbeli terveink, de nagyon tűz és víz. ő kutatni akar, fejleszteni főleg külföldön. egyrészt pénz másrészt a lehetőségek miatt. én viszont már most tudom, hogy nem akarok sehova sem menni. itt a családom, akiket szeretek. ha minden orvos elmenne akkor ki gyógyítaná azokat, akik itt maradnak? szeretek itt élni, csak itt tudom elképzelni a jövőm. a párom viszont nem. ha ide terelődik a téma inkább átugorjuk, mondván még ráér, odébb van, de engem kicsit aggaszt. szeretjük egymást és tudom, hogy értem itthon maradna, de nem akarom visszafogni, nagyon tehetséges, már az egyetem utolsó évében is kimenne gyakorlatra, egyre többször emlegeti, hogy mennyire szeretne. ő nemsokára végez, nekem még évekig itt a suli(legalább még 7 szakosodással együtt). nagyon tanácstalan vagyok és beijedt. el vagyok keseredve. szerintetek van megoldás egy ilyen helyzetre?
2010. márc. 4. 14:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Annak a tipikus esete, hogy akit szeretünk, azt el kell engednünk. Valamelyikőtöknek fel kellene adnia az álmait, és ez csak megrontaná a kapcsolatot.
2010. márc. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen beszélni kell róla. Igazad van, nem tarthatod itthon (később téged okolna, hogy tönkretetted az életét), de ő sem szakíthat el a családodtól. Valamiféle kompomisszumot el tudok képzelni, pl. kimegy ösztöndíjjal és hazajön, vagy kimentek együtt, ha végeztél 1-2 évre, de nem véglegesen.


Nagyon fiatal vagy még, az is lehet, hogy nem is maradtok együtt (más ok miatt), és akkor lehet, h meg is szűnik a probléma.

2010. márc. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

én ugy gondolom hogy mérnökként sokkal nagyobb szakmai sikerei lehetnek külföldön és amit itt müvelnek az emberekkel nem is csodálom hogy kimegy

mi lenne ha vele tartanál és te is ott kint alapoznád meg a jövödet, majd amikor mindened megvan akkor jönnél haza mert itt csak csalódni fogsz ugyanis, ugyanis itt nem lessz meg a gyümölcse annak a rengeteg munkának amit belefektetsz a tanulásodba

a helyedben vele tartanék

2010. márc. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

hasonlo helyzetben vagyok,csak nekem van mehetnékem,párom maradna...

igaz,mi mindketten mérnökök vagyunk,másoddiplomát csinálunk,én már tavaly mentem volna,lett is volna lehetőség,de inkább másoddiploma,még ezzel huzhato a dolog 2 évet (már csak 1et)

jövö nyáron végzek,dönteni kell...engem nem köt ide semmi,hiába itt a családom,ahogy neki is,bár ő anyás...

probálunk abban kiegyezni,hogy ha végzünk,akkor együtt el innen,és pár évet dolgozni küléföldön,legyen egy alap,amivel tudunk utána itt maradni...remélem megtetszik neki külföld,vagy én utálom meg külföldet,és lesz vmi...igaz az még messze


de ha együtt akartok maradni,valakinek engednioe kell...nekem több lehetőséged lenne külföldön mint itt.ezt vedd figyelembe...

22/L

2010. márc. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha egyikőtök sem enged, akkor igen rá fog menni, értelemszerűen. Miért akarsz itthon maradni ? Jó persze a felsorolt okokat értem. De itthon te is nyomorogni fogsz. Hatalmas lehetőség van itt kinn egy orvos számára.

Summa summárum, igen, valamelyikőtöknek engednie kell....

2010. márc. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Persze hogy ramegy! Ha a baratod ennyire menni akar, akkor el is fog menni, ez 100%! Nem mindenki erzi ugy, hogy kimenne kulfoldre. Viszont aki erzi, hogy menne es akarja, es tesz erte, az menni fog.

Lehet hogy amikor kimegy meg tartjatok a kapcsolatot majd, de ha nem mesz utana akkor elobb-utobb vege lesz.

De en azt tanacsolom neked, hogy ne gondolkozzal annyit ezen!

Lehet hogy te is meggondolod majd meg magadat, es menni fogsz vele.

Lehet az is, hogy meg a kulfoldi ut elott valamin osszevesztek.

1000 es 1000 kulonbozo dolog tortenhet addig meg, mert az elet teljesen kiszamithatatlan.

En azt mondom, hogy csak az a biztos ami mar megtortent, azonkivul semmi.

2010. márc. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
már csak az egyetem miatt sem mehetek, nem akarok külföldön tanulni, ráadásul a sotéra járok ami egy jó diplomának számít. nekem erős a családi kötődésem is. anyumnak is szüksége van rám, kicsit olyan elveszett típus és bár nem élünk együtt a válása után csak én maradtam neki és az öcsém. itt vannak a barátaim, az ismeretségeim a kórházakban. a párom ilyen tekintetben nem kötött, a családjával távolabbi a kapcsolata, kevesebb a barátja, a kötődése idehaza és hát neki sokkal inkább tele hócipője a hazai helyzettel. ő azt mondja, hogy úgy támogatja a szüleit, ha sok pénzt keres és anyagilag én mellettük akarok maradni. a párom szegényebb családból jött, önmagát tartja el. én sem vagyok gazdag, de a szüleim jobb módúak. mikor egyetemre jöttünk vettek egy lakást, most ott élünk. nyilván én maradhatok itt, kapok valamennyi támogatást otthonról. nem azt mondom, hogy nem akarok sokat keresni, de nekem ez másodlagosabb szempont is lehet, mivel laknom van hol. rajta viszont érzem, hogy az egzisztencia megteremtése nagyon fontos lenne neki, mégiscsak férfi. pedig most is az ő fizetéséből élünk nagyrészt(suli mellett programozik). én inkább a csendben küzdős típus vagyok, a hazai rosszabb helyzetben akarok valamit csinálni, ő tele van tervekkel, ötletekkel. már azt is nehezen viselem, hogy távolabb élek a családomtól, hát még másik ország...aztán ha szóba kerül a téma, akkor a végén mindig azt mondja, hogy ne aggódjak ő valahogy itthon is elboldogul, de rossz ránézni olyankor. másik oldalon pedig ott van, hogy szeretjük egymást. jó lenne, ha maradna, szerintem meg is tenné, de úgy érzem nem hagyhatom. nyafogásnak tűnik, mondván megkapom amit akarok, de ilyen áron nincs hozzá jogom úgy érzem.
2010. márc. 4. 15:23
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is ez annak az esete, amit az első ír. Hiába szeretitek egymást, el kell engedni a másikat. Nem lehet közös célok nélkül élni (ilyen a gyerekvállalás kérdése is), mert akkor vagy az lesz, hogy nem tudtok megegyezni és úgyis elválnak útjaitok valamikor vagy egyikőtök kompromisszumra kényszerül és azt egész életében bánni fogja és minden vitánál feljön ez majd. Ne fogd vissza, menjen, mert még sokkal több lehet így belőle szakmai szempontból és emberileg is jót tesz külföldön lenni (sok dolgok megért az ember). Viszont ha te ragaszkodsz a Magyarországon maradáshoz, ne add fel, mert ha már most tudod, hogy honvágyad lenne, nem tudnál külföldön élni, akkor az 100-szorosára felerősödne, ha külföldre költöznél. Én külföldön élek és el nem tudtam volna képzelni egy olyan párt, aki nem ugyanazt akarja ilyen szempontból, amit én. Olyannal nem lehet hosszútávon együtt élni. Én Magyarországon kezdtem az egyetemet és nagyon-nagyon sok időbe, pénzbe, de főleg fáradalomba telt az, hogy az új helyemen tudjak iskolába járni (természetesen a krediteim nagy részét nem is fogadták el), így azt javaslom neked, hogy ne szakítsd meg a tanulmányaidat átjelentkezés miatt.
2010. márc. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!