Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem megyek családi kirándulásr...

Nem megyek családi kirándulásra. Bunkóság? Többi lent.

Figyelt kérdés

Apám pár napja kitalálta,.hogy menjünk el a 2 órára lévő nagyobb városba, valami rendezvénysorozatra,mert a régi projektjéről is fognak kb 10 percet beszélni, lesz Beatrice koncert is, meg workshop tehetős rákos emberekkel.

Engem nem érdekel egyik sem, meg is mondtam finoman nekik,hogy nem fogok azért utazni, hogy a telefonon lévő zenéket 6× meghallgassam egymás után,unalmamban.

Ma mondtam anyámnak szépen, hogy menjenek,csak rám ne számítson, mivel tojok bele. Erre elkezd kioktatni, hogy micsoda dolog ez, nincs is a családban összetartás. ( Kérdem én, hogy mit akar tőlem, ha 3 éve még a Hősök terére sem ment el a család, pedig autóval kb 35 perc lenne? És nem azért mert én nem akartam, hanem mindig "közbejött valami")

Testvéreimmel 15+ éve lakom együtt, mégsem szoktam velük beszélni, mert semmilyen közös témánk sem volt soha.


19L


2015. júl. 11. 01:41
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
72%

Ha nem írtad volna oda a korod, inkább 13-15 évesnek tippelt elek volna az írásod alapján. Jezusom, 3 éve nem mentetek el a Hősök terére? Esküszöm, ha ennél nagyobb traumás nincs, tedd össze a két kezed.

A család fontos, es hogy milyen, ahhoz neked is közöd van. Örülj neki.

Szerintem az egész, ahogy róluk beszélsz, mellbevágó, és nem tudom, hogy lehet finoman elmondani, hogy tojsz valamire.

Azt hiszem, fordított esetben te sem örülnél, ha egy számodra fontos eseményre így reagálna a családod.

A válaszom rövidebben: igen.

2015. júl. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem csak a stílusod bunkó, maga az, hogy nem akarsz elmenni, ha nem érdekel, az rendben van. De a stílusodon viszont valóban lenne mit csiszolni:S

Anyámnak, apámnak és nekem 3 teljesen különböző ízlésünk van, és nem erőltetjük egymásra azokat a programokat, amikről tudjuk, hogy a másiknak nem jön be (egyszer-egyszer azért megtesszük a másik kedvéért, hogy részt veszünk valamiben, amit magunktól nem csinálnánk). Viszont ettől függetlenül sokat beszélgetünk, azokról a dolgokról is meghallgatjuk, sőt, kérdezzük egymást, amik minket nem érdekelnek, mert tudjuk, hogy a másiknak fontos - és ezt nem is érezzük tehernek. Ettől vagyunk egy család, nem csak lakótársak.

2015. júl. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
37%
elviselhetetlen hisztis kis liba lehetsz....ami nem lenne probléma, ha mondjuk 13 éves lennél...de igy..19 évesen.......CIKI
2015. júl. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
44%
Csak egy nap az egész, ennyibe nem halsz bele...bocs, de olyan pitiáner ez a probléma:D Ennél sokkal durvább helyzetek vannak. lehetnének olyanok is a szüleid, hogyha nem mész velük, akkor agyonvernek, hiába vagy 19 éves, jogilag felnőtt. Örülj neki inkább, hogy csak kötekednek. és örülj neki, hogy a testvéreid se vernek, ismerek olyat, akit terrorba tartott a bátyja. Szóval ez egy nagyon pici probléma, elmész, átalszod, ennyi, utána béképnhagynak.
2015. júl. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha igy közölted vele "hogy tojok bele" akkor igen bunkóság.
2015. júl. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!